آیت الله مکارم شیرازی: دولت تدبیر و امید جلوی پخش کتاب آموزش موسیقی در مدارس را بگیرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۶ مرداد ۹۲ - ۱۲:۵۲

  کد خبر : 13962

  آیت الله مکارم شیرازی: دولت تدبیر و امید جلوی پخش کتاب آموزش موسیقی در مدارس را بگیرد

  به گزارش واران نیوز:، آیت الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید جهان اسلام در جمع زائران حرم مطهر رضوی، با …


  به گزارش واران نیوز:، آیت الله ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید جهان اسلام در جمع زائران حرم مطهر رضوی، با اشاره به اینکه اخیر نامه‌ای نوشته شده مبنی بر اینکه آموزش و پرورش کل کشور قرار است کتاب آموزش موسیقی را در اختیار جوانان و نوجوانان قرار بدهد، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید جلوی این اقدام را بگیرد.
  وی تصریح کرد: آیا باید همه چیز ما از غربی‌ها تقلید شود و اگر جوانان و نوجوانان ما با موسیقی آشنا نشوند چه می‌شود و تفکری که بر تنظیم کتاب‌های درسی باید حاکم باشد باید یک تفکر به تمام معنا اسلامی باشد نه یک تفکر غربی.
  وی خاطر‌نشان کرد: امیدوارم دولت جدید که دولت تدبیر و امید است و مردم نیز به آن امیدوار هستند که مشکلاتشان حل خواهد شد جلوی این افکار را بگیرند و نگذارند این گونه افکار بر نظام‌های آموزشی ما حاکم شود.
  این مرجع عالی قدر در ادامه با اشاره به حوادث ۸ شوال سالروز تخریب بقیع، اظهار کرد: در تاریخی مانند۸ شوال حدود ۸۰ سال پیش جمعیت وهابیان نادان و تکفیری قبور ائمه بقیع را ویران و با خاک یکسان کردند.
  وی ادامه داد: این وهابیان نادان قبور با شکوه امامان حسن مجتبی(ع)، سجاد(ع)، محمد باقر(ع) و صادق(ع) را با یک جاهلیت بی‌سابقه ویران کرد و همه ساله همه مسلمانان در ۸ شوال یاد و خاطره آن جنایت فجیع را زنده و به عزاداری می‌پردازند.
  آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه ۸ شوال روز عزاداری نه تنها شیعیان بلکه تمام ملل مسلمان است، بیان کرد: این روز روزی است که قبور جگر گوشگان پیامبر مکرم اسلام به دست افرادی بی سواد ویران می‌شود.
  این مرجع عالی قدر با اشاره به دعای توسل، عنوان کرد: در بند بند دعای توسل این دعا را قرائت می‌کنیم «یاوَجیهاً عِنْدَ اللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَ اللّهِ» که همه این دعا توحید خالص را نشان می دهد.
  وی ادامه داد: این وهابیان نادان و تکفیری که قبور ائمه بقیع ویران کردند از قرآن، سنت پیامبر(ص) و روایات معصومین(ع) خبر دارند زیرا عین توحید را وارونه جلوه می‌دهند.
  این مرجع عالی قدر ادامه داد: باید این سوال را پرسید که چرا این کار را کردند و تمام جهان اسلام را از بهره‌گیری از این آثار محرم کردند؛ زیرا آثار اسلام تنها مطعق به کسانی که در آنجا زندگی می‌کنند نیست، زیرا مکه و مدینه از آن همه مسلمانان جهان بوده و هر اقدامی که در آن جا صورت می‌گیرد باید با مشورت تمام مسلمانان باشد.
  وی خاطرنشان کرد: بنده بارها و بارها این امر را بیان کرده اند که اگر تمام علمای بزرگ اسلام جمع شوند و اداره حرم اهل بیت(ع) به نماینده‌هایی از تمام کشور‌های اسلامی داشته شود و زیر نظر آنها اداره شود قطعا اتفاقاتی همچون ۸ شوال رخ نخواهد داد.
  آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به کشتار مردم سوریه نیز گفت: عده ای از جمعیت سوریه ابتدا فردی را کشتند، و سپس شکمش را پاره و در پایان قلب وی را از سینه‌اش در آوردند و در زیر دندان‌هایشان قرار دادند.
  این مفسر قرآن کریم تصریح کرد: متاسفانه قبور بزرگان اسلام را در سوریه ویران کردند و جای این سوال است که آیا این چنین جمعیتی با این فکر و فرهنگ غلط و با سنگ دلی و بی رحمی حق دارند بر حرمین شریفه حکومت کنند.
  منبع:صبح توس

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro