آغاز طرح نظارت واحدهای صنفی صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۷ شهریور ۹۱ - ۳:۱۶

  کد خبر : 1401

  آغاز طرح نظارت واحدهای صنفی صومعه‌سرا

  به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، محسن آهنی عصر امروز در جریان بازدید از برخی واحدهای صنفی این شهرستان، اظهار …

  به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه‌سرا، محسن آهنی عصر امروز در جریان بازدید از برخی واحدهای صنفی این شهرستان، اظهار کرد: نظارت و کنترل از واحدهای صنفی و برخورد با متخلفان جزو وظایف گشت‌های نظارتی اداره صنعت، معدن و تجارت صومعه‌سرا است.

  وی از آغاز طرح نظارت بر واحدهای صنفی همزمان با موج جدید سفرهای تابستانی در صومعه‌سرا خبر داد و افزود: اکنون این طرح به صورت ویژه در مراکز عرضه اقلام خوراکی و غیر خوراکی، وضعیت بهداشتی مراکز اقامتی و رستوران‌ها، نانوایی‌ها، پارک‌ها و بخش حمل و نقل‌های درون و برون شهری در حال انجام است.

  این مسئول با اشاره به نامگذاری امسال به سال «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» تصریح کرد: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری از تولید کنندگان صومعه‌سرایی حمایت جدی می‌شود.

  وی افزایش تولید ملی به لحاظ کمی و کیفی را قابل تحقق‌ دانست و افزود: همکاری مسئولان و تولیدکنندگان در راستای تحقق این امر مهم و کارساز است.

  آهنی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی صومعه‌سرا اذعان کرد: منابع مالی، تأمین مواد اولیه و افزایش هزینه‌های تولید از محوری‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی در این شهرستان بوده که باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.

  وی اجرای طرح شبنم را از جمله طرح‌های حمایتی دولت از تولیدکنندگان داخلی برشمرد و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح شبنم از ورود کالای قاچاق و غیر استاندارد در کشور جلوگیری می‌شود.

  سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت صومعه‌سرا با بیان اینکه طرح مذکور در قالب کنترل بر قاچاق چهار گروه از کالا انجام می‌شود، گفت: لوازم خانگی، رایانه، موبایل و لوازم آرایشی و بهداشتی در قالب طرح شبنم بارکد گذاری می‌شوند.

  وی با بیان اینکه تمام کالای خارجی مذکور باید دارای بارکدهای دو بعدی شناسایی کالا باشند، متذکر شد: کالای بدون بارکد دو بعدی کالا مجوز فروش ندارد و با واحدهای صنفی متخلف برخورد قاطع می‌شود.

  آهنی از تکمیل ۶۸ فرم تقاضای واحدهای صنفی صومعه‌سرا در راستای درخواست بارکد دو بعدی خبر داد و اذعان کرد: توزیع بارکد برای کالای این واحدهای صنفی متقاضی از یک ماه قبل در صومعه‌سرا آغاز شده است.

  به گفته وی، عملیات توزیع این بارکدهای دو بعدی طرح شبنم همچنان در صومعه‌سرا ادامه دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro