آغاز کشت دوم12هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳ شهریور ۹۲ - ۲۲:۵۶

  کد خبر : 14699

  آغاز کشت دوم۱۲هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان صومعه سرا

  مسئول جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: ۷۰درصد از اراضی شالیکاری شهرستان برداشت مکانیزه شده اند که این برداشت نسبت به …

  مسئول جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: ۷۰درصد از اراضی شالیکاری شهرستان برداشت مکانیزه شده اند که این برداشت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

  واران نیوز: احمد پادیاب اظهار داشت: ۲۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت رفته اند که در زمان حاضر ، برداشت برنج از این اراضی به پایان رسیده است.

  وی اذعان داشت: یکی از اولویت های برنامه ی مدیریت جهاد کشاورزی، طرح مکانیزه کشاورزی با هدف کاهش هزینه های کاشت، داشت و برداشت برنج در شهرستان می باشد.

  مسئول جهاد کشاورزی در ادامه گفت: امسال حدود سه هزار هکتار از اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا به صورت مکانیزه کشت شده که نسبت به سال گذشته ۱۰۰درصد افزایش یافته است.

  پادیاب با بیان اینکه ۱۲هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کشت دوم را آغاز کرده اند افزود:در این مقدار سطح زیر کشت دوم پاچ باقلا، باقلا برکت، سبزیجات برگی و غده ای، کلزا، شبدر و گیاهان علوفه ای و راتون کشت می شود.

  پادیاب اشاره کرد: به ازای هر هکتار ۱۰میلیون ریال  تسهیلات بانکی، در راستای حمایت کشاورزان و افزایش تولید و درآمد در سال جاری به کشاورزان شهرستان صومعه سرا پرداخت می شود.

  وی از مزیت های کشت دوم ایجاد فرصت های شغلی و کاهش بیکاری فصلی دانست و یادآور شد: از دیگر مزیت های این طرح تقویت خاک و کاستن مصرف سموم و کرمهای شیمیایی است.

  پادیاب خاطر نشان کرد: صومعه سرا دارای ۲۸هزار هکتار اراضی شالیزاری و تولید سالانه ۱۳۵هزار تن شلتوک و ۶۵هزارتن برنج سفید می باشد.

  مائده فلاحتکار ضیابری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro