توزیع 45 تن کنسانتره دامی یارانه‌ای در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۱ - ۹:۰۱

  کد خبر : 1469

  توزیع ۴۵ تن کنسانتره دامی یارانه‌ای در صومعه‌سرا

   مدیر اداره جهاد کشاورزی صومعه‌سرا از توزیع ۴۵ تن کنسانتره دامی یارانه‌ای بین دامداران این شهرستان خبر داد.  نعمت قاسمی …

   مدیر اداره جهاد کشاورزی صومعه‌سرا از توزیع ۴۵ تن کنسانتره دامی یارانه‌ای بین دامداران این شهرستان خبر داد.

   نعمت قاسمی عصر امروز در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان با اشاره به عملکرد حوزه کشاورزی صومعه‌سرا، اظهار کرد: مهم‌ترین بخش فعالیت جهاد کشاورزی صومعه‌سرا در هفته دولت امسال اجرای طرح تجهیز اراضی بوده است.

  وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال بالغ بر یک‌هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی شالیکاری صومعه‌سرا تجهیز و نوسازی اراضی شده است، تصریح کرد: این مساحت در ۱۹ روستا و با اعتبار حدود ۲۴ میلیارد و ۷۵۷ میلیون ریال انجام شده است.

  مدیر اداره جهاد کشاورزی صومعه‌سرا به فعالیت حوزه امور تولیدات دامی این نهاد در سال جاری اشاره کرد و افزود: در یک‌ساله اخیر بیش از ۱۳ مورد فعالیت اساسی و مهم در حوزه امور تولیدات دامی با همکاری کارشناسان و دامداران این شهرستان به مرحله اجرا در آمده است.

  وی توزیع کنسانتره‌های دامی را از بخش‌های مهم فعالیتی حوزه امور دام دانست و اذعان کرد: بالغ بر ۴۵ تن کنسانتره یارانه‌ای دامی در طول یک سال اخیر بین دامداران صومعه‌سرایی توزیع شده است.

  قاسمی، کنسانتره‌های رایگان گاوداران و گاومیش‌داران را جدا از دیگر دام‌ها خواند و متذکر شد: برای گاو و گاومیش‌داران در مدت مذکور ۱۱ تن کنسانتره توزیع شده است.

  وی با اشاره به ثبت مشخصات میزان گاو و گاو میش در صومعه‌سرا، یادآور شد: امسال حدود یک‌هزار و ۶۸ رأس گاو و گاومیش در صومعه‌سرا رکوردگیری شده‌اند که از این میزان، تاکنون مشخصات ۱۶۰ رأس ثبت شده است.

  این مسئول نظارت بر توزیع ۳۱۳ تن سبوس و دیگر نهاده‌های دامی، نظارت بر توزیع ۱۰ تن گندم یارانه‌ای و ۴۵۶ تن ذرت و نظارت و بررسی بر صدور ۷۲۰ مورد حواله سوخت مرغداری و دامداری‌ها را از دیگر خدمات بخش امور تولیدات دامی این نهاد عنوان کرد.

  وی با تصریح بر اینکه امسال طرح مبارزه با آفات نباتی در راستای کنترل بر کیفیت برنج در شالیزارهای صومعه‌سرا به صورت وسیع انجام شده است، ابراز کرد: در یک سال اخیر بالغ بر سه هزار و ۷۴۰ هکتار از شالیزارهای صومعه‌سرا مشمول اجرای طرح مبارزه با آفات نباتی قرار گرفت.

  قاسمی خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح مبارزه‌ای آفات نباتی، طرح کنترل بیولوژیک آفت ساقه‌خوار برنج نیز در سه هزار هکتار از اراضی صومعه‌سرا انجام شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro