کانون های فرهنگی مساجد نقش مهمی در مقابله با جنگ نرم دارند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۹۲ - ۱۹:۳۵

  کد خبر : 16867

  کانون های فرهنگی مساجد نقش مهمی در مقابله با جنگ نرم دارند

  فرماندار صومعه سرا با اشاره به جنگ نرم دشمن بر علیه فرهنگ غنی اسلامی گفت: کانون های فرهنگ هنری مساجد …

  فرماندار صومعه سرا با اشاره به جنگ نرم دشمن بر علیه فرهنگ غنی اسلامی گفت: کانون های فرهنگ هنری مساجد نقش بسیار مهمی در مقابله با جنگ نرم و محور قرار دادن موازین اسلامی برعهده دارند.
  واران نیوز: میرزا حسینعلی زاده ضمن بیان اینکه  در شرایطی که کشور د رآن قرار دارد ، وظیفه اصلی ما کار فرهنگی می باشد افزود: باید توانست فرهنگ اصیل اسلامی را د رجامعه ترویج داد و قشر جوان و تحصیلکرده  را با فرهنگ اصیل اسلامی آشنا کرد در این صورت یقینا مشکلات کشور حل خواهد شد.
  وی با بیان اینکه مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بایدعمل به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند، افزود: رونق گرفتن فعالیت‌های تربیتی مساجد گام بلندی در مسیر اعتلای فرهنگ غنی اسلامی است.
  فرماندار همچنین مدیران کانون‌های مساجد شهرستان صومعه سرا را به تلاش برای جذب حداکثری نوجوانان و جوانان به مساجد و شرکت در برنامه‌های فرهنگی و نمازهای جماعت فراخواند و از آنها خواست تا ضمن اهتمام به توسعه بحث نشاط معنوی در بین اعضای کانون‌ها و ایجاد انگیزه برای جوانان  برای احیا و تقویت فعالیت‌های فرهنگی هنری مساجد نیز برنامه‌ریزی کنند.
  مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان با اشاره به اینکه  استان گیلان از یک نقطه قوت ویژه ای در رابطه با مساجد برخوردار است گفت: در استان ستاد مساجد زیر نظر نماینده ولایت فقیه است که همه سازمان ها در آن ستاد عضو هستند.
  حجت الاسلام سلیمان پور ابراهیم اظهار کرد: باید آسیب شناسی مساجد شناسایی  و مشکلات گذشته  بررسی شود  تا د رآینده موفق تر عمل کرد.
  وی عنوان کرد: مسئولین کانون های فرهنگی باید اساسنامه ی کانون ها را مرور کنند تا با رسالتشان در این زمینه آشنا شوند.
  پور ابراهیم اذعان داشت: در مساجد باید از ابزار ورزش و مابقی کارهای فرهنگی و هنری استفاده شود تا زمینه جذب لازم را برای جوانان آماده کرد.
  وی با بیان اینکه قرار نیست کانون ها با مجتمع های فرهنگی و فرهنگ سرا ها رغابت کنند افزود: رسالت اصلی کانون ها مقابله با تهاجم فرهنگی و جذب جوانان در مساجد و دور نگاه داشتن آنان از مشکلات و وسوسه های شیطانی است.
  مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان تصریح کرد: از سال ۷۲ تا کنون ۱۶هزار و دویست کانون در سطح کشور تاسیس شده است  که باید تا پایان برنامه توسعه پنجم  در ۲۵ هزار از مساجد کشور کانون های فرهنگی تاسیس شوند.
  حجت الاسلام پور ابراهیم خاطر نشان کرد: در بحث کتابخانه مساجد ، سه هزار از مساجد استان باید دارای کتابخانه و دارای فعالیت به روز باشند که کتابخانه تخصصی مسجد شفت محله ضیابر با مسئولیت ابراهیم محمدزاده از فعالان این عرصه است.
  وی ضمن بیان اینکه تاکنون در سطح استان ۴۹۰ کانون تاسیس شده و  شهرستان صومعه سرا دارای ۴۰ کانون فرهنگی می باشد یاد آور شد: صومعه سرا تنها شهرستانی است که در حوزه ی تاسیس کانون فعال بوده و از سهمیه ی دیگر شهرستان ها استفاده می نماید.
  پور ابراهیم در ادامه گفت: دبیرخانه کانون های مساجد استان با نهضت سواد آموزی تفاهم نامه ای را در جهت ریشه کنی بی سوادی در استان امضا کرده اند .
  گفتنی است، در این نشست مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان به بیانه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و برای انسجام فعالیتهای فرهنگی و هنری راهکارهایی را ارائه کردند.

  مائده فلاحتکار ضیابری

  ۲ ديدگاه

  1. همشهری گفت:

   چرا عکس فرماندار قبلی رو سایت است
   فرماندار ما آقای رجبی محترم هستند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro