برگزاری جشنواره تعاونی های برتر شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۲ - ۱۹:۳۶

  کد خبر : 15736

  برگزاری جشنواره تعاونی های برتر شهرستان صومعه سرا

  جشنواره تعاونی های برتر شهرستان صومعه سرا با حضور فرماندار ، نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان …

  جشنواره تعاونی های برتر شهرستان صومعه سرا با حضور فرماندار ، نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان و استان ظهر یکشنبه در کانون شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد.
  قائم مقام وزیر و مدیر کل تعاون ، رفاه و کار اجتماعی ضمن تبریک هفته تعاون گفت: روحیه همدلی و همراهی باید در بین تعاون گران نهادینه شود.
  خسرو صادقی با تاکید به اهمیت نقش تعاونی ها در توسعه و پیشرفت اظهار داشت: تعاون گران باید با نشست ها ، هم اندیشی ها و با برنامه و تدبیر و مطالعه بتوانند باعث رشد و توسعه و تعالی شهرستان خود باشند.
  وی تصریح کرد: رسیدن به رشد اقتصادی ۲۵درصد مستلزم این است که بخش دولتی و خصوصی در کنار هم تلاش نمایند و دولت با سیاستگذاری و حمایت از بخش تولید و بخش خصوصی هم با تلاش بیشتر این هدف را محقق نمایند.
  رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان صومعه سرا ضمن تبریک هفته تعاون اظهار داشت: در قانون اساسی دو اصل از اصول قانون مرتبط با تعاون می باشد.
  حسین بالو افزود: در بند دوم اصل ۴۳ قانون اساسی تامین شرایط امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل و قرار دادن وسایل کار از طریق تعاونی یا وام بدون بهره  برای کسانی که قادر به کار هستند اما وسایل  کافی ندارند اشاره شده است.
  وی ادامه داد: اصل ۴۴قانون اساسی نظام اقتصادی جمهوری اسلامی بر پایه سه بخش دولتی، خصوصی و تعاون با برنامه ریزی منظم و صحیح استوار شده است.
  رییس اداره تعاون با توجه به اهمیت این دو اصل قانون اساسی اذعان داشت: همه باید دست به دست هم دهیم و با تشکیل شرکت های تعاونی مهمترین مشکل کشور که معضل بیکاری می باشد را حل کنیم.
  بالو تصریح کرد: دولت برای از بین بردن معضل بیکاری در جامعه به افراد واجدالشرایط وام خود اشتغالی، وام مشاغل خانگی  وتشکیل شرکت های تعاونی که ارزش تشکیل شرکت های تعاونی بیشتر از موارد دیگر است را می دهد.
  وی در ادامه گفت: انتظار داریم با تشکیل شرکت های تعاونی بیشتر و فرهنگ سازی آن ، معضل بیکاری در شهرستان حل شود.
  در ادامه جشنواره از فعالیت هشت تعاونی برتر شهرستان صومعه سرا در زمینه های مختلف تجلیل و با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره از آنها تقدیر به عمل آمد.


  مائده فلاحتکار ضیابری
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro