ایران می‌تواند فتوحات بدر و خیبر را تکرار کند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۶ شهریور ۹۱ - ۱۵:۵۱

  کد خبر : 1385

  ایران می‌تواند فتوحات بدر و خیبر را تکرار کند

  به گزارش واران نیوز به نقل از «تابناک» پس از گذشت نزدیک دو ماه از اعمال تحریم‌ها علیه ایران، اکنون زوایای …

  به گزارش واران نیوز به نقل از «تابناک» پس از گذشت نزدیک دو ماه از اعمال تحریم‌ها علیه ایران، اکنون زوایای بیشتری از اثرات متقابل این تحریم در رسانه‌ها و تحلیل‌های گوناگون نمایان می‌شود. با روشن شدن جنبه‌های گوناگون تحریم، اکنون شاهد تحلیل‌هایی هستیم که به توان ایران به شیوه‌هایی خاص و منحصر به فرد در مقابله با تحریم‌ها اشاره دارند.

  از‌‌ همان ابتدای تحریم‌ها، همزمان زمزمه‌هایی از اثرات این تحریم بر اقتصاد ایران و اقتصاد جهان شنیده می‌شد. برخی از تحلیلگران بر این باور بودند که این تحریم‌ها بیش از اقتصاد ایران، اقتصاد جهانی را متضرر می‌کند و برخی نیز پیامدهای تحریم بر اقتصاد ایران را به شدت شکننده‌تر از آسیب‌های آن برای اقتصاد جهانی قلمداد می‌کردند.

  بنا بر این گزارش، آغاز تحریم‌ها همزمان بود با معافیت بیست کشور از تحریم، برای دادن زمان بیشتر در راستای کاهش واردات نفت از ایران؛ این کاری بود که به ویژه در قبال چین، تعبیر به نوعی مماشات ایالات متحده در بحث تحریم‌ها تفسیر شد؛ مماشاتی که بیشتر ناشی از محدودیت آمریکا برای همراه کردن کشورهای مطرح با تحریم‌های ایران بود.

  البته در این باره باید گفت که در آغاز، هیچ تحلیلی از روش‌های ایران برای دور زدن تحریم‌ها وجود نداشت و شاید هیچ کس تصور این را که ایران از چه روش‌هایی قادر به دور زدن تحریم‌ها است، به ذهن خود راه نمی‌داد، ولی اکنون به تدریج شاهد تحلیل‌هایی از روش‌های ایران برای دور زدن تحریم‌ها و تردید در اثر بخش بودن تحریم را می‌بینیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro