ایران و سوریه محور مقاومت در برابر محور صهیونیستی-‌آمریکایی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۲ - ۱:۴۷

  کد خبر : 11208

  ایران و سوریه محور مقاومت در برابر محور صهیونیستی-‌آمریکایی

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، «وائل الحلقی» نخست‌وزیر سوریه از کشورهای غربی و عربی به دلیل تداوم حمایت …


  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، «وائل الحلقی» نخست‌وزیر سوریه از کشورهای غربی و عربی به دلیل تداوم حمایت از مخالفان و دامن زدن به خشونت در سوریه انتقاد کرد.


  وی همچنین گفت ایران و سوریه تشکیل‌دهنده محور مقاومت در برابر آمریکا و اسرائیل هستند.


  وی در این مورد گفت: غرب، آمریکا و برخی کشورهای عربی در یافتن راهکاری سیاسی برای بحران سوریه جدی نیستند و همچنان به حمایت تسلیحاتی از مخالفان ادامه می‌دهند.


  الحلقی در این مصاحبه که قرار است مشروح آن به زودی منتشر شود، تاکید کرد که دولت سوریه برای حضور در هر نشستی که هدف از آن حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه باشد، آمادگی دارد.


  وی بار دیگر اعلام کرد که دولت آماده است در نشست «ژنو ۲» هم شرکت کند، اما این طرف مقابل است که موضع مشخص و روشنی در قبال حضور در این نشست ندارد.


  وی با اشاره به عدم هماهنگی گروه‌های مختلف مخالفان دولت و اختلافات درونی آن‌ها، گفت:‌ ما به عنوان دولت آماده‌ایم در هر نشستی برای یافتن راهکاری مسالمت‌آمیز در جهت رسیدن به آینده‌ای دموکراتیک و چندصدایی، شرکت کنیم.


  نخست‌وزیر سوریه در بخشی دیگر از این مصاحبه به روابط این کشور با ایران پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران و سوریه محور مقاومت در برابر محور صهیونیستی-آمریکایی هستند که منطقه و مردمش را هدف گرفته است.


  الحلقی در مورد کمبود مایحتاج اولیه در سوریه هم گفت این مخالفان هستند که زیرساخت‌های اقتصادی، کارگاه‌ها، مراکز تولیدی و سیلوها را هدف قرار می‌دهند.


  به گفته وی ۱۵۰۰ مجتمع تولیدی تنها در حلب غارت شده و اموال آن‌ها به ترکیه منتقل شده است. همین امر موجب برخی کمبودها در سوریه شده است.


  منبع:فارس


  انتهای پیام/ن


   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro