اخذ مجوز تدریس رشته نوغان‌داری در دانشگاه علمی‌کاربردی صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۰ شهریور ۹۱ - ۰:۱۴

  کد خبر : 1501

  اخذ مجوز تدریس رشته نوغان‌داری در دانشگاه علمی‌کاربردی صومعه‌سرا

  مدیر عامل شرکت ابریشم صومعه‌سرا از اخذ نخستین مجوز رسمی تدریس رشته «نوغان‌داری» در دانشگاه علمی‌کاربردی این شهرستان پس از …

  مدیر عامل شرکت ابریشم صومعه‌سرا از اخذ نخستین مجوز رسمی تدریس رشته «نوغان‌داری» در دانشگاه علمی‌کاربردی این شهرستان پس از گذشت ۱۷ سال رایزنی خبر داد.

  سید نبی هادی‌درو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در صومعه‌سرا با اشاره به پرورش و تولید پیله‌های کرم ابریشم در این شهرستان، اظهار کرد: صومعه‌سرا از جمله شهرستان‌های برتر و مطرح در تولید و پرورش نو غان و پیله‌های کرم ابریشم در کشور است.

  وی با بیان اینکه پرورش و تولید کرم ابریشم یک دستاورد بزرگ صنعتی و تولیدی در کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: حراست و پاسداری از این سنت پیشینیان و دستاورد بزرگ صنعتی یک اصل مهم و اساسی برای واگذاری آن به نسل‌های آینده است.

  مدیر عامل شرکت ابریشم مزرعه پرنیان صومعه‌سرا از اخذ مجوز رسمی تدریس رشته «نو غان‌داری» در دانشگاه علمی‌کاربردی این شهرستان خبر داد و افزود: این اقدام پس از گذشت ۱۷ سال رایزنی و ارائه پیشنهاد به سازمان‌ها و نهادهای مرتبط انجام شده است.

  وی اخذ این مجوز را یک دستاورد با ارزش برای صومعه‌سرا دانست و تصریح کرد: با تدریس علمی و آکادمیک این رشته در دانشگاه جایگاه و میزان تولید نو غان و کرم ابریشم علاوه بر صومعه‌سرا در سطح کشور ارتقا می‌یابد.

  به گفته هادی‌درو، رشته نو غان‌داری از این پس در دانشگاه علمی‌کاربردی لیف‌شاگرد صومعه‌سرا بدون کنکور دانشجو می‌پذیرد.

  وی با اشاره به مقاطع تحصیلی آموزش عالی رشته مذکور در دانشگاه علمی‌کاربردی صومعه‌سرا اذعان کرد: رشته نوغان‌داری در مرحله اولیه تا سطح فوق دیپلم در دانشگاه علمی‌کاربردی صومعه‌سرا تدریس می‌شود که پس از اخذ مدرک فوق دیپلم علاقه‌مندان می‌توانند تا سطح کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

  مدیر عامل شرکت ابریشم مزرعه پرنیان صومعه‌سرا با بیان اینکه مجوز رسمی پذیرش و تدریس رشته نوغان‌داری برای نخستین بار در گیلان به صومعه‌سرا تعلق گرفته است، اضافه کرد: این امر به دلیل شهرت و معروفیت صومعه‌سرا از گذشته تا کنون در راستای تولید و پرورش انبوه نوغان و کرم ابریشم بوده است.

  وی از علاقه‌مندان به تحصیل آکادمیک در رشته پرورش نوغان خواست تا برای ثبت نام هر چه سریع‌تر به دانشگاه علمی‌کاربردی لیف‌شاگرد صومعه‌سرا مراجعه کنند و از مزایا و آموزش‌های علمی این رشته برخوردار شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro