استارت پروژه اولین شهر بدون مانع در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۲ - ۳:۳۷

  کد خبر : 14025

  استارت پروژه اولین شهر بدون مانع در صومعه سرا

  جلسه ستاد مناسب سازی محیط های شهری و اماکن عمومی با حضورفرماندار و مسئولین شهرستان ،استان و کشور در سالن …

  جلسه ستاد مناسب سازی محیط های شهری و اماکن عمومی با حضورفرماندار و مسئولین شهرستان ،استان و کشور در سالن فرمانداری صومعه سرابرگزار شد.

  واران نیوز: دراین جلسه که با حضور اکثریت اعضاء و به ریاست میرزا حسینعلیزاده فرماندار شهرستان صومعه سرا برگزار شد ، گزارشی از روند مناسب سازی محیط های شهری و اماکن عمومی در سطح استان و شناسایی ساختمانهای مناسب سازی نشده دولتی توسط مهدی زاده رییس بهزیستی صومعه سرا ارائه شد.

  میرزا حسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا گفت: شهرستان صومعه سرا به عنوان شهر پایه ۲ در بحث اجرای مناسب سازی برای معلولیت انتخاب شده است.

  فرماندار اظهار داشت:افراد معلول اگر قسمتی از جسم آنان ناتوان است اما توانمندیهای زیادی دارند که باید با مناسب سازی اماکن از توانمندی های آنان استفاده شود.

  حسینعلیزاده ضمن ارایه راهکارهای لازم جهت تسهیل در امر مناسب سازی معابر، اماکن عمومی، ادارات دولتی و بانکها خواستار تخصیص بودجه بیشتر توسط بهزیستی کشور در این زمینه شد.وی افزود:ادارات شهرستان با توجه به بافت قدیمی که دارند نیاز به اعتبارات و هزینه های بالایی دارند تا بتوانند محیط اداری را مناسب سازی کنند که باید با برنامه ریزی اختصاصی مبلغی را برای این موضوع قرار بدهیم.

  دکتر کوچکی نژاد مدیر کل بهزیستی استان گفت: بحث مناسب سازی فقط مختص معلولین نیست بلکه برای اکثر افراد جامعه می باشد.

  مدیرکل بهزیستی اظهار داشت: استان گیلان پیرترین استان کشور است و بالاترین در صد سالمندان را در گیلان داریم.

  کوچکی نژاد تصریح کرد: شهرستان صومعه سرا به خاطر پتانسیل هایی که دارا می باشد به عنوان شهر پایه ۲ در جهت مناسب سازی اماکن عمومی و محیط شهری انتخاب شده است.

  وی خاطر نشان کرد: باید مناسب سازی اماکن را فرهنگ سازی کنیم به طوری که هر فرد حتی برای خانه خود هم مناسب سازی درست اتخاذ نماید.

  در ادامه امیرانی رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی کشور، به تدوین قانون جامع حمایت از حقوق معلولان درخصوص مناسب سازی اماکن و معابر و اصول، بندها و تبصره های الحاقی آن اشاره کرد و گفت: جامع ترین قوانین در کشور ما وجود دارد و این قوانین، شرایط را برای اجرای مناسب سازی معابر به بهترین شکل آن هموار کرده، و برای رفع آن باید همه ارگان‌ها بسیج شوند تا این اندک تفاوت‌های جسمانی، سبب عزلت نشینی و جدایی معلولان از اجتماع نشود.

  امیرانی در ادامه افزود: برای اجرای مناسب سازی، لازم است وزارت راه و شهرسازی نظارت دقیق بر حسن اجرای استانداردها داشته باشند.


  مائده فلاحتکار ضیابری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro