نامه مهم "دشمن خونی پراید" به صراط

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۲ - ۱۲:۵۱

  کد خبر : 17210

  نامه مهم “دشمن خونی پراید” به صراط

  صراط: یک و روزنامه‌نگار محقق و نویسنده ایرانی که به دلیل انتشار یادداشت و داستان‌هایی علیه یکی از خودروهای ساخت …

  صراط: یک و روزنامه‌نگار محقق و نویسنده ایرانی که به دلیل انتشار یادداشت و داستان‌هایی علیه یکی از خودروهای ساخت داخل اخیرا نامش به عنوان «دشمن خونی پراید» مطرح شده، با ارسال یادداشت کوتاهی برای صراط نیوز، از مواضع این سایت مقابل تولیدکنندگان این اتومبیل تشکر و قدردانی کرد.

  «فرورتیش رضوانیه»، در نامه خود نوشته:
  جناب آقای صراط نیوز
  با درود

  بدون هیچ توضیح اضافی می‌گویم: در شرایطی که بیشتر رسانه‌ها از بازگویی واقعیت‌های پراید شانه خالی می‌کنند، سایت صراط نیوز دست به اقدامی بزرگ زد.
  صراط، نخستین سایتی بود که در تاریخ بیست و پنجم شهریورماه سال ۹۱، یعنی یک سال قبل، یادداشت من با عنوان «شما بعد از خدا پراید را می‌پرستید» را از وبلاگم نقل کرد. اگر شما آن را منتشر نکرده بودید، مخاطبان اندکی می‌توانستند از آن حقایق آگاه شوند. من همچنین از شما ممنون و سپاسگزارم هستم که به دلیل بازنشر همان یادداشت من، با شکایت شرکت سایپا و در مقام متهم به دادگاه فراخوانده شدید.
  پراید، مردم را می‌کشد، اما بیشتر جان کسانی را می‌گیرد که خودشان با میل خودشان آن را انتخاب کرده‌اند.
  ما دیگر هرگز نمی‌توانیم از مردم بخواهیم که پراید نخرند، چون می‌خواهند که بخرند و می‌خرند، اما می‌توانیم تولید آن را متوقف کنیم. مدیران سایپا معتقدند که آمار کشته های پراید بالا نیست، بلکه چون تعداد آن زیاد است، بنابراین حوادث و تلفاتش هم بیشتر است!!! یکی از آنها می‌گفت: «شک نکنید اگر همین تعداد ماکسیما زیر دست مردم بود، باز هم همین‌قدر کشته می‌داد.»
  شاید بعضی‌ها با شنیدن این اظهارات سرمایه‌داران سایپا سری تکان بدهند و آن را تایید کنند، اما اگر کسی پراید را بشناسد، با جمله‌بازی آنها از حقیقت دور نمی‌شود… این که: «پراید، اتومبیلی است که اگر داخلش باشی و دیگران به تو بزنند، باز هم می‌میری!».
  این خودرو، ایمنی و کیفیت ندارد. پراید به سادگی چپ می‌کند. پراید نرم است. پراید می‌کشد. یک مدیر تا چه اندازه باید فریب‌کار باشد که پراید را با ماکسیما مقایسه می‌کند؟
  آقای صراط نیوز!

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro