مدیریت شهری صومعه سرا بخواند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۲ شهریور ۹۲ - ۱۵:۵۳

  کد خبر : 16771

  مدیریت شهری صومعه سرا بخواند

    صومعه سرا و شهر آرمانی که به آن می اندیشیم واران نیوز: با روی کار آمدن شورای شهر چهارم …

    صومعه سرا و شهر آرمانی که به آن می اندیشیم

  واران نیوز: با روی کار آمدن شورای شهر چهارم شهر صومعه سرا و انتخاب شهردار جدید شهروندان صومعه سرایی میروند تا مدیریت جدید شهری خود را طی چهار سال آینده تجربه کنند.مدیریتی که میتواند با اندکی تامل در رفع مشکلات و معظلات شهر که از دیر باز گریبان گیر مردمان شریف این شهر هست موثر و کار ساز باشد.

  مدیریتی که میتواند با بهره گیری از خرد جمعی و تدوین برنامه های کوتاه مدت و میان مدت وبلند مدت بستر های جدید و فراوانی را در جهت زیبایی و شکوفایی ومهمتر از همه توسعه شهری خلق کند.این مقوله که شهر صومعه سرا ظرفیت های بالقوه فراوانی در ابعاد مختلف دارد برهیچ کس پوشیده نیست.اما مهم آن است که اعضای شورای شهر و شهردار با شناسایی این پتانسیل ها از آنها به بهترین نحو در جهت توسعه همه جانبه استفاده نمایند.

  شایسته است که علاوه بر استفاده از تجربیات، از دیدگاه ها و پیشنهادات نخبگان شهر نیز بهره ببرند.شهردار صومعه سرا میتواند علاوه بر تقویت بعد خدمات رسانی شهری به ایجاد ابعاد جدید همانند فعالیت های فرهنگی در جهت فرهنگ سازی عمومی کوشا بوده و از یک ارگان صرفاً خدماتی به ارگانی کارآمد و فرهنگ ساز بدل شود .شهرداری و مدیران شهری میتوانند با تقویت فرهنگ شهر نشینی بسیاری از مشکلات را سر چشمه حل نمایند و در واقع با آموزش های درست از مردم در جهت داشتن شهری سالم و پاک استفاده نمایند.

  • به عنوان مثال میتوانند با درونی کردن مقوله طرح تفکیک زباله از مبدا در این امر هزینه هارا کاهش دهند؛ یا با آموزش دادند صحیح افراد جامعه ، ریختن زباله در حریم رودخانه های داخل شهر را در نزد آن دسته از مردم که برایشان یک امر عادی تلقی میشود به امری مذموم بدل سازند.

  از جمله کار های دیگری که مدیریت شهری میتواند در انجام آن کوشا باشند .شکوفا کردن صنعت گردشگری و استفاده ار پتانسیل های فراوان موجود در صومعه سرا است که با زیبا سازی معابر و ورودی های شهر میتوان گامی موثر در این راه برداشت .شهر صومعه سرا علی رغم موقعیت خوب جغرافیایی که دارد و مسافران زیادی از آن عبور میکنند متاسفاته در جلب وجذب این مسافران آنچنان موفق نیست.با نگاهی به ورودی شهر از سمت فومن که به چهار اره خاکیان موسوم است میتوان به عدم وجود جذابیت برای گردشگران پی برد . میتوان با اندکی سلیقه در بلواری که در این قسمت واقع شده و رنگ آمیزی آن و کاشت چمن ، ورودی شهر را شکیل تر و چشم نواز تر کرد. بدیهی است که این منظره زشت رقبتی برای ورود مسافران برای وارد شدن به شهر باقی نمیگدارد .

  از بلوار که رد میشویم و میخواهیم وارد شهر شویم با چاله حفر شده ای مواجه میشویم که مدتهاست حفرشده و شکل بسیار بدی به خیابان ورودی شهر داده است .گفتنی ها در خصوص مشکلات و کمبود ها کم نیست و اگر بخواهیم تمامی مطالب را فقط از حیث جذب توریست بیان کنیم خود نیازمند کتابی است قطور. با همه این اوصاف امید آن میرود که مسولین جدید شهری با تفکرات سازنده جدید خود و همچنین با استفبال از پیشنهاد های سازنده بتوانند پاسخی در خور به اعتماد مردم بدهند .

  وقت آن است که باشناخت ظرفیت ها و بکار گیری پتانسیل ها در بهبود فضا بکوشند.میتوان با اندکی جرات و جسارت به اجرای طرح های بزرگی دست زد که در سطح منطقه و استان بی سابقه باشد .میتوان  در جهت پیاده نمودن طرح تفضیلی مصوب شهری بیش از پیش کوشا بود و به توسعه شهر سرعت بیشتری داد.میتوان با اندکی وسواس بیشتر بر ساخت سازها نظارت کرد و از احداث بنا های غیر استاندارد که مشکلات خاص خود را به دنبال خواهد داشت باجدیت بیشتری جلوگیری کرد . میتوان خیابان های عاری از چاله و چوله وآسفالت های نامرقوب داشت . میتوان پیاده رو ها میدان ها و بلوار های شکیل تری داشت.میتوان تمرکز واحد های تجاری را بیش از دو خیابان کرد که این خود گامی است در جهت کاهش ترافیک و رفع مشکلات عبور و مرور.وبسیاری کارهای انجام نشده ی دیگر.این انتظار و امید از اعضای شورای شهر و شهردار جدید میرود که در طول مدت خدمت در تحقق شهری آرمانی کوشا باشند.به امید روزی که تمامی مشکلات شهر با همت مسولین خدوم شهری ریشه کن شود.


  »معین مهدوی نیا«

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro