توزیع 11 هزار جلد کتاب درسی در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۴ شهریور ۹۱ - ۱:۴۵

  کد خبر : 1577

  توزیع ۱۱ هزار جلد کتاب درسی در صومعه‌سرا

  به نوشته واران نیوز به نقل از فارس:سیده حمیرا ذکی‌پور  با اشاره به فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: امسال سال …

  به نوشته واران نیوز به نقل از فارس:سیده حمیرا ذکی‌پور  با اشاره به فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: امسال سال تحصیلی در صومعه‌سرا با اجرای طرح مهم آموزشی تحول بنیادین آموزش و پرورش همراه است.

  وی افزود: آموزش و پرورش صومعه‌سرا با اتخاذ تدابیر لازم و متمرکز برای اجرای شایسته طرح تحول بنیادین آماده اجرای این طرح و استقرار نظام جدید آموزشی (۳-۳-۶)، همزمان با سال تحصیلی جدید است.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از ابلاغ حکم رسمی و رایانه‌ای برای تمام دبیران و معلمان مقاطع ابتدایی در راستای اجرای صحیح طرح مذکور خبر داد و بیان کرد: تمام معلمان مقطع ابتدایی از این پس با دارا بودن این ابلاغیه رسمی و رایانه‌ای مجوز تدریس در سال تحصیلی جدید را دارند.

  وی با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۶۴ کلاس برای برپایی پایه ششم ابتدایی در صومعه‌سرا آماده شده است، تصریح کرد: از این تعداد، ۱۴ کلاس در حوزه‌های روستایی مختلط است.

   

  ذکی‌پور با بیان اینکه تا کنون بالغ بر یک‌هزار و ۲۸۱ نفر در پایه ششم ابتدایی در مدارس حوزه روستایی و شهری صومعه‌سرا اقدام به نام نویسی کرده‌اند، اذعان کرد: تعلیم و تربیت این تعداد دانش‌آموز بر عهده ۶۴ معلم آموزش‌دیده صومعه‌سرا است.

   

  وی با تصریح به اینکه در ساختار جدید نظام آموزشی علاوه برپایه ششم، پایه دوم ابتدایی نیز مشمول تغییرات کلی در دروس و آموزش است، اضافه کرد: برای این پایه تحصیلی نیز ۸۲ معلم از صومعه‌سرا آموزش‌های لازم را برای تعلیم و تربیت یک‌هزار و ۳۴۵ دانش‌آموز فرا گرفته‌اند.

  مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا یادآور شد: صومعه‌سرا دارای ۱۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در قالب ۲۶۲ مدرسه روستایی و شهری است.

  وی با اشاره به توزیع مناسب و به موقع کتاب‌های درسی در سطح مدارس صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: امسال بالغ بر ۱۱ هزار و ۷۱۳ جلد کتاب درسی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی در صومعه‌سرا توزیع می‌شود.

  به گفته ذکی‌پور، بالغ بر ۵۵۳ جلد از این کتاب‌ها در مقطع پیش دانشگاهی، ۵۶۰ جلد در سطح تحصیلی کار و دانش و فنی و حرفه‌ای و ۷ هزار و ۹۰۰ جلد کتاب نیز در مقطع ابتدایی بین مدارس توزیع می‌شود.

  وی یادآور شد: در مقطع راهنمایی نیز بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ جلد کتاب توزیع شده که این امر در بیرون از مدارس صورت گرفته است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro