تجلیل فرماندار صومعه سرا از خبرنگاران فعال شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۷ مرداد ۹۲ - ۱۶:۴۳

  کد خبر : 12462

  تجلیل فرماندار صومعه سرا از خبرنگاران فعال شهرستان

  واران نیوز: میرزا حسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان گفت: نقش کار رسانه ای …


  واران نیوز: میرزا حسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان گفت: نقش کار رسانه ای و کار فرهنگی کمتر از کار اجرایی در بحث انتخابات نیست.
  فرماندار گفت: اگر حضور  بالای ۹۷ درصدی در انتخابات شورا های شهر و روستا و حضور۷۲ درصدی در انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور داشتیم یقینا این کار فقط با کار اجرایی امکان پذیر نشد بلکه کار فرهنگی از جمله صدا و سیما، روزنامه ها، خبرگزاری ها ، سایت های مختلف در مجموع اصحاب رسانه در حوزه های مختلف انجام داده اند.
  حسینعلیزاده ضمن اینکه روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک گفت اظهار داشت:کار خبرنگاری و کار رسانه ای مانند کار معلمی شغل نیست بلکه هنر است.وی گفت: اگر کار خبرنگاری را به عنوان یک شغل بدانیم و در جهت کسب مقام وموقعیت اجتماعی و مطرح شدن در اجتماع بدانیم مسیر فرهنگی را اشتباه رفته ایم.
  وی اشاره کرد: جایگاه خبرنگاری نقش بسزایی را در انجام کار فرهنگی ، در هدایت جامعه به سمت ارزش های الهی، اهداف انقلاب ، آرمان های حضرت امام را دارد که  اصحاب رسانه در کشور به خوبی توانسته اند نقش خود را ایفا کنند.
  فرماندار تصریح کرد: در حال حاضر کشور در موقعیت حساسی قرار دارد، تغییر دولت و انتقال قدرت از یک دولت به دولت دیگر، و انتظاراتی که مردم از دولت دارند و همه اقشار جامعه باید دست به دست هم دهند تا وحدت و همکاری که دشمنان اسلام در درجه اول، دشمنان شیعه در درجه دوم، و دشمنان ایران اسلامی در درجه سوم ،دارند را نابود کنند.
  حسینعلیزاده در ادامه صحبت های خود گفت: کشور های استکبار جهانی با اصل اسلام مخالفند و اگر از اسلام فاصله بگیریم و منافعشان را تامین کنیم دیگر به ما کاری ندارند . که پروژه های شیعه کشی در کشور های اسلامی مانند لبنان، بحرین،لیبی، سوریه،افغانستان،پاکستان و دربسیاری از کشورها یا شیعیان در قتل عام هستند و یا در شرایط بسیار سختی مانند عربستان زندگی می کنند.
  وی گفت:در درجه سوم که کشور ما استقلال را در عرصه ی اقتصادی ، فرهنگی پیدا کرده با کشور ما مخالفند.لذا اگر ما ازاصول خود دست بکشیم اما استقلال داشته باشیم آنها مخالفند.زیرا آنها به دنبال تسلط فرهنگی، مادی و اقتصادی برجهان هستند ، اما میبینیم  در مسیرناحقی که قرار گرفته اند در کار خود بسیار وحدت و همدلی دارند . یقینا در این شرایط هم در کشور، ما باید با وحدت و همدلی و کار و تلاش بی وقفه کار خود را به نحو احسن انجام دهیم و فقط برای رضای خدا باشد که در نظر مردم هم خوب جلوه خواهدداد.
  در ادامه جلسه مختار رضایی معاون فرماندار گفت: روز خبرنگار ، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت از قلم است.
  رضایی اظهار داشت: با توجه به اینکه نظام اسلامی احتیاج به نیروهای متعهد و مومن در عرصه ی خبرنگاری است ، اما دشمنان ایران در تلاش هستند نیروهای رسانه ای و خبری خودشان را طوری تعلیم دهند که بر علیه نظام ما قلم بردارند.
  وی گفت: در عین حال خبرنگاران در رسانه جمهوری اسلامی مستقل هستند آن چیزی که واقعیت است به قلم آورند.
  معاون فرماندار تصریح کرد: نظام های وابسته به استکبار و صهیونیست در فتنه سال ۸۸ چه مواردی را بر علیه نظام جمهوری اسلامی نوشتند که این موضوع از خبرنگاران ایرانی به دور است.
  رضایی اشاره کرد: در مقابل دروغ پردازیهای دشمنان  اصحاب رسانه بایدطبق وظیفه خطیری که دارند با آنها مبارزه کنند و اهداف نظام جمهوری اسلامی را که آنچه شایسته و بایسته در این برهه از زمان می باشد را محقق سازند.
  وی گفت: خبرنگاران چشم و گوش مردم و رسانه هستند ، و نقش خبرنگار حیاتی، انکار نشدنی و سلاح دست مظلومان بر علیه ظالمان هستند.
  معاون فرماندار اظهار داشت: بحث اطلاع رسانی از جایگاه بالایی برخوردار است، تمام مسلمانان شاهد هستند که در روز عید غدیر خداوند به پیامبراسلام فرمود: اگر پیام عید غدیر را ابلاغ نکنند رسالت ناتمام است. آنجا هم اصحاب رسانه پیامبر وظیفه خطیری که داشتند ابلاغ کردند و بیان حقایق یک دستور الهی را مطرح کردند. ازین جا سرمشق میگیریم که جایگاه اصحاب رسانه بسیار مهم است.
  وی در پایان گفت: از مهمترین ویژگی های خبرنگاران حق گویی می باشد.
  در ادامه جلسه از ۱۴خبرنگار فعال شهرستان صومعه سرا تجلیل به عمل آمد.  خبرنگار واران نیوز: مائده فلاحتکار ضیابری

  ۲ ديدگاه

  1. alijoon گفت:

   واقعاً به این عزیزان که رسالت خطیرشان آگاهی به مردم و تلاش خالصانه و بی منت است خسته نباشید میگم . فقط میخواستم بدونم که این بزرگواران تحت حمایت بیمه که رییس جمهور قولش را داده بودن قرار گرفته اند یا نه؟

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro