نماینده مردم صومعه سرا به دیدار رئیس جمهور منتخب رفت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۷ مرداد ۹۲ - ۱۳:۰۸

  کد خبر : 10091

  نماینده مردم صومعه سرا به دیدار رئیس جمهور منتخب رفت

  حدود ۴۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله حمیدرضا خصوصی نماینده مردم شهرستان صومعه سرا روز گذشته به …

  حدود ۴۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله حمیدرضا خصوصی نماینده مردم شهرستان صومعه سرا روز گذشته به منظور تعامل و گفتگو با حجت الاسلام المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب به دیدار وی رفتند.

  به گزارش واران نیوز به نقل از صومعه سرا نیوز:، یکی از نمایندگان حاضر در جلسه امروز در خصوص این جلسه با بیان اینکه در این دیدار محمد باقر نوبخت و تیمور علی عسگری از مشاوران رئیس جمهور منتخب حضور داشتند، به خبرنگار گفت: آقای روحانی در این دیدار تاکید کرد که مراسم تحلیف در شان مردم خواهد بود و حتی یکی از نمایندگان درخواست کرد بدون مصلحت اندیشی از روسای جمهور سابق مانند خاتمی دعوت شود اما آقای روحانی واکنشی به این خواست نمایندگان نداشتند و وارد این مباحث نشدند. او تاکید داشت که از فضای انتخابات عبور کرده ایم و باید به فضای عقلانیت و اعتدال که بر خودمحوری و افراط گری غالب شده، بها دهیم.

  بر اساس این گزارش،  نمایندگان حاضر در این دیدار که در محل استقرار موقت رئیس جمهوری منتخب برگزار شد، با تبریک مجدد انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران، گفتند که فضای امید و نشاط برآمده از پیروزی گفتمان اعتدال در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، فرصت مناسبی را برای حل مشکلات مردم بویژه در زمینه اقتصادی فراهم کرده است.

  نمایندگان مجلس با بیان اینکه در سایه فضای آرام و اعتدالی می توان مشکلات کشور را حل و فصل کرد، افزودند: همه باید کمک کنیم تا رییس جمهوری منتخب بتواند در فضایی آرام اعضای کابینه را انتخاب و مسئولیت امور کشور را برعهده بگیرد.

  نمایندگان حاضر در این دیدار که از مدتی قبل خواستار دیدار با رییس جمهوری منتخب بودند، با تاکید به اینکه فضای مجلس برای همکاری با دولت منتخب مثبت است، خاطرنشان کردند که نباید نظرشخصی برخی نمایندگان درباره دولت یازدهم را که به تحکیم فضای امیدبخش کنونی کشور کمکی نمی کند، به کل مجلس شورای اسلامی تعمیم داد.

  روحانی در این دیدار تاکید کرد که فضای میان دولت و مجلس باید حل مشکلات و معضلات کشور و مردم را هدف قرار دهد.

  وی اظهار داشت: در اولین فرصت که میسر باشد، اعضای کابینه را به مجلس معرفی می کنم و با اطلاعی که از فضای صمیمی مجلس دارم، مطمئن هستم نمایندگان محترم با توجه به مصالح کشور تصمیم خود را اتخاذ می کنند.

  رئیس جمهوری منتخب افزود: اینجانب و نمایندگان محترم مجلس، منتخب مردم هستیم و همه باید به خواست مردم در انتخابات ریاست جمهوری پاسخ مثبت بدهیم و در مسیر اجرای خواست اکثریت مردم حرکت کنیم.

  روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه باید توجه کنیم که فضای امروز کشور با دوران مبارزه انتخاباتی متفاوت است و اکنون فضای همدلی و همکاری است و دوره رقابت‌های انتخاباتی گذشته است.

  لازم به ذکر می باشد، دکتر علی مطهری، حمیدرضا خصوصی، اسماعیل جلیلی نماینده مسجدسلیمان، غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران، مهدی سنایی نماینده نهاوند، کمال الدین پورموذن نماینده اردبیل، رمضانعلی سبحانی فر نماینده سبزوار، عباس قائد رحمت نماینده درود و ازنا از جمله حاضرین در این جمع بودند.

  گفتنی است پیش از این اخباری درخصوص برنامه های مجلس و نمایندگان برای دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور منتشر شد اما به طور رسمی دیدار گروهی نمایندگان با رئیس جمهور منتخب انجام نگرفت تا اینکه حسن روحانی به مجلس دعوت شد و در جلسه ای با حضور اکثریت نمایندگان سخنرانی کرد و افطار را مهمان مجلس بود.

  از زمان انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور یازدهم، برخی از نمایندگان دیدارهای جداگانه ای با وی داشته اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro