همایش تکریم امامزادگان در صومعه سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۱ شهریور ۹۲ - ۱۴:۲۸

  کد خبر : 16741

  همایش تکریم امامزادگان در صومعه سرا برگزار شد

  واران نیوز: به مناسبت فرا رسیدن پنجم ذی القعده روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان صومعه …

  واران نیوز: به مناسبت فرا رسیدن پنجم ذی القعده روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان صومعه سرا در کسما برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، یک استاد حوزه و دانشگاه ظهر دوشنبه در این مراسم گفت: اگر خدمتگذاری و حمایت مومنان از دین نباشد، آثاری از دین نخواهد ماند و دشمنان دین، همه آثار آن را از بین خواهند برد.

  حجت الاسلام فرخ عبدی  اظهار داشت: به دستور خداوند باید در هر شهر و روستایی یک مسجد، حسینیه یا امامزاده ای باشد تا مردم از مسائل دینی فاصله نگیرند.

  وی تصریح کرد: قدر مسجد، حسینیه و بقاع متبرکه را همواره باید دانست زیرا این اماکن  مقدس انسان را لحظه به لحظه به خدا نزدیک تر و شیطان را از وی دور می سازند.

  این استاد حوزه و دانشگاه گفت: وجود زیارتگاه‌های متعدد در گیلان نشان می‌ دهد که این سرزمین همواره مورد توجه امامزادگان و سادات علوی بوده و مردم نوع‌دوست استان نیز آنان را حمایت و پشتیبانی می‌کردند.

  وی افزود: در این خطه بقاع متبرکه و مزار‌های پاک بسیاری وجود دارد به طوری که به نسبت مساحت آن، هیچ استانی با گیلان برابر نیست.

  در ادامه این همایش از خادمان و مربیان برتر  امام زادگان علیه السلام شهرستان صومعه سرا تجلیل شد

  مائده فلاحتکارضیابری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro