خصوصي سازی های جدید شهر ابریشم ایران را به ملوک الطوایفی تبدیل کرده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۲ - ۲:۱۹

  کد خبر : 11534

  خصوصی سازی های جدید شهر ابریشم ایران را به ملوک الطوایفی تبدیل کرده است

  اختصاصی واران نیوز: در پی انتشار خبری  در یکی  از سایت ها باعنوان« خصوصی ، اصل ۴۴ را به تمام …

  اختصاصی واران نیوز: در پی انتشار خبری  در یکی  از سایت ها باعنوان« خصوصی ، اصل ۴۴ را به تمام معنی در صومعه سرا اجرا می کند » در صدد گفتگو با جابر کوچکی نژاد منتقد اجرای  خصوصی سازی در شهرستان صومعه سرا و گیلان شدیم کوچکی نژاد عضو جمعیت مرکزی ایثار گران گیلان ،رئیس هئیت کوهنوردی و صعودهای گیلان ،ووکیل پایه یک  دادگستری  و از فعالان سیاسی  می باشد .

   

  جابر کوچکی نژاد در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت : شهرستان صومعه سرا  با قدمت تاریخی بالا و دارا بودن مردمی فهیم ، نقش و تاثیر بسزایی در خلق حماسه ها  داشته است . وی با اشاره به اینکه میرزا کوچک خان  بخاطر موقعیت استراتژیک  شهرستان صومعه سرا این منطقه را پایگاه  خود قرار داد افزود : این رهبر انقلابی علاوه بر مبارزه با دشمنان خارجی و خود فروختگان  داخلی اهمیت ویژه ای به عمران و آبادانی و احداث راه و جاده و اماکن  می داد  که هنوز بقایای آن اقدامات در این شهرستان  قابل مشاهده است .
  کوچکی نژاد اظهار داشت : مردم انقلابی صومعه سرا  با الگو گرفتن  از قیام امام حسین (ع) ، نهضت جنگل در مبارزه با رژیم پهلوی و ۸ سال دفاع مقدس شهدای زیادی را تقدیم نظام جمهوری اسلامی نمودند . وی  با اشاره به اینکه تلاش سردمداران که در این شهرستان خود را به عنوان نماینده مجلس ، فرماندار ، شهردار و… معرفی کردند از ابتدا تاکنون  بسیار ضعیف بوده وموجب  رضایتمندی  مردم  نبوده است
  وی افزود : دو دستگی و گاه چند دسته شدن مانع از تلاش برای عمران و آبادانی و توسعه یافتگی این شهرستان گردید ، این فعال سیاسی  گفت : با پیدایش دو گروه که حاج محمدتقی رنجبر نماینده چند دوره مجلس از یک طرف و گروه دیگر که گروه حاج آقا یکتا امام جمعه وقت آن زمان صومعه سرا بود شاهد گرایش بعضی از مردم و دو دسته شدن شهرستان شدیم  که اوج آن باروی کار آمدن  رمضانپور نماینده دوره بعد بیشتر خود را نمایان کرد .
  کوچکی نژاد اظهار داشت : این دست به دست شدن  نمایندگان مردم سبب شد نمایندگان در شهرستان صومعه سرا حاکم مطلق شوند و به جز پروژه های جزیی عمرانی روستایی و توسعه یافتگی  شایسته این مردم با فرهنگ صورت نپذیرفت. وی در ادامه افزود :متاسفانه روابط جناحی سبب شد هر گروهی که حاکم میشد ، طرفداران گروه دیگر چهار سال دعا میکردند که گروه حاکم برای عمران و آبادانی شهرستان تلاش نکند! زیرا اگر چنینمیشد چهار سال دیگر هم نماینده ی آنها رای نمی آورد، حتی اگر راه داشت با فضا سازی جلوی پیشرفت کارها را میگرفتند. و این طرز فکر سبب عقب ماندگی شهرستان از نظر توسعه و بیکاری جوانان عزیز شده است.
  وی افزود : مردم خسته از دو گرو.ه  رنجبری و رمضانپوری به شخصیتی دیگر رجوع کردند که شاید انتظارات به حق آنان برآورده شود که البته با حضور دو دوره  این شخص شهرستان صومعه سرا علاوه بر مشکلات گذشته ، گرفتار شبکه هایی  از حامیان و سرمایه داران شد که سرمایه های مردم گیلان را به یغما برد ند .وی افزود : بعد از این تحولات  سیاسی شاهد آن هستیم که چرخه  نمایندگی به یکی از دوستان سابق آقای رنجبر که چند دوره رای نیاورده رسیده است شخصی که با خواهش و اصرار از مردم رای گرفت و اعتقاد دا شت  می تواند مدینه فاضله ای برای شهرستان  ایجاد کند  .
  کوچکی نژاد با اشاره به اینکه روندی که  مهندس خصوصی در  ۲سال اخیر در پیش گرفته موجب  نارضایتی مردم شهرستان صومعه سرا از وضع موجود  گردیده است گفت : اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در زمینه اقتصادی بسیار مفید خواهد بود اما اجرای خصوصی سازی در زمینه انتصاب و پست مقام دادن به اقوام نزدیک  که مشخص نیست برگرفته از کجا بوده یا بصورت اتفافی است ، در شهرستان و حتی درآموزش و پرورش که یک نهاد  فرهنگی است و هلال احمر استان با باج دادن نمایندگان رشت به نماینده ی صومعه سرا رواج گرفته است  که خود  شهرستان  صومعه سرا را به ملوک الطوایفی و هزار فامیلی تبدیل کرده است وگویا می پندارند در شهر قحطی الرجال است .
  کوچکی نژاد گفت : بهتر است که به جای هدر دادن  وقت  در وزارتخانه ها و استانداری و ادارات کل برای انتصاب اقوام ، در ۲سال باقی مانده به مردم شهرستان خدمت کنند .  وی با اشاره به اینکه  از پتانسیل های مختلف صومعه سرا  و موقعیت های  گردشگری موجود(  تالاب جنگل و کوه ) و کشاورزی و صنایع  استفاده نشده است اظهار داشت : جاده و بزرگراه که سبب پیشرفت است باتوجه به توسعه کشور در شهرستان گسترش نیافته و بزرگراهی که از سراوان فومن- صومعه سرا  می گذرد و بیش از چهل سال است که شروع شده به خاطر محدود بودن عرض جاده به قربانگاه مردم و روستائیان حاشیه جاده تبدیل شده است .
  وی اظهار داشت : کمربندی تولمشهر نیمه کاره مانده است و جاده پیرباز به ضیابر – آستار پس از تعویض چندین دوره نماینده  یک متر به عرض آن اضافه نشد ه است و این جاده به جای خدمت به مردم جانشان را می گیرد . وی بابیان این مطلب که اسم صومعه سرا از تابلو های گردشگری مسیر رشت – فومن – استارا حذف شد ه است گفت : مسوولین شهرستان به خودزحمت نمی دهند تا شهرستان صومعه سرا را به گردشگران معرفی کنند .
  وی معنی صومعه سرا ، صحرا و دشت وسیع است ( سر سرا ) دانست و افزود : تالاب صومعه سرا  و جنگل هفت دغنان و کوههای تنیان و مناره بازار و.. از جاذبه های گردشگری شهرستان  است که بلا استفاده مانده است و ی افزود : تالاب صومعه سرا سهم عظیمی از مساحت جغرافیای  تالاب گیلان را به خود اختصاص داده است و نیازمند احیاو تبدیل شدن به قطب گردشگری است .وی در ادامه افزود:صومعه سرا به عنوان قطب تولید محصولات  کشاورزی ( تولید برنج ، چای و صنوبر و…) از صنایع تبدیلی محروم  مانده  است و هنوزعلت بی توجهی ها به احداث سد های لاستیکی برای استقرار آب و صنایع تبدیلی و توسعه بانک نشاء مشخص نیست .
  کوچکی نژادخاطر نشان ساخت : وقتی ابریشم و کارخانجات آن در شهرستان از تکنولوژی روز استفاده نمی کنند نتیجه آن می شود که باغهای توت تغییر کاربری یابد یا این که کارخانه جات ابریشم خصوصی سازی و تعطیل شود و یا مانند حال حاضر نتواند حقوق شش ماه کارگران و تولید کنندگان خود را پرداخت کند و زحمت کارگران ایرانی به سود و کام کارخانجات ژاپن می رسد .
  کوچکی نژاد افزود : با وجود کارخانه های دخانیات و زمین های بلا استفاده در صومعه سرا توتون ومواد آن از قاره آمریکا واروپا  وارد و در کارخانه دخانیات رشت تبدیل به سیگارت می شود در حالی که این شهرستان زمانی بزرگترین تولید کننده توتون بوده است وی در ادمه یاد آور شد : پیشرفت و توسعه شهرستان صومعه سرا از آرزو های مردم  این شهرستان  است که لازمه آن ایجاد تعامل وهمدلی  و اجتناب از  جبهه گیری  و باند بازی است و حمایت و تلاش  همه جانبه مسوولان امر رامی طلبد وی در پایان گفت : امید وارم که  مسولان صومعه سرا و خصوصا نماینده ی محترم که بیش از دو سال از خدمت ایشان باقی است برای آبادانی وتوسعه  شهرستان نکاتی را که متذکر شدم  بکار گیرند


  خبرنگار: حسن پور

  ۵ ديدگاه

  1. پیلی برار گفت:

   خیلی عالی کار شده خبرتون از خبر باز کار کنید

  2. سید محمد میرقاسم زاده گفت:

   ضمن عرض ادب و احترام به آقای کوچکی نژاد و همینطور مخاطبین محترم واران نیوز

   در ذهن بنده بعنوان یک شهروند صومعه سرایی بعد از خواندن چنین اخباری سئوالاتی زیادی متبادر می شود:
   اولا، همه ما مسلمانان روایت خرما را شنیده ایم آنجایی که مادری برای گله از زیاده روی فرزندش در خصوص استفاده ار خرما نزد ائمه معصومی رفته بود، و حضرت فرمودند: من زمانی که خودم خرما خورده ام چگونه میتوانم در مورد آن قضاوت کنم(خلاصه شده)
   و یا نقل قولی از دکتر شریعتی که بیان داشته: زمانی در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنید که کفش هایش را پوشیده باشید

   منظور قسمت اول: بدون شک برادران کوچکی نژاد را همه در استان می شناسند، آیا تا کنون کسی در خصوص کوچکی نژاد سازی استان حرفی زده؟ چطور و با چه رویی در این خصوص صحبت می کند به گونه ای که خودشان از سال ها پیش کوچکی نژاد سازی را شروع کرده اند.

   ثانیا” این عزیز ما به جای اظهار نظر از طریق رسانه ها در خصوص عملکرد نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، عملکرد برادر خود که چند دوره نماینده مردم رشت در مجلس میباشد را نقد نماید که کوچکترین منفعتی برای مردم نداشته است را نقد نماید. ” البته بماند که هرگز مردم فهیم رشت به کوچکی نژاد و امسال آنها رای نمی دهند و چگونه رای آورد!”

   ثالثا” چرا هر وقت که نزدیک انتخابات است شما و امثال شما عاشق شهر صومعه سرا و مردم این شهر می شوید؟ اگر در ذهن خود فکر نمایندگی مردم این شهرستان را همانند دوره ی گذشته دارید که بهتر میباشد این فکر را از سر خود بیرون کنی، زیرا هرگز مردم ما به امثال شماها که در سدد منافع شخصی می باشد بها نخواهند داد.

   رابعا” از برادرت که جزء مسئولین برگزار کننده ی انتخابات این دوره بود جریان عزل بخشدار تنیان را جویا شو و بپرس که چرا زمانی که میدانی بخشدار بیگناه بود حرفی نزدی! “چون منافع اش در خطر می افتاد”

   بقیش را بعدا می پرسم ….

  3. نسل سوم گفت:

   س +لا+م
   میر پنج خودت همین مطالب رو درج کرده بودید
   شاید هم کوچک نژاد کوچک بود دوست داشتید بیش از این کوچکش کنی باشه ای والله

  4. بیژن گفت:

   جناب آقای کوچکی نژاد تو خیلی کوچکتر از اونی که در مورد صومعه سرا اظهار نظر داشته باشی و یا در مورد نماینده بزرگی که این شهرستان در دو دوره گذشته داشته…برو به فکر پاسخگویی به انتقاداتی که نسبت به شما در رشت هست باش!!!!!!؟؟؟؟

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro