پيشرفت 86 درصدي مخزن آب گوراب زرميخ

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۵ شهریور ۹۱ - ۹:۱۰

  کد خبر : 1335

  پیشرفت ۸۶ درصدی مخزن آب گوراب زرمیخ

   رئیس اداره آب و فاضلاب شهری صومعه‌سرا از پیشرفت ۸۷ درصدی مخزن یک‌هزار و ۵۰۰ مترمکعبی آب شرب گوراب‌زرمیخ این …

   رئیس اداره آب و فاضلاب شهری صومعه‌سرا از پیشرفت ۸۷ درصدی مخزن یک‌هزار و ۵۰۰ مترمکعبی آب شرب گوراب‌زرمیخ این شهرستان خبر داد.

  علی روح‌الامین عصر شنبه در جریان افتتاح ساختمان جدید اداره آبفای شهری بخش گوراب‌زرمیخ این شهرستان اظهار کرد: این ساختمان با زیربنای ۱۲۰ متر مربع و در قالب دو طبقه ساخته شده است.

  وی با اشاره به اعتبار صرف شده برای ساخت این ساختمان تصریح کرد: کار احداث ساختمان جدید آبفای گوراب‌زرمیخ با اعتباری بالغ بر ۱۹۳ میلیون تومان از سال ۸۸ آغاز شد.

  رئیس اداره آب و فاضلاب صومعه‌سرا هدف از ساخت پروژه مذکور را خدمات‌رسانی بهتر، مناسب و سریع‌تر به ساکنان بخش گوراب‌زرمیخ عنوان کرد و افزود: گوراب‌زرمیخ از بخش‌های مهم صومعه‌سرا از گذشته تاکنون بوده است.

  وی با بیان اینکه اداره آبفای گوراب‌زرمیخ از سال ۷۴ از روستایی به شهری تحویل داده شد، اذعان کرد: از همان سال عملیات نوسازی و بهسازی شبکه‌های فرسوده گوراب‌زرمیخ آغاز شد.

  روح‌الامین از وجود یک‌هزار و ۸۰۰ مشترک آب و یک‌هزار و ۴۰۰ مشترک فاضلاب در بخش گوراب‌زرمیخ صومعه‌سرا خبر داد و افزود: این میزان مشترک از ۲۸ کیلومتر طول توزیع آب با یک‌هزار و ۲۰۰ خط انتقال و ۱۲ کیلومتر شبکه فاضلاب برخوردار هستند.

  وی با تصریح بر اینکه تاکنون بخش اندکی از شبکه فرسوده خط انتقال آب و فاضلاب بخش گوراب‌زرمیخ صومعه‌سرا نوسازی شده است، یادآور شد: بدون واریز اعتبار جدید اجرای این کار ممکن نیست.

  رئیس اداره آبفای صومعه‌سرا به اجرای پروژه انتقال آب روستای ماکلوان فومن به صومعه‌سرا اشاره کرد و گفت: این طرح دارای مخزن یک‌هزار و ۵۰۰ متر مکعبی در گوراب‌زرمیخ برای انتقال آب شرب سالم به ساکنان این بخش است.

  به گفته وی مخزن یک‌هزار و ۵۰۰ متر مکعبی گوراب‌زرمیخ صومعه‌سرا دارای پیشرفت ۸۷ درصدی است.

  روح‌الامین تأسیسات و شبکه‌های توزیع آب گوراب‌زرمیخ را از بهترین شبکه‌ها و خطوط توزیع در صومعه‌سرا دانست و خاطرنشان کرد: اکنون سه حلقه چاه با دبی ۳۵ کیلومتر در ثانیه آب شرب شهروندان این بخش را تأمین می‌کند.

  وی با اشاره به وضعیت پروژه فاضلاب بخش گوراب‌زرمیخ بیان کرد: اجرای طرح بهداشت فاضلاب گوراب‌زرمیخ به دلیل کمبود اعتبار با مشکل مواجه است.

  رئیس اداره آب و فاضلاب شهری صومعه‌سرا از مسئولان خواست با واریز اعتبار جدید توجه بیشتری نسبت به اجرای طرح بهداشتی فاضلاب بخش گوراب‌زرمیخ داشته باشند.

  به گزارش فارس، همزمان با افتتاح ساختمان جدید آبفای شهری گوراب‌زرمیخ صومعه‌سرا، سه پروژه آبیاری فومنات در راستای بهبود خدمات آبرسانی به ۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای ندامان، پیرسرا و پشت‌مسار با عنوان بند انحرافی با ۴۰ میلیون تومان اعتبار در این بخش به بهره‌برداری رسید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro