تغییرات گسترده در آموزش و پرورش گیلان بعد از انتخابات

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۳ شهریور ۹۱ - ۱۵:۴۱

  کد خبر : 1283

  تغییرات گسترده در آموزش و پرورش گیلان بعد از انتخابات

  به نوشته واران نیوزبه نقل از ۸دی:  با توجه به تغییرات گسترده و تامل برانگیز مدیران آموزش و پرورش تعدادی …

  به نوشته واران نیوزبه نقل از ۸دی:

   با توجه به تغییرات گسترده و تامل برانگیز مدیران آموزش و پرورش تعدادی از شهرستانها و مناطق از جمله: تالش، لاهیجان، رودبار، عمارلو، رحمت آباد و رودبنه در مدت سپری شده بعد از انتخابات مجلس ،خبر‌ها حاکی از آن است که در آینده ای نزدیک تعداد دیگری از مدیران شهرستانها نظیر شفت،ماسال و چند شهرستان دیگر نیز تغییر خواهند نمود.

  به دلیل جایگاه حساس آموزش و پرورش در نظام تربیتی این گونه جابجایی‌های بدون  پشتوانه کارشناسی و تحت فشار و یا تحمیل بعضی از آقایان می‌تواند ضربات جبران ناپذیری به نظام آموزشی ما وارد کند. با نگاهی به مدیران عزل شده در آموزش و پرورش شهرستانها، درمی‌یابیم که به شکل کاملاً اتفاقی نماینده آن شهرستان نیز تغییر کرده است!!!

  یقیناً بحث انتخابات مجلس بر تغییرات آموزش و پرورش اثر گذاشته است

  جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی‌در گفت و گو با خبرنگار ۸ دی با اشاره به اینکه بعضی از مدیران شهرستانها از جمله تالش بازنشسته شده بودند، اذعان کرد: یقیناً بحث انتخابات مجلس بر تغییرات آموزش و پرورش اثر گذاشته است.

  کوچکی نژاد با بیان اینکه آموزش و پرورش باید از یک سری حاشیه‌ها به دور باشد، اظهار کرد: کوچکترین موضوع نادرستی ضربه سهمگینی به آموزش و پرورش وارد می‌کند.

  وی افزود: بنده بارها به مدیرکل آموزش و پرورش نصیت کردم که مراقب باشد تغییرات نادرست در این سازمان صورت نگیرد.

  عوض شدن این مدیران، کار نماینده‌هاست

  علی محمد جلوه در گفت و گو با خبرنگار ۸ دی با تاکید بر اینکه عوض شدن این مدیران، کار نماینده‌هاست خاطرنشان کرد: وقتی در یک مجموعه ای بجای سیستم، سلیقه حاکم باشد چنین مشکلاتی نیز پیش می‌آید.

  جلوه با اشاره به اینکه عزل مدیران آموزش و پرورش بیش از ۱۰ سال است که براحتی صورت می‌گیرد، عنوان نمود: اگر مدیر کل آموزش و پرورش گوش به حرف نماینده‌ها ندهد، موقعیت شغلی خود را دچار تزلزل کرده است.

  وی با بیان اینکه مسئولیت‌ها و پست و مقام به جای اینکه باری بر دوش مدیران باشد، یک لقمه چرب و نرم شده است، اظهار کرد: از نظر آیات و روایات، مسئولیتها بار امانت است و باید از آن فرار کرد.

  جلوه یکی از عوامل اصلی جابجایی بعضی از مدیران را یکی از نمایندگان گیلانی دانست و از فشار زیاد نمایندگان بر نجف زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان خبر داد.

  آموزش پرورش صومعه سرا

  خوشبختانه آموزش پرورش صومعه سرا فعلا دست خوش این تغییرات نشده است.

  نماینده فعلی مردم صومعه سرا در نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان پس از انتخابات مجلس نهم حضور یافته و عزل و نصب های دستگاه های اجرایی را این گونه توجیه کرد:« بنده در فکر خدمت‌های شایسته با همکاری و همیاری تمام مدیران حاضر هستم و به تغییر و تحولات مدیریتی فکر نمی‌کنم بلکه راه خدمات مسئولان قبلی را ادامه می‌دهم»

  خصوصی ثانی ادامه داد: «تا زمانی که مدیران و  مسئولان در موضوعیت مدیریتی خود خطا یا فساد مالی نکنند در جهت تغییر آنها نخواهم بود.»

  توضیح:(رئیس آموزش و پرورش تولمات آقای حسنی باز نشسته شده است)

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro