امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 3 June , 2023
امروز : شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۴۰۲ - 15 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1334
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا, اسلایدر تاریخ انتشار : 26 آگوست 2012 - 12:04 |

خبرها و اعلام موضع افراد مختلف پیرامون جابجایی استاندار گیلان

در حالیکه بیش از یکسال از عمر دولت باقی نمانده است تعویض مقام اول اجرایی استان از جنجالی تریت اخبار این روزها شده است . از آنجاییکه بعد از پایان عمر هر دولتی عموماً استانداری جدید معرفی می‌شود ، می‌توان نتیجه گرفت استاندار در صورت تعویض عمر بیش از ۱۰ ماه نخواهد داشت. حال سوال […]

خبرها و اعلام موضع افراد مختلف پیرامون جابجایی استاندار گیلان

در حالیکه بیش از یکسال از عمر دولت باقی نمانده است تعویض مقام اول اجرایی استان از جنجالی تریت اخبار این روزها شده است . از آنجاییکه بعد از پایان عمر هر دولتی عموماً استانداری جدید معرفی می‌شود ، می‌توان نتیجه گرفت استاندار در صورت تعویض عمر بیش از ۱۰ ماه نخواهد داشت. حال سوال این است در حالیکه بودجه امسال بسته شده و برنامه ریزی انجام شده است ، استاندار جدید حتی با توانایی چندین برابر در این مدت ۹ماه که آنهم بسیاری از آن صرف تودیع و معارفه و… خواهد شد چه نتیجه ای می‌تواند داشته باشد؟

لذا به نظر می‌رسد حفظ استاندار حتی با ضعفهای موجود بهتر از تغییر آن باشد.

اما جریانی در استان با رایزنیهای گسترده و پی در پی، پافشاری عجیبی بر این تغییر دارند و از نظر بسیاری از افراد جامعه، عزل استاندار و نصب مهره دلخواه و  مهره چینی مسئولین انجام می‌گیرد برای اهدافی خاص که احتمالاً در کمتر از یکسال دیگر مشاهده خواهد شد.

و شاهد بر این مدعا پیگیری چهره‌هایی است که در مسیر زیر سوال بردن استاندار حتی تیتر‌های خوشحال کننده برای سایتهای معاند نظام هم فراهم کرده اند و با حمایت بعضی مراکز قدرت استان در مقابل بسیاری از نمایندگان، ائمه جمعه ، چهره‌های شاخص اصولگرا ، و جریان حزب الهی و مذهبی استان می‌ایستند و حرف خود را پیش می‌برند.

 جریان تعویض مدیران استان که بعد از انتخابات از بخشداران آغاز شد و فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش و… را دربر گرفت خال به سمت استانداری گیلان پیش می‌رود

 مخالفت ۱۷ امام جمعه گیلان نسبت به تغییر استاندار

 

درگفت وگو ۸دی با ائمه جمعه استان گیلان،۱۷ امام جمعه ضمن اعتراض به تغییر شتاب زده استاندار در۱۰ ماه باقی مانده دولت،ازهیئت دولت لغو این تصمیم راخواستارشدند

ائمه جمعه شهرستان وبخش‌های املش،بندرانزلی،لوشان،چابکسر،رستم آباد، رضوانشهر، رودبار، سنگر، سیاهکل، شفت، فومن، کلاچای، کوچصفهان، لاهیجان، تالش،لشت نشاء وصومعه سرا ضمن اعلام اعتراض خود نسبت به این تغییر، تغییر استاندار در این ۱۰ ماه باقی مانده به عمر دولت دهم  را موجب عقب ماندگی استان در عرصه‌های مختلف و کاری غیرکارشناسی دانستند. حضرات ائمه محترم جمعه فضای مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را بی تاثیر دراین امر ندانستند

تغییر استاندار گیلان کمک به احیای اصلاح‌طلبان است

 

حجت‌الاسلام سعید مهدوی با اشاره به قوت گرفتن شایعه تغییر استاندار گیلان و انتخاب معاون برنامه‌ریزی سابق استاندار پیشین به عنوان جایگزین سعادتی اظهار کرد: به نظر می‌رسد هشدارهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نمایندگان نباید وابسته به باند قدرت و ثروت باشند اکنون در گیلان هویدا شده است.

وی با بیان اینکه در حدود یک سال باقیمانده از فعالیت دولت دهم هر گونه تغییر مدیریت ارشد استان به صلاح عمومی‌گیلان نیست، تصریح کرد: اگر هر کدام از شخصیت‌های سیاسی اثرگذار استان بخواهند در این مدت کوتاه غیرکارشناسی پیشگام شوند مشخص می‌شود که منافع مادی و باندی خود را بر منافع و مصالح اجتماعی و عمرانی استان ترجیح داده‌اند بنابراین شایعه تغییر استاندار به صلاح گیلان نیست.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گیلان به تلاش عده‌ای خاص در زمینه تغییر استاندار اشاره کرد و افزود: کسانی که در این زمینه تکاپو می‌کنند باندهایی وابسته به ثروت و قدرت هستند و به منافع قدرتمندانه خود فکر می‌کنند و مصالح عمومی‌استان را در نظر نمی‌گیرند و این کار غیرعاقلانه است.

وی با تصریح بر اینکه اصلاح‌طلبان و فتنه‌گران برای ضربه زدن به فضای انقلابی و آرمان‌خواهی اصولگرایی تغییر مشی داده‌اند، ابراز کرد: اینها با نفوذ در مراکز قدرت خودی، می‌خواهند زمینه احیای خود را فراهم کنند.

مهدوی افزود: عقبه حرکت بخشی از افرادی که دارای سوابق روشن نیستند موید این است که چنین تغییراتی با توجه به یک سال باقیمانده به انتخابات ریاست جمهوری کمک به احیای فتنه‌گران و اصلاح‌طلبان و بهره‌برداری سیاسی و اقتصادی است.

 

برای تغییر استاندار گیلان با نمایندگان استان مشورت نشد

حمیدرضا خصوصی‌ثانی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به تصمیم نمایندگان استان در تغییر استاندار و انتخاب‌هاشم‌نیا معاون سابق برنامه‌ریزی استاندار پیشین استان اظهار کرد: مجمع نمایندگان گیلان نقطه نظرات خود را در این مجمع بیان می‌کنند و برخی‌ها معتقد بودند تغییر و تحول در این مقطع برای استان مفید فایده نیست و تعدادی دیگر نیز از نمایندگان اظهار داشتند وقتی دولت تصمیمی‌می‌گیرد نظر خاصی ندارند.

وی با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی‌ایران دولت تصمیم‌ها را بر حسب وظایف خود می‌گیرد، افزود: از اینکه گفته می‌شود نمایندگان گیلان چنین تصمیمی‌درباره تغییر استاندار گرفته‌اند صحیح نیست و از این قضیه بی‌خبر هستیم.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با اشاره به اینکه وزیر کشور، معاون رئیس جمهور و مسئولان ذی‌ربط در وزارت کشور طبق تشخیص خود عمل می‌کنند، بیان کرد: در وزارت کشور فردی را که می‌خواهند به عنوان استاندار انتخاب کنند تحقیق مناسب انجام می‌دهند اما این تصمیم نمایندگان نیست.

وی افزود: اگر در انتخاب فرد مورد نظر با ما مشورت شود نظر خود را بیان می‌کنیم اما با نمایندگان گیلان در این زمینه مشورتی صورت نگرفته است.

برای تغییر استاندار گیلان نیت خیری وجود ندارد

 علی محمد جلوه با اشاره به قوت گرفتن شایعه تغییر استاندار گیلان اظهار کرد: باید از افرادی که به دنبال تغییر هستند پرسید که چه هدفی دارند و آیا اهداف آنها رحمانی و یا شیطانی است و می‌خواهند خدا را راضی کنند یا نفس را راضی کنند.

وی با بیان اینکه ادعایی نداریم از اینکه استاندار باید ثابت بماند، افزود: آیا گمان این نیست افرادی که به دنبال تغییر استاندار هستند برای انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری برنامه‌ریزی می‌کنند و قصد آنها برای مردم و اسلام نیست بلکه مدیریت‌ها و سمت‌هاست و بیشتر دغدغه مدیریت دارند نه دغدغه اسلام.

عضو شورای مطالعات و تحقیقات بسیج گیلان با اشاره به اینکه انتخاب فردی دیگر نمی‌تواند در مدت باقیمانده از فعالیت دولت دهم در استان کاری از پیش ببرد، تصریح کرد: ممکن است در این بین عده‌ای برخی از ارزش‌ها مانند جانبازی، رزمندگی و اعتقادی را مطرح کنند که این امر در طول تاریخ وجود داشته است و شیطان برای فریب انسان قسم خورده و خیرخواهی را مطرح می‌کند.

وی به داستان برادران حضرت یوسف (ع) و مطرح شدن بحث گردشگری در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: معاویه نیز قرآن را مطرح کرد و اکنون برای رسیدن به اهداف، ارزش‌های مذکور را مطرح کرده و از آنها استفاده ابزاری می‌کنند.

جلوه با تصریح بر اینکه در تغییر استاندار گیلان نیت خیری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد جریان فتنه و انحرافی مانند دو لبه قیچی به هم رسیدند و به فکر استان و کشور نیستند و برای به دست آوردن برخی از کرسی‌های آینده فکر می‌کنند.

وی افزود: امیدواریم آقای احمدی‌نژاد فریب این افراد را نخورد و متوجه باشد که چنین خطایی را انجام ندهد و با ریسمان عده‌ای به چاه نرود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه چنین افرادی قصد خدمت به مردم گیلان را ندارند، یادآور شد: عده‌ای با تغییر استاندار می‌خواهند تسویه حساب کنند و وعده‌هایی که به برخی‌ها داده‌اند را تحقق ببخشند و برخی نیز در زمان انتخابات کشت کرده‌اند و حالا می‌خواهند برداشت کنند و از این تغییر بوی مطبوعی به مشام نمی‌رسد.

۱۰ماه مانده به پایان دولت،تغییر استاندار مهره چینی انتخاباتی است

حجه الاسلام والمسلمین حبیبی امام جمعه رضوانشهر در پاسخ به سوال خبرنگار ۸دی در خصوص تغییر استاندار گفت: مگر می‌شود ۱۰ ماه مانده به پایان دولت استاندار را تغییر داد.

بنده با این تغییر مخالفم و اگر بخواهند امضا می‌کنم که این تغییر صورت نگیرد و اگر امر دایر شود بین سعادتی و افرادی که قبلاً خرابکاری شوندمشخص است که سعادتی مقدم است.

و از آنجا که انتخابات نزدیک است بعضی‌ها دنبال تنش هستند و دنبال این هستند که آب را گل آلود کنند و من بعید میدانم چنین چیزی تحقق پیدا کند. مگر اینکه کسانی بخواهند در این استان برای ریاست جمهوری مهره چینی کنند.

 

معاون رئیس جمهورگفت وضعیت استاندار بعدازاجلاس عدم تعهد مشخص می‌شود

ناصر عاشوری نماینده فومن وشفت درمجلس شورای اسلامی‌درخصوص تغییر استاندار در ۱۰ماه پایانی دولت دهم گفت:دراین مدت اگر بخواهد یک نیروی صفرکیلومتراستاندار گیلان شود،به صلاح نیست وبنده مخالفم ولی اگر یک نیروی توانمند وبومی‌باشد موافق هستم.

وی اظهار کرد:درتماس تلفنی امروز با فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور وی گفته است هیچ گزینه ای برای تصدی استانداری مطرح نیست واین موضوع به بعد از اجلاس عدم تعهد موکول شده است.

عاشوری هرگونه فشار ازجریان خاص درتصمیم به این تغییر را ردکرد.

حمایت مجموعه اثرگذار و اصولگرای گیلان از مهدی سعادتی

بالغ بر ۱۰۰ نفر از افراد اثرگذار، اصولگرا و تشکل‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان با امضای طوماری خواستار ابقای مهدی سعادتی در استان شدند.

در این طومار به مسئولان دولتی درباره سهل‌انگاری‌ در تصمیم‌ها و سیاست‌گذاری‌ استان و تحت تاثیر قرار گرفتن دولت از سوی باند قدرت و جریان فتنه در گیلان هشدار جدی داده شد.

در این طومار بر ضرورت هماهنگی دولت با جریان اصولگرای ارزشی و حامیان گفتمان سوم تیر در گیلان  در زمینه مسایل کلان استان تاکید شد.

سعادتی به تعهدات خودبه مجمع نمایندگان عمل نکرد

قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی‌درگفت وگو با۸دی با اعلام رضایت از تغییر استاندار باوجود ۱۰ماه باقی مانده به پایان کاردولت دهم گفت:این تغییر درکلیات به نفع استان است چون آقای استاندار به قول‌هایی که به مجمع نمایندگان داده بود،به ابتدایی ترین تعهداتش جامه عمل نپوشاند.

وی مدعی شد:سعادتی یک استراتژی مناسب برای مدیریت استان نداشته وخود راباروزمرگی مشغول کرده است.

قربانی افزود:درمجمع نمایندگان تصمیم براین شد تا دوشنبه هیچ یک ازنمایندگان دراین خصوص اظهار نظر ننمایند!

 

غرض از تغییر استاندار، تنظیم برنامه انتخاباتی و بهره برداری سیاسی یک گروه منفعت طلب است

حجت الاسلام مهدوی نماینده ولی فقیه در دانشگاه گیلان در رابطه با شایعه تغییر استاندار عنوان کرد: از مدتها پیش باند قدرت و ثروت در استان، برای تصاحب موقعیت‌های سیاسی و اقتصادی بصورت مرموزانه ای نقشه کشی می‌کند و هر عنصری را که در حیطه معامله گری آنها نمی‌گنجد در صدد تخریب، تحدید و حذف وی برمی‌آید و اگرچه شعارهای مطالبات مردمی‌را گاهاً ابزار تبلیغاتی خویش و فشار روانی قرار می‌دهد اما غرض و هدف اصلی آن تکمیل پازل دستیابی به منابع سیاسی و اقتصادی استان و تصرف آن می‌باشد.

وی افزود: باند قدرت و ثروت در این معرکه، از شخصیت‌های موجه و افرادی با گرایشهای سیاسی اصلاح طلبانه، امّا خاموش نیز به عنوان ابزار خویش استفاده می‌نماید.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه گیلان ادامه داد: غرض از تغییر استاندار در یک سال باقی مانده به انتخابات ریاست جمهوری، جز تنظیم برنامه انتخاباتی و بهره برداری سیاسی باندی یک گروه منفعت طلب جهت دستیابی به صندلی‌های شورای شهر و حمایت از ورشکستگان سیاسی که توسط مردم در نهم دی ماه طرد شده اند چیز دیگری نیست

مهدوی اضافه نمود: بحث برسر شخصی خاص و یا تعصب روی مدیر بخصوصی نیست اما تغییر اینچنینی با عقبه ی پیگیر این قضیه نشان دهنده ی تقدم منافع مادی و جناحی و باندی بر منافع مردم می‌باشد.

 نعیمی:صددرصدباتغییراستاندارموافقم/لاهوتی:ازحسن کربلایی بیشتردلم برای گیلان میسوزد

نعیمی:برای سعادتی درپست‌های دیگر آرزوی توفیق داریم

نعیمی‌نماینده مردم آستارا درمجلس شورای اسلامی‌درگفت وگو با ۸دی ضمناابراز رضایت کامل از تغییراستاندار گفت:تشخیص نهایی بادولت است ودرشرایط کنونی بنده با این تغییر موافقم وبایستی نسبت به این تصمیم از دولت تشکر کرد

وی افکار عمومی‌را موافق با تایید نظر خود دانست ودر پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر مخالفت جمع کثیری از نیروهای ارزشی واصولگرای استان بااین تغییر گفت: اصولگرایی درعمل انسان است،تاآنجاییکه بنده خبر دارم همه اصولگرایان بااین تغییر موافقند!!

لاهوتی:مابه دولت تحمیل نکرده ایم،خودشان تصمیم گرفته اند

همچنین لاهوتی نیز درگفت وگوبا ۸دی در اظهار نظری گفت: بنده شخصا باحضور نیروی بومی‌موافقم وتجربه حضور آقای عبداللهی ومخصوصا قهرمانی ورضایت مردم از بارزترین این مدعاست. لاهوتی ضمن انتقاد از عملکرد استاندار درحوزه‌های کشاورزی،گردشگری،صنعت و… اظهارداشت:به نظر نیروی بومی‌باشناخت بهتر ازوضعیت استان بهتر می‌تواند دررشد وشکوفایی استان موثر باشد

نماینده مردم لنگرود هرگونه فشار درتعویض استاندار را ردکردوگفت:حال که دولت تصمیم گرفته است این تغییر در۱۰ماه پایانی عمر خود انجام پذیرد،پس فرد بعدی باید بومی‌باشد

وی ضمن اعتراض به اظهار نظر  حسن کربلایی دبیرکل حزب موتلفه استان گیلان گفت:دلیل اصلی مصاحبه بنده باشما اظهارت آقای کربلایی هست ومی‌خواهم به آقای کربلایی بگویم:من برادر دوشهیدم،دل من برای انقلاب ونظام واستان بیشتر از شمامی‌سوزد. وی کربلایی راعامل تفرقه دراستان دانست

پشت تغییر استاندارپیوندجریان انحراف واصلاحات با فتنه گیلان است

سردار نظرعلی علیزاده نامزد نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌رشت درگفت وگو با ۸دی ضمن اعتراض به این تحرکات تامل برانگیز گفت:بنده ضمن حفظ این موضع که انتقاداتی به مدیریت موجود دراستان دارم،ولی باتوجه به شرایط موجود این امر نشان از پیوند فکری جریان انحراف باجریان اصلاحات وفتنه گیلان درراستای تضعیف مدیریت استان دارد

جانشین سابق فرماندهی سپاه قدس گیلان افزود:تاثیر برانتخابات آینده یکی دیگر ازاهداف است

 

نمایندگان پیگیرعزل استاندار دنبال اهداف جناحی هستند/برای احمدی نژادمتاسفم

حکیمی‌نماینده مردم رودبار درمجلس شورای اسلامی‌درگفت وگو با ۸دی ضمن ابراز تاسف نسبت به تصمیم دولت درتعویض استاندار گفت:باتوجه به گلایه شدید از نوع تعامل سعادتی بانمایندگان،ولی بنده بااین تغییر مخالفم واین امر رابه نفع نظام وانقلاب واستان نمی‌دانم.

وی افزود :آقای احمدی نژاد کارخودش را می‌کند وفقط می‌توانم بگویم متاسفم.چون برای نمایندگان هیچ ارزشی قائل نبودند. نماینده رودبار درمجلس درخصوص موافق یامخالف بودن نمایندگان گیلان اظهار داشت:اکثر نمایندگان گیلان مخالف این تغییر هستند وآن چند نفری که موافق عزل آقای سعادتی هستند متاسفانه جناحی عمل می‌کنند

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.