برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۹۲ - ۲۱:۴۸

  کد خبر : 14050

  برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان صومعه سرا

    جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان صومعه سرا با حضور فرماندار ، نماینده مجلس و جمعی از مسئولان در سالن …

   

  جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان صومعه سرا با حضور فرماندار ، نماینده مجلس و جمعی از مسئولان در سالن فرمانداری شهرستان برگزار شد.

  واران نیوز: میرزا حسینعلیزاده فرماندار صومعه سرا ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر و دو شهید استان گیلان شهید انصاری و شهید نورانی گفت: در هفته دولت ۳۰ برنامه در شهرستان به اجرا در خواهد آمد و ۵۵ پروژه افتتاح خواهد شد که برای این پروژه ها ۷۴میلیاردو ۴۲۸میلیون ریال هزینه شده است.

  حسینعلیزاده اظهار داشت: با تو جه به تشکیل دولت جدید آقای روحانی ، برنامه های هفته دولت باید باشکوهتر و پررنگ تر از سنوات گذشته در شهرستان برگزار شود و مسئولین باید در مراسمات حضور پررنگی داشته باشند.

  وی خاطر نشان کرد: درسال ۹۱ مجموعا ۱۶۳میلیارد و ۸۴۲میلیون ریال اعتبارات برای شهرستان شده بود که ازین مبلغ ۴۳ میلیاردو ۶۶۳ میلیون ریال بودجه ملی استانی شده است.

  فرماندار تصریح کرد:در مجموع به طور میانگین ۴۱ در صد در شهرستان تخصیص داشتیم که بالاترین تخصیص را جهاد سازندگی با ۱۰۰درصد همه اعتبارات خودرا جذب کرده در شهرستان داشته است.

  حسینعلیزاده بیان داشت: در سال گذشته اعتبار شاخص توسعه روستایی ۷۰۰میلیون تومان بوده که امسال حدود ۱میلیاردو ۱۰۰میلیون اعتبار تخصیص داده اند.

  وی اظهار داشت:روسای ادارات باید تمام تلاش خود را کنند تا بیشتر از اعتباری که به آنها تخصیص داده می شود کار کنند تا ۱ریال از شهرستان خارج نشود بلکه اعتبار دوباره ای دریافت نمایند.

  فرماندار تصریح کرد:در کارگروه کشاورزی ۸میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال اعتبار داشتیم که حدود۱۱میلیارد ریال جذب کردیم ودر نهایت استان ۳ میلیارد ریال از شهرهای دیگر جابه جا کرد و به عنوان تسهیلات به شهرستان داد که از کارگروه کشاورزی به خاطر تلاش و پشتکارشان تشکر می کنم.

  حسینعلیزاده خاطر نشان کرد:اعتبارا تی که امسال به شهرستان تعلق گرفته درصدی کاهش پیدا کرده است که از مدیران کل قول گرفته ایم در بخش شاخص های توسعه روستایی جبران کنند.

  فرماندار گفت: کل اعتبارات امسال ۶۷میلیاردو ۵۵۰ میلیون ریال است و اعتبارات تملک و دارایی استانی که ازین تعداد مبلغ ۱۵میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال قسمت غیر شاخص محسوب می شود.

  وی اظهار داشت:اعتبارات در ۱۶ فصل توزیع شده و در ۴۲ برنامه اعتبارات را ابلاغ کرده اند.

  حسینعلیزاده تصریح کرد: براساس قانون ۱ در صد اعتبارات شهرستان به بخش دفاع و پایگاه های بسیج اختصاص داده می شود که اعمال کرده ایم و ۸ درصد به بنیاد مسکن تخصیص داده می شود.

  فرماندار اذعان داشت: اعتبارات نسبت به پروژه های نیمه تمامی که در شهرستان وجود دارد واقعا ناچیز است و تلاش مسئولان باید برای جذب اعتبارات باشد و همچنین مسئولان باید با حداقل اعتبار حداثر بهره وری را داشته باشند.

  وی در پایان با اشاره به سرفصل های اعتباری بودجه امسال و توضیح برخی الزامات در خصوص شاخص های اصلی بودجه شهرستان سهم هر یک از دستگاه های اجرایی در بخش های امور قضایی، دفاع، آموزش، بهداشت وسلامت، رفاه و تامین اجتماعی ، تربیت بدنی ، کشاورزی، منابع آب و فاضلاب شهری و روستایی، صنعت و معدن، محیط زیست، انرژی،حمل ونقل، ارتباط و فناوری ، مسکن عمران شهری و روستایی و فصل فرهنگ و هنر را مشخص کرد.

  مائده فلاحتکارضیابری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro