امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 6 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 25 رمضان 1442
شناسه خبر : 15710
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان تاریخ انتشار : 07 سپتامبر 2013 - 19:17 |

از مسمومیت چند هوادار تا تعجب خبرنگار سوئیسی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر از ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه امروز در ورزشگاه آزادی میهمان استقلال تهران است. از همین رو با توجه به استقبال خوب هواداران سرخابی در‌های ورزشگاه آزادی باز و بلیت فروشی از ساعت ۶ صبح آغاز […]

از مسمومیت چند هوادار تا تعجب خبرنگار سوئیسی


به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر از ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه امروز در ورزشگاه آزادی میهمان استقلال تهران است. از همین رو با توجه به استقبال خوب هواداران سرخابی در‌های ورزشگاه آزادی باز و بلیت فروشی از ساعت ۶ صبح آغاز شد.


این در شرایطی است که حدود ۴ هزار هوادار پشت درهای بسته بودند و پس از باز شدن درب‌ها برای اینکه ازدحامی پیش نیاید با کمک نیروی انتظامی به داخل ورزشگاه هدایت شدند.


* در گیت‌های بلیت‌فروشی بلیت ۱۵ هزار تومانی وجود نداشت و فقط بلیت‌های ۸ هزار تومانی مخصوص اطراف جایگاه طبقه پایین و ۵ هزار تومانی مخصوص طبقه دوم فروخته می‌شد.


* هر هواداری که بلیت تهیه می‌کرد به داخل ورزشگاه راهنمایی می‌شد و برای جلوگیری از بازار سیاه حق نداشت به بیرون بیاید.


* در مقابل درب غربی و شرقی ورزشگاه آزادی با توجه به اینکه هواداران شب گذشته به استراحت پرداخته بودند، زباله‌های فراوانی روی زمین ریخته شده بود که ماموران شهرداری در تلاش بودند تا آنها را پاکسازی کنند. در این میان مسئولان شهرداری منطقه ۲۲ نیز بهترین فرصت را برای تبلیغ خود پیدا کرده بودند.


* پلاکاردهای بزرگ در مقابل اطراف ورزشگاه آزادی نصب شده بود که نشان می‌داد قالیباف شهردار تهران در حال تقدیر از مسئولان شهرداری منطقه ۲۲ است.


* ماموران نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح امروز در اتوبان تهران – کرج و همچنین اطراف ورزشگاه آزادی مستقر شده بودند و رفت و آمد هواداران و اتومبیل‌ها را زیر نظر داشتند.


* شب گذشته احمد شهریاری عضو هیئت مدیره استقلال در هتل المپیک محل اردوی استقلال حاضر شده بود.


*برخلاف شایعاتی که شنیده می‌شد و طی آن اعلام می‌کردند که خسرو حیدری در اردوی استقلال حضور داشته این بازیکن دیروز در هتل المپیک و اردوی تیمش نبود اما هاشم‌بیک‌زاده با وجود اینکه بینی خود را جراحی کرده است در اردو حضور داشت.


* یک اتوبوس که برای اورژانس است در ورزشگاه حاضر شده بود تا در صورت نیاز به هواداران خدمات رسانی کند.


* از بردن وسایل اضافی مثل آب معدنی، ظروف مختلف به داخل ورزشگاه جلوگیری می‌شد.


* بوفه ورزشگاه از ساعات ابتدایی روز فعال بود اما آنقدر محصولات غذایی گران به فروش می‌رسید که صدای هواداران هر دو تیم به نشانه اعتراض در آمده بود. یک ساندویچ معمولی و بی کیفیت بیش از ۶ هزار تومان به فروش می‌رسید.


* مبلغان دینی مانند یکی دو سال اخیر در دیدارهای مهم بین تماشاگران حاضر شدند و با آنها صحبت می‌کردند.


* برخی هواداران در چمن‌های بیرون ورزشگاه استراحت می‌کردند.


*جایگاه‌هایی که مخصوص فروش بلیت الکترونیکی بود کاملا خالی بود و اجازه ندادند فردی وارد آن شود. این جایگاه ها مخصوص کسانی بود که بلیت الکترونیکی دریافت کرده بودند و اجازه نمی دادند به هیچ وجه فردی بدون داشتن این بلیت‌ها وارد آن شود.


 

* در حالی که صبح امروز خبرنگاران قصد حضور در ورزشگاه آزادی را داشتند از ورود آنها از در تونل ورزشگاه ممانعت به عمل آمد تا جایی که یگان ویژه مستقر در مجموعه ورزشی آزادی اعلام کرد خبرنگاران تنها از در VIP می توانند وارد مجموعه شوند.


این مسئله در حالی عنوان شد که وقتی نمایندگان رسانه ها قصد داشتند از در VIP وارد شوند با مشکل فاصله زیاد تا جایگاه خبرنگاران مواجه شده و مجبور بودند مسافت زیادی را طی کنند. متاسفانه در سال های اخیر با وجود تاکید زیاد بر حل این مشکلات باز هم شاهد بروز چنین اتفاقاتی هستیم.


* از سوی دیگر مسئولان کنترل تماشاگران که اصلا با کار خبرنگاران آشنایی نداشتند بعد از بازرسی بدنی کامل آنها، بردن کامپیوتر دستی و لپ تاپ به داخل مجموعه را چیزی عجیب می دانستند و در این خصوص هم خبرنگاران را مواخذه می کردند. این در حالی است که بارها این مشکلات مطرح شده اما هیچکس پاسخگو نیست.


* نکته عجیب و تاسف برانگیر دیگری که در استادیوم آزادی به چشم می خورد آوردن قلیان توسط برخی از تماشاگران بود. تعدادی از هواداران که از شهرستان به تهران آمده بودند در چمن های روبه روی بوفه ورزشگاه نشسته و قلیان می‌کشیدند که این موضوع جای تاسف دارد.


* هواداران تیم پرسپولیس در مقاطع مختلف علیه علیرضا نیکبخت شعار داده و به وی توهین می‌کردند که این موضوع با واکنش و سوت‌های تماشاگران استقلال توام شده بود. مسئولان برگزاری بازی برای جلوگیری از درگیری لفظی هواداران دو تیم آهنگ‌هایی از محمد علیزاده و محسن یگانه پخش می کردند.


* هواداران تیم استقلال در حمایت از ناصر حجازی پرچمی را به استادیوم آورده بودند و اسطوره این باشگاه را تشویق می کردند.


* میلاد میداودی یکی از چهره‌هایی است که با وجود عدم حضور در استقلال مورد توجه تماشاگران این تیم است. برخی تماشاگران با پیراهن این بازیکن به ورزشگاه آمده و با اشاره به گل او در یکی از دربی‌های گذشته این بازیکن را تشویق می‌کردند.


* ووووزلا یکی از محبوب‌ترین ابزار تشویق در بین تماشاگران است. این وسیله که در جام جهانی گذشته در آفریقای جنوبی پرفروش‌ترین وسیه تشویق بود امروز در دستان تماشاگران دیده می‌شد.


 

*طرفداران تیم پرسپولیس در حمایت از تیم خود شمارش معکوس عدد ۶ را انجام می دادند و علیه فرهاد مجیدی شعار می‌دادند. از سوی دیگر استقلالی ها با اشاره به ۴ پیروزی پی در پی آبی پوشان مقابل پرسپولیس به سرخ‌ها کنایه می‌زدند.


* هواداران تیم پرسپولیس در حمایت از تیم خود در اقدامی جالب علی کریمی را هم مورد تشویق قرار دادند. برخی از هواداران پرسپولیس با پیراهن شماره ۸ کریمی در جایگاه‌ها نشسته بودند.


* مسئولان برگزاری بازی برای جلوگیری از هرگونه درگیری در طبقه دوم در بین تماشاگران فاصله ایجاد کرده بودند.


عادل فردوسی پور گزارشگر محبوب هواداران فوتبال و تهیه کننده برنامه ۹۰ گزارش بازی امروز دو تیم استقلال و پرسولیس را بر عهده دارد.


*تعدادی از تماشاگران که در طبقه دوم حضور داشتند در راهروها استراحت می کردند.


*حدود ۷ هزار بلیت الکترونیکی برای بازی امروز فروخته شده که جایگاه آنها محفوظ بود و ماموران کنترل، اجازه حضور هیچ تماشاگر دیگری را به این جایگاه ها نمی دادند.


* هواداران تیم استقلال با اشاره به درگیری های به وجود آمده بین پایان رافت و پرویز برومند شعارهایی را سر می دادند.


*مسئولان کنترل تماشاگران تمامی وسایل اضافه آنها را در چادری جمع کرده و با ارائه فیش خواستار تحویل گرفتن آنها بعد از برگزاری بازی بودند.


*شهبازی یکی از مسئولان سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران از ساعات ابتدایی صبح در ورزشگاه آزادی حضور داشت.


* طرفداران تیم استقلال در واکنش به شعارهای پرسپولیسی‌ها عیله نیکبخت واحدی و مجیدی، علیه علی پروین شعار می‌دادند.


* هواداران تیم استقلال از غیبت خسرو حیدری بسیار ناراحت بوده و برخی از آنها وقتی صحبت‌های قلعه‌نویی در برنامه ورزش و مردم را از طریق موبایل‌های خود تماشا کردند فردین عابدینی را تشویق می‌کردند.


* هواداران استقلال و پرسپولیس در حالی که به تشویق تیم خود می پرداختند در برخی از مواقع علیه هم فحاشی می کردند که این مسئله باعث شد تا سرو صدا در استادیوم آزادی بیشتر شود.گوینده ورزشگاه نیز از تماشاگران خواست احترام یکدیگر را حفظ کنند. گوینده ورزشگاه اعلام کرد: از شما خواهش می کنم از الفاظ رکیک استفاده نکنید.


وی در پایان توضیحاتش به تماشاگران گفت: اگر شما هواداران در استادیوم نباشید ورزشگاه مثل گورستان می‌ماند! الفاظ رکیک برای شما اممتیاز منفی دارد و شما هم برای ما همم عزیز هستید.


* خودروهای مختلفی با پرچم‌های آبی و قرمز در اتوبان تهران و کرج به سمت ورزشگاه آزادی در حال حرکت بودند تا بازی را از نزدیک تماشا کنند.


* بر تن هواداران استقلال در بیرون ورزشگاه پیراهن شماره ۷ فرهاد مجیدی و پیراهن شماره ۸ که نامی بر روی آن نوشته نشده بر تن پرسپولیسی‌ها دیده می‌شد.


* با توجه به گرمای شدید ظهر امروز تعدادی از هواداران با استفاده از سایه درختان در حال استراحت در اطراف ورزشگاه آزادی بودند.


* مهدی تاج رئیس سازمان لیگ با یک خودروی شخصی وضعیت هواداران در مقابل در غربی ورزشگاه آزادی را بررسی می‌کرد.


* علیرغم اینکه حدود یک سال پیش کلنگ یک مسجد در در غربی ورزشگاه آزادی به زمین زده شد اما هنوز این مسجد حتی ستون‌هایش نصب نشده است و این در شرایطی است که هواداران با شنیدن اذان ظهر به افق تهران در چمن‌های داغ و خیس و حتی موزائیک‌های داغ نماز می‌خواندند.


* علیرغم اینکه بلیت ۱۵ هزار تومانی که مخصوص جایگاه است به صورت الکترونیکی فروخته شده اما برخی‌ بلیت‌های ۱۵ هزار تومانی مقابل پارکینگ‌های درب غربی به فروش می رفت و این در شرایطی است که مشخص نبود این بلیت‌ها از کجا تهیه و در اختیار هواداران قرار گرفته است.


* جولان موتورسواران سرخابی در اطراف ورزشگاه آزادی مخصوصا سمت در غربی جالب توجه بود.


* دادگاهی ویژه در قسمت پشت تونل ورزشگاه آزادی شروع به کار کرده بود و به تخلفات هواداران رسیدگی می‌کرد. در حال حاضر حدود ۱۵ هوادار در این دادگاه سیار حضور داشتند و به تخلفات آنها با جدیت رسیدگی می‌کردند.


 

* حمام آب سرد هم به دلیل گرمای شدید ورزشگاه آزادی بر روی برخی از چمن‌ها توسط هواداران دیده می‌شد که همین موضوع سوژه اصلی دوربین‌های تلویزیونی شده بود.


* حدود ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه بلیت‌های طبقه اول ورزشگاه آزادی به پایان رسید.


*ماموران شهرداری اجازه فروش هیچگونه ساندویچ غیربهداشتی را نمی‌دادند. آنها حدود ۱۰ دستفروش را دستگیر کردند که ساندویچ‌های غیربهداشتی می‌فروختند.


*یکی دو کارت خبرنگاران هم به علت تقلبی بودن ضبط شد و ماموران پیگیر این موضوع بودند که کارت از کجا صادر شده است.


*لیدرهای پرسپولیس و استقلال در بیرون در غربی ورزشگاه آزادی با یکدیگر جلسه گذاشتند و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دادند.


*بروشورهای فرهنگی در خارج از ورزشگاه بین هواداران پخش می‌شد. همچنین چند روحانی بین هوادارن حضور داشتند و به آنها مشاوره می‌دادند.


*دستگاهی که در خصوص بلیت فروشی الکترونیکی تعبیه شده بود حدود ۱۵-۱۰ دقیقه خراب شد اما پس از برطرف کردن مشکل آن بار دیگر راه‌اندازی شد.


*هوادارانی که قصد ورود به ورزشگاه را داشتند در ۳ مرحله مورد جست‌وجو و بازرسی قرار می‌گرفتند تا از ورود وسایل غیرقانونی جلوگیری شود. حدود ۱۰ کیسه بزرگ از وسایل غیرمجاز توسط ماموران ضبط و نگهداری شده بود.


* از ساعت ۱۵ بازار سیاه بلیت‌فروشی طبقه اول در ورزشگاه آزادی به راه افتاد. به همین دلیل برخی از ماموران چند نفر از افراد سودجو را که بلیت‌های تقلبی را به فروش رسانده‌ بودند را دستگیر کردند.


*حدود ۱۰۰ هوادار استقلال با پوشیدن پیراهنی که روی آن عکس ناصر حجازی بود از در غربی وارد ورزشگاه آزادی شدند همچنین عکس‌هایی از ایمون‌ زائد توسط یک خودرو بین هواداران پرسپولیس پخش شد که زیر آن نوشته شده بود در ۱۰ دقیقه استقلال را به آتش کشیدیم.


*رنگ‌آمیزی صورت هواداران سرخابی به صورت رایگان در اطراف در غربی و حتی شرقی دیده می‌شد. این در شرایطی است که استقلالی‌ها روی صورت خود شماره ۴ و پرسپولیسی‌ها روی صورت خود عدد ۶ را نوشته‌ بودند.


*در مقابل در غربی ورزشگاه آزادی لیدرهای دو تیم استقلال و پرسپولیس با یکدیگر جلسه‌ای را با نیروی انتظامی برگزار کردند که در بین آنها عرب‌سرخی فرمانده یگان ویژه دقایقی را با این لیدرها به گفت‌وگو پرداخت.


*لیدرهای تیم فوتبال پرسپولیس پیراهن‌هایی را بر تن کرده‌ بودند که روی آن نام خلیج همیشه فارس نوشته شده بود.


*سردار عرب‌سرخی مسئول حفاظت ورزشگاه آزادی در دربی امروز جلسه‌ای ۱۰ دقیقه‌ای را با لیدرهای دو تیم برگزار کرد.


در بازار سیاهی که بیرون از ورزشگاه آزادی ایجاد شده بود بلیت‌ها چند برابر قیمت اصلی به فروش می‌رسید و حتی بلیت جایگاه VIP که غیر قابل فروش است و مخصوص مسئولان و میهمانان عالی‌رتبه هم، فروخته می‌شد.


* برخی از هواداران پرسپولیس که کارت هواداری این باشگاه را خریداری کرده بودند مدعی بودند که مسئولان باشگاه اعلام کرده‌اند که با این کارت می‌توان رایگان به ورزشگاه بیایند که این‌طور نبوده است و آنها باید بلیت می‌خریدند.


*برخی افراد که بلیت الکترونیک خریده‌ بودند زودتر به ورزشگاه آمد‌ه‌اند چون نگران بودند که نتوانند به موقع وارد ورزشگاه شوند.


*مسئولان برگزاری بازی قبل از آغاز مسابقه اقدام به پخش موسیقی برای تماشاگران کرده بودند که این مسئله با اعتراض آنها رو‌به‌رو شد.


*هواداران تیم استقلال پرچم معروف و ۵۰ متری خود را به استادیوم آورده بودند. از سوی دیگر پرسپولیسی‌‌ها هم یک پرچم بزرگ را در جایگاه ویژه خود پهن کرده بودند که البته توسط ماموران نیروی انتظامی جمع شد.


*مهدی تاج از ساعت ۱۲ در ورزشگاه حضور داشت.


*تماشاگرانی که بلیت الکترونیکی خریداری کرده بودند وقتی به ورزشگاه رسیدند و متوجه شدند جایگاه آنها خالی و محفوظ است، ناراحت بودند. آنها به یکدیگر می‌گفتند کاش ۱۵ دقیقه قبل از بازی می‌‌آمدیم!


* مهدی حب درویش رکورددار روپایی در دنیا به همراه تعدادی از نوجوانان در ورزشگاه آزادی حاضر شد و دور تا دور زمین را با توپهای مختلف روپایی زد.


*ماموران کنترل بلیت از تماشاگران برای نشستن در جایگاه هایشان شناسنامه یا کارت ملی می‌خواستند و آنها را با این روش در جایگاه ها مستقر می‌کردند.


* در بین کری‌های طرفداران استقلال و پرسپولیس آبی ها از قاضی حمایت کردند و پرسپولیسی‌ها از سید صالحی. به محض اینکه شعارهای تماشاگران شدت پیدا می کرد مسئولان دوباره اقدام به پخش موزیک می کردند.


* تابلوهایی برای افرادی که از بلیت الکترونیکی استفاده می‌کردند در طول مسیر ورزشگاه آزادی نصب شده تا آنها با خواندن این تابلوها راحت بتوانند به ورزشگاه بیایند.


* در مقابل در غربی ورزشگاه با توجه به اینکه ماموران نیروی انتظامی از ساعت‌ها قبل از بازی در ورزشگاه حضور داشتند چند تن از ماموران دچار گرمازدگی شدند و ماموران اورژانس نیز به صورت سرپایی به دنبال رفع مشکلات آنها بودند.


* آمبولانس‌های هلال احمر نیز در اطراف ورزشگاه مستقر بودند و به هوادارانی که دچار مشکلات شده بودند سرویس‌دهی می‌کردند.


* لیدرهای باشگاه پرسپولیس فشفه‌هایی که جدیدا از هند خریداری کرده بودند را می‌خواستند به ورزشگاه آزادی بیاورند و در همین باره به دنبال مجوز از نیروی انتظامی بودند.


* سقف‌های ترک خورده ورزشگاه آزادی که هر روز از دیروز بدتر می‌شود سوژه اصلی دوربین‌های تلویزیونی بود. نکته جالب اینکه این سقف‌ها اطرافشان بسیار خیس و کلا از بین رفته که چند جای ترک خورده آن در نزدیکی جایگاه خبرنگاران است.


* دادگاه ویژه‌ای که در مقابل تونل ورودی ورزشگاه آزادی مستقر شده بسیار شلوغ بود و حدود ۵۰ هوادار متخلف به وضعیت‌شان در آنجا رسیدگی می‌شد.


* از آوردن هرگونه وسایل پرتابی مانند ظروف یک بار مصرف که در آن آب است جلوگیری می‌شد و به هواداران توصیه می‌شد که از آب‌هایی که داخل مشمای فریزر و یا جعبه‌های ساندیس است استفاده کند.


* بیرون ورزشگاه نیز مشکلاتی بین هواداران در مقابل در غربی پیش آمد که با پا درمیانی نیروی انتظامی این مشکلات حل شد.


* پوسترهای بزرگی از علی دایی در دست هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که در حال ورود به ورزشگاه بودند وجود داشت که روی آنها نوشته شده بود با تو در دربی نگران نیستیم.


* در حالی که سه ساعت تا آغاز دربی ۷۷ باقی مانده بود یک گروه سرود که ناشنوا بودند، به اجرای مراسم پرداختند و در پایان مورد تشویق هواداران قرار گرفتند.


*یکی از هواداران از حال رفت که بلافاصله توسط پزشکان حاضر در ورزشگاه مورد درمان قرار گرفت.


*کاورهای متحدالشکلی بین عکاسان و تصویربردان توزیع شد.


* هواداران پرسپولیس نارنجک دست سازی را در پیست تارتان پرتاب کردند.


* از ساعت ۱۶:۳۰ طبقه اول جایگاه تماشاگران پرسپولیس پر شد در حالی که جایگاه استقلالی ها حدود ۲ هزار هوادار جا داشت.


* هواداران پرسپولیس با شعار «به احترام سردار ۶ تایی‌ها خبردار» برای رقیب خود کری خواندند.


* کوچولوهای استقلال و پرسپولیس مثل سالهای گذشته وارد زمین شدند و با یکدیگر رقابت می کردند. جالب اینجا است که هر دو تیم ابتدا با کاورهایی با رنگ اصلی سفید وارد میدان شدند و رگه‌هایی از قرمز و آبی روی پیراهن‌های آنها دیده شد ولی بلافاصله پیراهن‌های اصلی خود را به تن کردند.


* هر دو تیم به محض ورود به زمین مورد تشویق قرار گرفتند.


* مهدی حب درویش نوجوانی را همراه خود آورده بود که به همراه او روپایی می‌زد.


* در حالی که حدود ۲ ساعت تا آغاز دربی ۷۷ باقی مانده بود، نورافکن‌های ورزشگاه آزادی دوبار خاموش و روشن شد تا مسئولان از سالم بودن آنها مطمئن شوند.


* در ساعت ۱۶:۴۵ بیشتر سکوهای ورزشگاه آزادی پر شده بود و تقریباً حدود ۲ هزار ظرفیت باقی‌مانده بود تا ظرفیت ورزشگاه تکمیل شود.


* درحالی که مسئولان اسپانسر مسابقه درحال آماده کردن تابلوهای تبلیغاتی بودند، بهروان به آنها ایراد گرفت که این ایراد موجب به وجود آمدن درگیری لفظی بین آنها شد.


* اسکوربورد ورزشگاه با نوشتن جمله‌هایی از هوادارن حاضر درخواست کرد تا توهین و فحاشی نکنند؛ مسئولان اعلام کردند که این هفته، هفته بازی جوانمردانه است.


* دربی کوچولوها همانند هرسال پیش از دربی پایتخت برگزار شد که این بازی در پایان با حساب ۳ بر ۲ به سود پرسپولیس به پایان رسید.


*هواداران پرسپولیس پس از گل‌هایی که کوچولوها به ثمر رساندند به شدت خوشحالی کردند.


* کوچولوهای استقلال یک گل به ثمر رساندند که داور آن را آفساید اعلام کرد.


* گلزن کوچولوهای پرسپولیس به سبک محسن خلیلی خوشحالی کرد.


* بازیکن شماره ۱۱ و ۱۴ استقلال در داخل زمین با یکدیگر درگیر شدند. پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم دوازده نفره بازی می‌کردند که هواداران استقلال با شعار «یک نفر زیادیه» به این کار اعتراض کردند.


* اسکوربورد ورزشگاه هنگام بازی جملات اخلاقی را از بزرگان درج می‌کرد.


* گروه دستان گویا که از ناشنوایان تشکیل شده‌اند برای اجرای سرود و آهنگی مختلف در ورزشگاه حاضر شدند. این کار پیش از این در دیدار پرسپولیس و سایپا انجام شده بود.


* یک ساعت مانده به دربی هیچ برنامه‌ای در چمن ورزشگاه برگزار ‌نشد.


* بازیکنان به همراه ۲۲ کودک آبی و قرمز وارد زمین می‌شوند و شعار «بازی من جوانمردانه است» را به همراه خواهند داشت.


* در ساعت ۱۷:۳۰ جایگاه پرسپولیس پر شده اما استقلالی‌ها حدود ۵ هزار نفر باقی مانده بود.


* دو دستگاه آمبولانس در ورزشگاه حاضر شد.


*در ساعت ۱۷:۱۵ بازیکنان استقلال در میان تشویق هواداران وارد ورزشگاه شدند.


* پس از پایان بازی دو تیم کوچولوهای استقلال و پرسپولیس، گروهی برای معرفی فرهنگ شهرها و استان‌های مختلف کشور اقدام به معرفی سنن آنها کردند. این مراسم با پخش آهنگ‌‌های محلی همراه بود.


*اسکوربورد ورزشگاه طی پیامی به تماشاگران این پیام را به آنها نشان داد: «با احترام به تیم حریف از فوتبال لذت ببرید». همچنین مسئولان ورزشگاه هفته بازی جوانمردانه را تبریک گفتند.


*دیدار کوچولوهای استقلال و پرسپولیس با حاشیه‌هایی همراه بود. دوربین برنامه ۹۰ قصد داشت بعد از پایان این دیدار با بازیکنان کوچولوی دو تیم مصاحبه کند اما آنها اجازه مصاحبه را نداشتند. گزارشگر این برنامه به سختی با یکی از بازیکنان دو تیم صحبت کرد.


* یکی از جانبازان که عکس علی دایی را در دست داشت دور استادیوم را با عکس سرمربی پرسپولیس طی کرد. این مسئله با اعتراض هواداران استقلال رو‌به‌رو شد.


*به مناسبت تولد حضرت معصومه (س) مدیحه سرایی صورت گرفت.


*اتوبوس پرسپولیس ساعت ۱۷ و ۵۰ وارد ورزشگاه شد.


*با توجه به اینکه اتوبوس استقلال پس از پیاده کردن بازیکنان این تیم در حال خروج از تونل بود دقایقی اتوبوس پرسپولیس پشت اتوبوس استقلال ماند.


*بازیکنان پرسپولیس با تشویق هواداران تیم خود از تونل راهی رختکن شدند.


*علی دایی هنگام پیاده شدن از اتوبوس در حال ذکر گفتن بود.


*بازیکنان پرسپولیس با ذکر یک صلوات دسته جمعی از اتوبوس پایین آمدند.


*پدر خانم علی دایی در اتوبوس پرسپولیس بود.


* طرفداران هر دو تیم با توجه به نزدیک شدن به ساعت بازی به تشویق تیم‌های خود پرداختند. استقلالی‌ها با پرچمی مشابه پرچم اینترمیلان ایتالیا به نوعی کری را با پرسپولیسی‌ها که پرچم قرمز را باز کرده بودند آغاز کردند.


* طرفداران استقلال با تشویق قلعه‌نویی و پرسپولیسی‌ها با تشویق دایی به جذابیت لحظات پیش از دربی اضافه کردند.


*طرفداران دو تیم وقتی فهمیدند تیم‌هایشان وارد مجموعه ورزشی آزادی شده شروع به موج مکزیکی کردند.


*یکی از خبرنگاران خارجی در جایگاه خبرنگاران حضور پیدا کرده بود. ماتیوس ارنه از کشور سوئیس در جایگاه خبرنگاران حضور داشت.


* رضا صادقی که پس از مشاهده پله‌های مجموعه آزادی با یکی از نزدیکان خود به استادیوم برگشت و در جایگاه ویژه مستقر شد.


*اسکوربورد ورشگاه تصاویری از دربی‌های گذشته دو تیم و مربیانی مثل مظلومی و قطبی را به تصویر کشید. نکته جالب اینجا بود که به هنگام پخش گل‌های بازی گذشته تماشاگران به خوشحالی می‌پرداختند.


 

 


* هواداران استقلال به خاطر پخش گل‌های مجیدی شعار معروف دربی ۶۹ را سردادند. از سوی دیگر طرفداران پرسپولیس با شعار ۱۰ دقیقه ۱۰ نفره به یاد گل‌های زاید این بازیکنان را بهانه‌ای برای کری‌های خود قرار دادند.


*مهدی رحمتی و نیلسون اولین بازیکنانی بودند که وارد زمین شده و مورد تشویق قرار گرفتند.


* بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس ساعت ۱۷:۵۰ برای گرم کردن وارد زمین شدند.


* به محض ورود غلامپور به داخل زمین طرفداران استقلال به وی واکنش نشان داده و شعار بی‌غیرت سر دادند.


*نکونام، منتظری و نوری بازیکنانی بودند که با محمد دایی و مولایی مربی بدنساز سابق استقلال خوش و بش کردند.


*حنیف عمران‌زاده وقتی مورد تشویق طرفداران استقلال قرار گرفت آنها را سورپرایز کرد. وی به سمت آنها رفت و شعاری را که زیر پیراهنش نوشته بود را به آنها نشان داد. زیر پیراهن عمران‌زاده نوشته شده بود «فقط استقلال»


*محمدرضا خلعتبری که در بازی امروز نیمکت‌نشین است به محض ورود به زمین مورد تشویق پرسپولیسی‌ها قرار گرفت. وی با شماره ۹۹ روی نیمکت نشسته بود.


* میلاد غریبی از فهرست سرخپوشان برای بازی امروز خط خورده بود.


*رمضان‌پور مدیرکل حراست وزارت ورزش برای دقایقی با یکی از لیدرهای استقلال گفت‌و‌گو کرد.


* محمد قاضی که در ترکیب استقلال است سوژه استقلالی‌ها شده بود. وی در طول گرم کردن با درخواست طرفداران استقلال مبنی بر گلزنی به پرسپولیس مواجه شد. از سوی دیگر طرفداران پرسپولیس از سیدصالحی درخواست گلزنی داشتند.


*روی زمین و مقابل جایگاه‌های ویژه دو پارچه تبلیغاتی روی زمین پهن کرده بودند که مدیر استادیوم ۱۰۰ هزار نفری دستور داد آنها را جمع کنند و یا اینکه کابلی مدیر مجموعه آزادی اجازه این کار را بدهد که پس از تماس‌های تاج و بهروان اجازه این کار داده شده است.


*یکی از جانبازان جنگ تحمیلی با پرچم قرمز و عکس علی دایی در کنار نیمکت حاضر شده بود.


*محمد رویانیان در تماسی با مهدی هاشمی تهیه کننده برنامه فوتبال برتر خواستار گرفتن فیلم دربی و حواشی آن پس از انجام مسابقه شد.


*رئیس کمیته داوران در ورود به ورزشگاه دچار اشکال شد و به او اجازه ورود ندادند و چون او را نمی‌شناختند برخورد بدی کردند که پس از وساطت‌ها و بررسی‌هایی که انجام شد اصفهانیان وارد ورزشگاه شد.


*کارلوس کی‌روش ساعت ۱۸ و۲۰ دقیقه وارد ورزشگاه شد به دلیل شلوغی و ازدحام مقابل جایگاه کی‌روش با توجه به اینکه دقایقی زودتر رسیده بود منتظر سیموئز و گاسپارت دستیارانش ماند تا با یکدیگر وارد ورزشگاه شوند.


*مارکار آقاجانیان هم برای تماشای دربی به ورزشگاه آمد.


* قاسمی مترجم کی‌روش را به جایگاه وی‌آی‌پی راه ندادند که این موضوع ناراحتی سرمربی تیم ملی را در پی داشت.


* هواداران استقلال به شدت علیه سعید شیرینی شعار دادند که او تنها با لبخند جواب آنها را می‌داد.


* علی دایی با غلامرضا بهروان برای دقایقی خوش و بش کرد.


انتهای پیام/ن

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.