رهاسازی ده هزار جوجه اردک در شالیزارهای صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۲ - ۱۸:۱۴

  کد خبر : 11516

  رهاسازی ده هزار جوجه اردک در شالیزارهای صومعه‌سرا

    مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌‏سرا گفت: از نیمه دوم شهریور امسال، ده هزار جوجه اردک در شالیزارهای صومعه‏ سرا پرورش …

   

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌‏سرا گفت: از نیمه دوم شهریور امسال، ده هزار جوجه اردک در شالیزارهای صومعه‏ سرا پرورش می‌‏یابند.

   

   

  واران نیوز: احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار ما خاطرنشان کرد: تاکنون برداشت برنج در ۲۵ درصد از شالیزارهای صومعه‌‏سرا برداشت شد که به علت بارندگی فعلا برداشت‏‌ها متوقف شده است.

   

  وی اضافه کرد: بارندگی خسارت محدودی بر برخی از شالیزارها گذاشت که میزان آن در حال برآورد است. خوابیدگی برنج در زمین‌‏های باتلاقی صومعه‏‌سرا کمتر گزارش شده است.

   

   

  پادیاب با بیان این‌که شهرستان صومعه‏‌سرا ۲۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد، خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد اراضی شالیزاری صومعه‌‏سرا بیمه هستند.

   

   

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌‏سرا با بیان این‌که در ۹۵ درصد شالیزارهای صومعه‏‌سرا خوشه‏‌زنی مشاهده شده است، تصریح کرد: ۳۰ درصد شالیزارها آماده برداشت هستند.

   

   

  وی با بیان این‌که کشت دوم موجب ارتقای درآمد کشاورزان می‌شود، اظهار کرد: پرورش راتون و کشت انواع سبزیجات از جمله محصولاتی هستند که برای کشت دوم و افزایش آنها در صومعه‏‌سرا برنامه‌‏ریزی کرده‌ایم.

   

   

   

  پادیاب با بیان این‌که برنامه داریم از نیمه دوم شهریور سال جاری ده هزار جوجه اردک را در اراضی شالیزاری صومعه‏‌سرا رهاسازی کنیم، افزود: از آنجایی‌که اردک‏ها از برنج‏‌های باقی مانده و ضایعات برنج شالیزارها تغذیه می‏‌کنند، کشاورزان برای تامین خوراک این پرندگان هزینه کمتری متحمل می‏‌شوند که انجام این کار موجب افزایش درآمد کشاورزان می‏‌شود.

   

   

  پادیاب با اشاره به این‌که هم اکنون ضایعات کمی برنج ۲۸ درصد است، عنوان کرد: با پرورش اردک این ضایعات برنج هدر نمی‏‌رود و کشاورزان نیز با فروش و پرورش اردک‌‏ها درآمد خوبی کسب می‏‌کنند. با انجام این کار در تولید گوشت اردک که از گوشت‌‏های ارگانیک نیز محسوب می‏‌شود اقدامات موثری صورت خواهد گرفت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro