آمادگی 35 کلاس پایه ششم ابتدایی در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۱ - ۲۲:۰۳

  کد خبر : 1494

  آمادگی ۳۵ کلاس پایه ششم ابتدایی در صومعه‌سرا

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از آمادگی ۳۵ کلاس برای برپایی پایه تحصیلی ششم ابتدایی در این شهرستان خبر …

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از آمادگی ۳۵ کلاس برای برپایی پایه تحصیلی ششم ابتدایی در این شهرستان خبر داد.

   

  سیده حمیرا ذکی‌پور عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به اجرای طرح تحول بنیادین در سطح مدارس شهری و روستایی اظهار کرد: این طرح تحصیلی مهم از مهر امسال در صومعه‌سرا اجرایی می‌شود.

  وی برگزاری کلاس‌های ششم ابتدایی را از جمله برنامه‌های اجرای طرح تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش دانست و افزود: امسال بالغ بر ۳۵ کلاس در صومعه‌سرا برای برپایی کلاس‌های ششم ابتدایی آماده شده‌اند.

  به گفته مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا برای اجرای طرح مذکور بالغ بر ۲۶ میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب دانش‌آموزان می‌شود.

  وی به ساماندهی نیروهای انسانی برای آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: صومعه‌سرا در برخی مقاطع تحصیلی دچار کمبود نیروی انسانی آموزشی است.

  ذکی‌پور با بیان اینکه بسیاری از دبیران و معلمان صومعه‌سرایی بعد از یک تا دو سال سابقه کاری در این شهرستان برای ادامه کار و تدریس  به مرکز استان مراجعه می‌کنند، گفت: این امر مشکلات زیادی را در راستای کمبود معلم یا نیروی حق‌التدریسی برای آموزش و پرورش صومعه‌سرا ایجاد کرده است.

  وی کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی را از جدیدترین مشکلات برشمرد و تصریح کرد: رایزنی‌ها برای برطرف کردن کمبود معلم مقطع ابتدایی تا رسیدن به نتیجه مطلوب همچنان ادامه دارد.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از مازاد نیروی انسانی حق‌التدریسی در مقطع راهنمایی خبر داد و افزود: در مقطع راهنمایی بالغ بر ۳۲ نیروی مازاد وجود دارد.

  وی با تصریح بر اینکه در سال تحصیلی جدید تمام کلاس‌ها به همراه تعداد دانش‌آموزان مشخص شده است، متذکر شد: این ساماندهی و نظم به دلیل پرداخت هزینه‌های قراردادی هر دبیر طبق کلاس و تعداد دانش‌آموزان آن است.

  ذکی‌پور به تعمیم رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش اشاره کرد و یادآور شد: این رشته‌ها با استقبال خوب دانش‌آموزان در سال جدید مواجه بود که ظرفیت‌ها نیز تکمیل شده است.

  وی از ساخت ۱۱ پروژه آموزشی در صومعه‌سرا خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد بالغ بر ۹ پروژه برای مقاوم سازی مدارس است.

  این مسئول اضافه کرد: تمام این ۱۱ پروژه تا پایان امسال با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری می‌شود.

  وی با اشاره به اعتبارات هزینه شده در حوزه ساخت و نوسازی واحدهای آموزشی صومعه‌سرا، متذکر شد: از سال ۸۳ تا ۸۹ بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

  ذکی‌پور با اشاره به هنرستان کارآفرینان منطقه کسمای صومعه‌سرا و میزان پیشروی امکانات و رشته‌های آموزشی آن، خاطرنشان کرد: این هنرستان کارگاه آموزشی تعمیر آسانسور است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro