همایش «شعر رستگار محراب» در صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۰ مرداد ۹۱ - ۱۷:۰۳

  کد خبر : 1143

  همایش «شعر رستگار محراب» در صومعه‌سرا برگزار شد

  همایش «شعر رستگار محراب» همزمان با ایام سوگواری و شهادت علی (ع) در صومعه‌سرا برگزار شد.  مسئول انجمن شعر صومعه‌سرا …

  همایش «شعر رستگار محراب» همزمان با ایام سوگواری و شهادت علی (ع) در صومعه‌سرا برگزار شد.

   مسئول انجمن شعر صومعه‌سرا در همایش «شعر رستگار محراب» در کانون شهید بهشتی این شهرستان با تسلیت ایام سوگواری علی (ع)، اظهار کرد: امام علی(ع) شیر مردی از جنس خوبی‌ها و پاکی‌ها بود که درس‌های عبادت و بندگیش برای همیشه تاریخ جاودانه ماند.

  قاسم پهلوان با بیان اینکه رستگاری هدیه خداوند به انسان‌های وارسته و مومن است، تصریح کرد: امام علی(ع) از جمله انسان‌های رستگار واقعی در تمام زمینه‌های دین داری و خدامحور بود.

  وی با اشاره به فعالیت‌های انجمن شعر صومعه‌سرا و اعضای فعال آن بیان کرد: بالغ بر ۳۵ شاعر فرهیخته و توانمند در انجمن شعر صومعه‌سرا عضو بوده و به صورت مستمر فعالیت دارند.

  مسئول انجمن شعر صومعه‌سرا، ۱۵ عضو از این مجموعه را جزو فعالان حرفه‌ای انجمن برشمرد و افزود: پنج عضو انجمن شعر صومعه‌سرا نیز دارای اثر و از برگزیدگان استانی و کشوری هستند.

  وی برگزاری جلسات متوالی در انجمن مذکور را با محوریت کیفی‌سازی در اشعار فارسی و گیلکی و ایجاد ذوق و اشتیاق شعرسرایی در بین جوانان و ترغیب آنها، برگزاری محافل ادبی و همایش‌هایی با حضور شاعران در مناسبت‌های مختلف را از جمله فعالیت‌های این انجمن در صومعه‌سرا عنوان کرد.

  پهلوان با اشاره به برگزاری «همایش شعر رستگار محراب» در صومعه‌سرا اذعان کرد: این همایش با هدف تبیین و بیان شخصیت و جایگاه معنوی مولای متقیان امام علی (ع) به زبان شعر برگزار شده است.

  وی ادامه داد: شعر گویی، بیانی محکم و شیوا در موضوعات مختلف با الهام از واقعیت‌ها بوده که در پس آن اشعار نکته‌ها و پندهای بسیاری برای عبرت و درس‌آموزی دیگران وجود دارد.

  مسئول انجمن شعر صومعه‌سرا از حضور ۱۰ شاعر برگزیده و بزرگ در همایش رستگار محراب خبر داد و تصریح کرد: اشعار این شاعران به زبان فارسی و گیلکی برای امام علی (ع) سروده و خوانده شد.

  وی با اشاره به جایگاه شعر و شاعران در جامعه کنونی یادآور شد: شعر کلام و بیانی است که زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را به گونه‌ای متفاوت برای مشتاقان و علاقه‌مندان آن حوزه توصیف می‌کند.

  پهلوان اظهار خرسندی کرد که هم‌اکنون وسعت دید و فکر مردم در جامعه نسبت به اشعار و جایگاه شاعران ارتقا یافته است.

  در پایان این همایش از ۱۰ شاعر شرکت کننده با اهدای لوح تقدیر و هدیه به رسم یادبود قدردانی شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro