روزانه 60 تن زباله در صومعه‌سرا توليد ميشود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲ شهریور ۹۱ - ۱۱:۲۶

  کد خبر : 1298

  روزانه ۶۰ تن زباله در صومعه‌سرا تولید میشود

  شهردار صومعه‌سرا از تولید روزانه ۶۰ تن زباله در این شهر و انتقال آن به کارخانه کمپوست رشت خبر داد. …

  شهردار صومعه‌سرا از تولید روزانه ۶۰ تن زباله در این شهر و انتقال آن به کارخانه کمپوست رشت خبر داد.

   

  شهردار صومعه سرا بحث جمع‌آوری زباله‌ها و بازیافت آنها را یک مشکل استانی دانست و افزود: مکان مناسبی در صومعه‌سرا برای دفن زباله‌ها وجود ندارد.

  به گفته احمدی، صومعه‌سرا عضو کارخانه کمپوست رشت برای بازیافت زباله‌های خود است و روزانه زباله‌های این شهرستان برای تبدیل به کود به آنجا منتقل می‌شود.

  وی با تصریح بر اینکه انباشت زباله‌ها در بلند مدت موجب تولید گاز خطرناک به نام «متان» می‌شود، ابراز کرد: این گاز موجب ایجاد حریق حتی تا شعاع ۱۰ کیلومتری می‌شود.

  این مسئول از تولید روزانه ۶۰ تن زباله در صومعه‌سرا خبر داد و اظهار کرد: این زباله‌ها روزانه برای بازیافت به کارخانه کمپوست رشت منتقل می‌شوند.

  وی اجرای طرح تفکیک زباله‌های تر و خشک را از مبدا گامی مهم برای تسریع در امور خدمات شهری ذکر کرد و یادآور شد: این طرح از برنامه‌های مهم شهرداری صومعه‌سرا بوده که در آینده به صورت جدی دنبال می‌شود.

  شهردار صومعه‌سرا درباره عدم رسیدگی این نهاد در جمع‌آوری سه منطقه انباشت زباله خیابان سردار جنگل، چهار راه خاکیان و منطقه فشخام، اذعان کرد: هر کدام از این مناطق محل انباشت زباله‌ها بیش از دو بار پاکسازی شده‌اند که پس از هر مرحله مردم باز به انباشت زباله‌های این مکان ادامه می‌دهند.

  احمدی افتتاح ساختمان جدید آتش نشانی صومعه‌سرا را یکی از برنامه‌های هفته دولت این شهر در راستای کاهش بار ترافیکی و خدمات‌رسانی بهتر و بیشتر به شهروندان عنوان کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro