توسعه مراکز آموزش عالي منجر به ارتقای فرهنگ عمومي جامعه می شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۴ مهر ۹۲ - ۳:۳۲

  کد خبر : 17440

  توسعه مراکز آموزش عالی منجر به ارتقای فرهنگ عمومی جامعه می شود

  اخنصاصی واران نیوز: رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان گفت: توسعه مراکز و موسسات آموزش عالی منجر به ارتقای فرهنگ …

  اخنصاصی واران نیوز: رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان گفت: توسعه مراکز و موسسات آموزش عالی منجر به ارتقای فرهنگ عمومی در جامعه و روحیه علم طلبی در بین جوانان و خانواده ها خواهد شد.

  حسن پوربابایی در گفتگو با خبرنگار واران نیوز در پاسخ به اینکه به عنوان رئیس دانشکده منابع طبیعی چه اهدافی در راستای اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارید، افزود: اهدافی مبتنی بر تربیت نیروهای متخصص و توانمند برای کار و فعالیت در عرصه های منابع طبیعی ( جنگل، شیلات، محیط زیست، مرتع و آبخیز داری)، حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع خدادادی به طوری که کمترین آسیب به این مواهب طبیعی وارد شود.
  وی تصریح کرد:  همچنین در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز تاکید وی بر پرورش نیروهایی برای انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی در عرصه منابع طبیعی است که نتایج آن منجر به تولید علم و ثروت خواهد شد.
  رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان به نقش توسعه مراکز دانشگاهی در پیشرفت و توسعه شهر صومعه سرا  اشاره کرد و گفت: دانشکده منابع طبیعی، سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چهره این شهر را دگرگون و به عبارتی دانشجویی و دانشگاهی کرده است.
  وی در ادامه به برنامه های فرهنگی دانشکده در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهارداشت: برگزاری جشن آغاز سال تحصیلی، برگزاری مراسم هایی به مناسبت های ملی و مذهبی از قبیل روز دانشجو، ۲۲ بهمن، ایام شهادت امام حسین علیه السلام و ائمه اطهار سلام الله علیه، هفته بسیج و غیره، مراسم جشن روز دانشجو و جشن فارغ التحصیلی، برگزاری مسابقات قرآن و کتابخوانی، برگزاری اردوهای علمی،  زیارتی و سیاحتی، اعزام دانشجویان به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.
  پوربابایی همچنین عملکرد دانشکده منابع طبیعی را تلفیقی از فعالیت های آموزشی در مقاطع مختلف، پژوهشی و امور دانشجویی و فرهنگی ذکر کرد.
  وی همچنین افتخارات و دستاوردهای پژوهشی این دانشکده را می توان به انعقاد قرارداد همکاری با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، مرکز تحقیقات منابع طبیعی و کشاورزی،  حفاظت محیط زیست گیلان، چاپ کتب، مقالات و طرح های پژوهشی در رشته های مرتبط،کسب عنوان پژوهشگر نمونه از سوی اعضای هیئت علمی دانشکده در سطح دانشگاه و تجهیز دانشکده به کتابخانه تخصصی و سایر موارد نام برد.
  رئیس دانشکده منابع طبیعی گیلان در خصوص ارائه تسهیلات به دانشجویان نیز اذعان داشت: تسهیلاتی که به دانشجویان ارائه می شود در قالب وام های تحصیلی( ۳۵۰ هزار تومان)، وام های ضروری ( ۳۰۰ هزار تومان )، مسکن (  ۳۵۰ هزار تومان) و ودیعه مسکن ( چهار میلیون تومان به بالا) است.
  وی تصریح کرد: مهمترین برنامه های این دانشکده برای آینده و ارتقای کمی و کیفی اولویت گسترش دوره ها و گرایش های تحصیلات تکمیلی در رشته های شیلات، محیط زیست و مرتع و آبخیز داری است.
  پوربابایی در ادامه تعداد دانشجویان و استادان دانشکده منابع طبیعی را به ترتیب ۷۲۰ و  ۳۰ نفر عنوان کرد و افزود: در این دانشکده چهار رشته تحصیلی فعال است.
  وی گفت: این رشته ها شامل جنگلداری در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، شیلات در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، محیط زیست در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مرتع و آبخیز داری در مقطع کارشناسی است.
  رئیس دانشکده منابع طبیعی مهمترین مشکلات حال حاضر دانشکده را نبود نمازخانه استاندارد، کمبود امکانات و تجهیزات و سالن ورزشی، آمفی تئاتر، کمبود فضای خوابگاه ها و سلف سرویس، مستهلک بودن سرویس های نقلیه، کمبود کلاس ها، آزمایشگاه ها و تجهیزات مرتبط، کمبود ساختمان اداری و اتاق استادان که همه اینها بیشتر ناشی از کمبود بودجه عنوان کرد.
  وی همچنین در پاسخ به این سئوال که در دانشکده منابع طبیعی رشته جنگلداری دایر است و دانشجویان علم جنگلداری و صنوبر کاران شهرستان تجربه این کار را دارند چرا تاکنون هیچ تعاملی بین این دو انجام  نگرفته است، افزود: متاسفانه در کشور آنطور که شایسته است ارتباط صحیح و مداوم بین بخش دانشگاهی، صنعت و کشاورزی و به عبارت دیگر بخش دانشگاهی با بدنه اجرایی کشور شکل نگرفته و این یکی از مشکلات اساسی است.
  •  پوربابایی تاکید کرد: دانشکده منابع طبیعی آماده هرگونه همکاری با بخش های دولتی و خصوصی که متولی این امر هستند، خواهد بود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro