توسعه آموزش عالی در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تاثیرگذار است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۲ - ۱۹:۰۸

  کد خبر : 16846

  توسعه آموزش عالی در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تاثیرگذار است

  اختصاصی واران نیوز: رئیس دانشگاه پیام نور صومعه سرا گفت: توسعه آموزش عالی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی …

  اختصاصی واران نیوز: رئیس دانشگاه پیام نور صومعه سرا گفت: توسعه آموزش عالی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می تواند تاثیر گذار باشد بنابراین مسئولان باید به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

  ابراهیم عزتی در گفتگو با خبرنگار واران نیوز افزود: دانشگاه پیام نور، دانشگاهی با هویت اسلامی – ایرانی است که برای ایفای نقش و مسئولیت خود برای تحکیم جایگاه علمی و پژوهشی در میان دانشگاه ‌های باز و آموزش از دور دنیا به گسترش رشد و تعالی تقوی و فضائل انسانی، ارتقا علمی و پژوهشی، تعمیق جنبش نرم افزاری، امید بخشیدن و گسترش دامنه دانش، یادگیری در همه جا، همه وقت و برای همه در محیطی ایمن و مبتنی بر عدالت در راستای سیاست ‌های کلان جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی و جهانی اهتمام می ‌ورزد.

  وی تصریح کرد: شیوه آموزش باز و از دور بیشتر با توجه به ویژگی‌های اقلیمی، ‌اقتصادی و جمعیتی کشورها شکل گرفته است، آموزش باز و از دور با بهره ‌مندی از فناوری‌ های اطلاعاتی و ارتباطاتی و مشارکت یادگیرندگان فرایند یادگیری را آسان‌ تر می‌ سازد.

  رئیس دانشگاه پیام نور صومعه سرا در پاسخ به این پرسش که به عنوان رئیس دانشگاه پیام نور چه اهدافی را در این مرکز دنبال می کنید، گفت: یکی از اهداف بلند مدت دانشگاه پیام نور صومعه سرا، تبدیل منابع درسی به صوت و تصویر است که با این روش مهارت های شنیداری دانشجویان تقویت می شود و این فایل های صوتی و تصویری به صورت ضبط شده هستند تا دانشجو هر زمان که می خواهد از این فایل ها استفاده کند.

  وی با بیان اینکه دانشجو می تواند از فایل های ضبط شده به صورت همزمان و غیر همزمان از کلاس ها استفاده کند، افزود: از دیگر اهداف دانشگاه رفتن به سمت آموزش مجازی است که این خود یک نوع اقتصاد مقاومتی است زیرا دانشجو در این نوع آموزش بحث ایاب و ذهاب، رفت و آمد و فضای آموزشی را ندارد.

  عزتی بیان داشت: با تکنولوژی های مدرن و آموزش الکترونیکی و مجازی خیلی از مشکلات رفع می شود و تعامل سازنده ای را در دانشگاه خواهیم داشت.

  وی اظهارداشت: در بحث آموزش، دانشگاه پیام نور صومعه سرا به دنبال اخذ مجوز برای رشته های فنی و مهندسی، مترجمی زبان و مدیریت جهانگردی  و همچنین به دنبال ارتقا دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد است.

  رئیس دانشگاه پیام نور صومعه سرا در پاسخ به این سئوال که نظرتان در رابطه با سطح علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور به ویژه این مرکز با دانشجویان سایر دانشگاه ها چیست، گفت: در دانشگاه پیام نور دانشجویان منابع معرفی شده را مطالعه می کنند به عبارتی تحصیل “دانشجو محور” است که این عملا از دلایلی می تواند باشد که باعث افزایش سطح علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه  که استاد محور هستند، شود چون طراحی سؤالات به صورت متمرکز انجام می گیرد استادان نمی تواند حذفیات خاصی از کتب معرفی شده داشته باشند.

  وی افزود: پیام نور یک دانشگاه مدرن برای جامعه مدرن است و روش دانشجو محور باعث خودسازی دانشجو می شود و آمار قبولی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر است.

  عزتی در پاسخ به این پرسش که نقش دانشگاه را در پیشرفت و توسعه شهرو شهرستان چگونه ارزیابی می کنید، اذعان داشت: هر چه قدر به دانشگاه ها اهمیت دهند در واقع به توسعه شهر کمک کرده اند، دانشگاه افرادی را پرورش می دهد که براساس ارزش های دینی رشد کرده و در عین حال با سواد نیز هستند این ارتقا فرهنگی به یقین باعث ارتقا اقتصادی هر منطقه می شود.

  وی همچنین یادآورشد: در مجموع وجود آموزش عالی در ابعاد مختلف توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می تواند تاثیر گذار باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro