آخرین اخبار درباره اعضای کابینه دولت یازدهم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۷ مرداد ۹۲ - ۸:۳۳

  کد خبر : 10066

  آخرین اخبار درباره اعضای کابینه دولت یازدهم

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا  برخی اخبار موثق در کمتر از یک هفته تا برگزاری مراسم تحلیف رییس …


  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا  برخی اخبار موثق در کمتر از یک هفته تا برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور یازدهم، حکایت از آن دارد که ترکیب نهایی کابینه روحانی در حال تکمیل شدن است.


  *محمد نهاوندیان در این خصوص گفته است که دوبار برای پست معاون اولی روحانی با وی صحبت شده که وی نپذیرفته است، اما از آنجا که وی دو تابعیتی است، روحانی نیز از وی صرفنظر کرده است. همچنیین از دلایلی که گفته می شود روحانی از معرفی نهاوندیان صرفنظر کرده، عضویت وی در یک انجمن خاص است.


  * دکتر سیدحسن هاشمی رئیس بیمارستان چشم پزشکی نور و نایب رئیس انجمن چشم پزشکان ایران به عنوان گزینه وزارت بهداشت مطرح شده است. در این گمانه زنی‌ها برای ترکیب کابینه حتی از باقر لاریجانی نام برده شده است.


  البته برخی جریانات اصلاح طلب سعی داشتند که محمدرضا ظفرقندی، عضو سابق حزب مشارکت را در این وزارت خانه تحمیل کنند که با ممانعت روحانی مواجه شدند.


  *برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح احمد وحیدی، شمخانی و دهقان مطرح هستند.


  *همچنین برای تصدی وزارت امور خارجه افرادی چون محمدجواد ظریف و واعظی مطرح بودند که درباره ظریف به اجماع رسیده اند. این در حالی است که  شنیده شده برای ظریف دعاوی بین‌المللی مطرح است.


  *بر اساس این گزارش، سیدمحمد خاتمی برای مرکز مطالعات مرکز تشخیص مصلحت نظام در نظر گرفته شده است.


  جهانگیری از گزینه های اصلی برای وزارت کشور مطرح بوده و رحمانی فضلی از گزینه‌های جدی این وزارتخانه است.


  برای پست وزارت ارشاد تا این لحضه تصمیم نهایی و روشنی گرفته نشده است، البته از سیدرضا صالحی و حسام الدین آشنا برای تصدی این پست نام برده می شود و شنیده‌ها حاکی از آن است با علی جنتی صحبت‌هایی شده است.


  برای تصدی وزارت اطلاعات نیزمحمداسماعیل شوشتری وزیر دادگستری دولت خاتمی مطرح بوده که البته صحبت‌هایی با حجت الاسلام علوی شده است. 


  برای وزارت علوم از توفیقی همچنان نام برده می‌شود اما شنیده ها حاکی از آن است که ظاهرا حضور مکنون برای این وزارتخانه قطعی شده است.


  برای تصاحب پست بانک مرکزی قاسمی رئیس بانک پاسارگاد مطرح است.


  برای وزارت نفت سلطانپور گزینه ای جدی است، البته از بیژن نامدار زنگنه نیز نام برده می‌شود.


  از‌ آنجا که روحانی قول داده بود یکی از وزاری کابینه اش از اهل سنت باشد، بیژن ذوالفقار نسب گزینه ای برای تصاحب وزارت ورزش و جوانان است و سلطانی فر برای این وزارتخانه گزینه جدی است.


  همچنین برای پست معاون اولی رئیس جمهور ۴ گزینه محسن مهر علیزاده، محمد شریعتمداری، اسحاق جهانگیری و محمد فروزنده رییس فعلی بنیاد مستضعفان مطرح هستند.


  اعتدال نیز به نقل از منابع آگاه چند عضو دیگر کابینه از جمله رئیس کل بانک مرکزی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، وزیر کار، رفاه و تعاون و همچنین وزیر اطلاعات را نام برده است که عبارتند از:


  وزیر اطلاعات : حجت الاسلام سید محمود علوی


  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی: علی ربیعی


  رئیس کل بانک مرکزی: محمد نهاوندیان


  معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور: محمدباقر نوبخت


  بنا برا این گزارش محمد علی نجفی عضو شورای شهر تهران و وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایسنا، درباره گمانه‌زنی‌ها و اخباری مبنی بر نهایی شدن حضور وی در کابینه روحانی، اعلام کرده که در مورد انتخاب نهایی نمی‌توانم به طور قطعی اظهارنظر کنم، اما آقای روحانی گفته‌اند که من را به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی خواهند کرد، مگر اینکه اتفاقاتی بیفتد که نظر وی عوض شود.


  انتهای پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro