نیروهای پلیس و ارتش عراق روز سه شنبه در دادگاه طارق الهاشمی، معاون فراری رییس جمهوری این كشور، گفتند كه در خانه وی، 'صدا خفه كن' ویژه سلاح كمری یافته اند.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۱ - ۱۲:۲۲

  کد خبر : 163

  مقام های امنیتی عراق در دادگاه علیه طارق الهاشمی شهادت دادند

  – نیروهای پلیس و ارتش عراق روز سه شنبه در دادگاه طارق الهاشمی، معاون فراری رییس جمهوری این کشور، گفتند …

  – نیروهای پلیس و ارتش عراق روز سه شنبه در دادگاه طارق الهاشمی، معاون فراری رییس جمهوری این کشور، گفتند که در خانه وی، ‘صدا خفه کن’ ویژه سلاح کمری یافته اند.

   

  به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، الهاشمی متهم است که با کمک محافظانش، گروه های ترور برای بمب گذاری و تیراندازی در محله های شیعه نشین عراق تشکیل داده بود.

  سه افسر پلیس و دو افسر نیروی زمینی ارتش عراق، امروز در دادگاه گفتند که علاوه بر کشف یک صدا خفه کن که در جریان بررسی خانه الهاشمی در ماه آوریل صورت گرفت، آنها یک ابزار مشابه دیگر هم در ماه فوریه و در هنگام جستجوی خانه احمد قحطان، داماد الهاشمی یافته بودند.

  پیش از این، محافظان سابق طارق الهاشمی هم در دادگاه شهادت داده بودند که ‘قحطان’ به آنان سلاح و ابزار صداخفه کن داده بود تا یک سرتیپ ارتش را ترور کنند.

  جلسه بعدی دادگاه، روز هشتم ژوئیه (۱۸ تیر) برگزار خواهد شد.

  معاون پیشین رییس جمهوری عراق، بلافاصله پس از اعلام جرم علیه وی به منطقه کردستان عراق فرار کرد. وی اینک در ترکیه است و از بازگشت به کشورش خودداری می کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro