امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 6 July , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ - 7 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 1596
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا تاریخ انتشار : 13 سپتامبر 2012 - 3:49 |

صومعه سرا شهر پرده ها!

واران نیوز به نقل از scna.ir» ، اگر اهل صومعه سرا نباشید و وارد این شهر شوید ممکن است فکر کنید همه مردم شهر به یکباره از حج برگشته اند و یا یک جشنواره خاص در شهر برپاست اما کمی دقیقتر که شوید متوجه میشوید ماجرا چیز دیگریست! این روزها شهر تبدیل شده با یک […]

صومعه سرا شهر پرده ها!

واران نیوز به نقل از scna.ir» ، اگر اهل صومعه سرا نباشید و وارد این شهر شوید ممکن است فکر کنید همه مردم شهر به یکباره از حج برگشته اند و یا یک جشنواره خاص در شهر برپاست اما کمی دقیقتر که شوید متوجه میشوید ماجرا چیز دیگریست!

این روزها شهر تبدیل شده با یک کلکسیون رنگی از انواع پرده و بنرهای تبریک، تشکر، تملق و چاپلوسی! اشتباه نکنید، هدف ما قطعاً این نیست که زدن پرده های تبریک و تشکر یا از این دست کارها به کل نابجا و ناشایست است اما حتی اگر در یک کار درست و منطقی به این شکل افراط گردد به راحتی نشانگر یک مشکل اجتماعی و فرهنگی در آن جامعه است.

شهرستان صومعه سرا که امروز به عنوان یکی از فرهنگی ترین شهرهای استان شناخته میشود مدتیست که درگیر یک معضل اجتماعی نوپا اما همه گیر شده که در نگاه اول، نوعی خاص از جهت گیری مسئولین و متولیان شهر به این مساله دامن زده است.

وقتی در شهرهای دیگر برای انتصاب یک مدیر کل یا معاون استاندار تا بدین حد تملق و چاپلوسی وجود ندارد چگونه است که در صومعه سرا حتی تصدی یک پست کارشناسی و حتی پایینتر نیز تقدیر و تشکر ویژه در پی دارد؟

آیا انتصاب شخصی که مسئولیت قسمت کوچک و بی اهمتی از یک مجموعه یا اداره را برعهده دارد کار شاق و خاصی است که باید برای تبریک این مساله تا بدین حد جلو رفت و برای تبریک، نصف یک شهر را پرده باران کرد؟

جالب اینکه اینروزها دوستان به پرده و بردهای تبلیغاتی هم کفایت نکرده و با اجاره داربست پرده و بنرهای چند متری و با عکس و رسم هم استفاده میکنند.

نکته جالب دیگر اینکه پسوند و پیش وندهایی که به هیچ عنوان شایسته استفاده برای فرد مورد نظر نیست هم بکار گرفته میشود! پیشوندهایی نظیر مهندس و دکتر برای کسانی که حتی فوق دیپلم ندارند و یا حتی رشته تحصیلیشان فنی و مهندسی نیست!


گاهاً نیز این تصور ایجاد شده که اگر کاری با آن ارگان و شخص مربوطه داری و پرده و بنری نصب نکنی این امکان وجود دارد که مورد بی مهری شخص مسئول قرار گرفته و در کارت گره ایجاد شود که اگر واقعاً اینگونه باشد جای بسی تاسف است.

شایان ذکر است علی‌رغم توضیح بالا نصب پرده و بنر تقدیر و تشکر کار نابجا و ناشایستی نیست اما افراط در این مقوله هم به ضرر تبلیغ کنندگان و هم تبلیغ شوندگان بوده و امروز نجوای تملق و چاپلوسی افراد از پس این حرکات در شهر پیچیده است.

در این میان مسئولین شهر نیز باید کم کم نسبت به این موضوع حساس شده و فکری بحال خلوت شدن کلکسیون پرده‌های متملقانه در شهر بکنند.

در پایان خاطر نشان میکنیم که ضمن مخدوش کردن نامهای بکار گرفته شده در عکسها، هیچ ربطی بین این موضوع و پرده‌های مشخص شده در تصویر وجود ندارد و صرفاً در دسترس بودن این پرده ها در زمان نگارش این مقاله از آنها استفاده شده و به هیچ وجه گویای اشاره به شخص یا افرادی خاص نبوده و اشاره به یک موضوع همه گیر دارد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.