زمانبر شدن تعیین حریم تالاب انزلی

 • برای پیشرفت باید به نیروهای جوان و متخصص اعتماد کرد/ راهکار حفظ استقلال اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۴ شهریور ۹۱ - ۱:۴۴

  کد خبر : 1581

  زمانبر شدن تعیین حریم تالاب انزلی

  رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: باید هرچه سریع‌تر حریم تالاب انزلی در استان مشخص شود، زیرا زمانبر شدن این امر …

  رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: باید هرچه سریع‌تر حریم تالاب انزلی در استان مشخص شود، زیرا زمانبر شدن این امر موجب می‌شود، وجود شالیزارها در محدوده تالاب و تالاب در محدوده اراضی شالیزاری، استان را با مشکل مواجه کند.

  اردشیر روحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه گیلان افزود: دیده شده است با وجود هشدارها افرادی در محدوه تالاب اقدام به شالیکاری می‌کنند و در زمان برخورد، ادعای خسارت دارند.

  وی خاطرنشان کرد: در برخی مناطق به علت نامشخص بودن حریم تالاب، کشت هیچ محصولی در آن صورت نمی‌گیرد و زمانبر شدن این امر می‌تواند هم‌چنان مشکل ساز باشد.

  در ادامه این گفت‌وگو کریم شعبانی فرماندار صومعه‌سرا اظهار کرد: تعیین محدوه تالاب انزلی موجب خواهد شد تا جلوی عده‌ای سودجو که قصد کشت در محدوده تالاب را دارند، گرفته شود.

   

  وی افزود: البته کشاورزانی هم هستند که بیش از ۳۰ سال است در اراضی شالیزاری خود کار می‌کنند و اگر در محدوده تالاب باشند، باید تدابیر لازم برای آنها اندیشیده شود.

  وی تصریح کرد: ضروریست بخشی از اعتبارات احیای تالاب انزلی به لایروبی رسوبات اختصاص یابد تا در بارندگی‌های شدید جلوی جاری شدن سیل گرفته شود.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir