امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 3 June , 2023
امروز : شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۴۰۲ - 15 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 17650
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا تاریخ انتشار : 29 سپتامبر 2013 - 18:47 |

امروز ، روز مذاکره از سر ذلت نیست/ حرفهای ناشی از ضعف برخی مسئولان، نشان از ظرفیت خودشان است نه مردم

به گزارش واران نیوز به نقل از ماسال نیوز:  فرمانده سابق نیروی مقاومت بسیج گیلان در همایش رزمندگان دفاع مقدس ماسال گفت: ما ۳۵ سال در برابر دشمن ایستادیم و دشمن با تمام امکانات در برابر ما قرار گرفت. و نتوانست کاری از پیش ببرد. امروز ، روز مذاکره از سر ذلت نیست امروز که […]

امروز ، روز مذاکره از سر ذلت نیست/ حرفهای ناشی از ضعف برخی مسئولان، نشان از ظرفیت خودشان است نه مردم

به گزارش واران نیوز به نقل از ماسال نیوز:  فرمانده سابق نیروی مقاومت بسیج گیلان در همایش رزمندگان دفاع مقدس ماسال گفت: ما ۳۵ سال در برابر دشمن ایستادیم و دشمن با تمام امکانات در برابر ما قرار گرفت. و نتوانست کاری از پیش ببرد.

امروز ، روز مذاکره از سر ذلت نیست

امروز که دستان جمهوری اسلامی تا ۲۵۰۰ کیلومتر را مورد هدف قرار می دهد روز مذاکره از سر ذلت نیست.
رئیس مجمع عالی بسیج استان گیلان شب گذشته در همایش رزمندگان دفاع مقدس ماسال گفت: دفاع مقدس یک واقعیت تاریخی است که باید برای نسل جدید بیان شود. ما یک غفلت بزرگ در بحث دفاع مقدس داریم و آن این است که تنها بعد عاطفی دفاع مقدس را مطرح کرده ایم.
علیزاده افزود: امام (ره) بعد از جنگ فرمود «شما در جنگ ثابت کردید که می شود اسلام را حاکم بر جهان کرد». سوال این است که این چه مدیریتی بود که ثابت کرد می شود اسلام را حاکم بر جهان کرد؟

علیزاده با طرح این سوال که آیا با اتمام دفاع مقدس و هفته دفاع آیا دفاع هم تمام می شود یا خیر؟ گفت: امام در جنگ فرمودند «این جنگ جنگ اسلام و کفر است» و در حین پذیرش قطعنامه نیز فرمودند: «جنگ ما جنگ بین حق و باطل و اسلام و کفر است». پس این جنگ تا ابد ادامه دارد. ما امروز در عرصه فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، سایبری و … با دشمن در حال جنگ هستیم.

هنوز مسئولان سیاسی نمی توانند آستانه تحمل مردم را محاسبه کنند

علیزاده ضمن اشاره به شرایط بد اقتصادی و نظامی جمهوری اسلامی در زمان جنگ تحمیلی گفت: امروز ما در همه عرصه های اقتصادی، نظامی، سیاسی و … در وضعیت بهتری نسبت به زمان جنگ هستیم و امروز ایستادگی ما در برابر کفار و منافقان به مراتب آسانتر از گذشته است اما با این وجود عده ای بر طبل سازش می کوبند در حالی که قرآن تکلیف ما را در برابر کفار و منافقان مشخص کرده است «قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا» و بعد از این می فرماید: «تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَ لَا تَحْزَنُوا» قرآن می فرماید اگر وارد میدان شدید باید مقاومت کنید. تکلیف مقاومت است. تکلیف دفاع است. در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردید. در طول ۳۵ سال ایستادگی و مقاومت کردید. امام مردمی را تربیت کرد که هنوز مسئولان سیاسی نمی توانند آستانه تحمل مردم را محاسبه کنند.

  • امام جایی می فرمایند شما  که می گویید انقلاب تمام شده است شما تمام شده اید انقلاب که تمام نمی شود.

علیزاده ادامه داد: گاهی اگر می بینیم کسانی از مسئولان کشور حرفهایی ناشی از ضعف می زنند ظرفیت خودشان را نشان می دهند.  امام جایی می فرمایند شمایی که می گویید انقلاب تمام شده است شما تمام شده اید انقلاب که تمام نمی شود. اینها تحملشان پایین بود و کم آوردند. این مسیر باید ادامه پیدا کند. اما اینها کم می آورند. ملت مسیر خود را می رود. امام ملتی را تربیت کرده است که آستانه تحملشان فوق العاده بالاست.

این تحریم های ظالمانه که علیه ملت ما برقرار شد بر هر کشور تحمیل می شد آنها را به زانو در می آورد. مردم همه فشارهای ناشی از گرانیهای تحریم را به جان می خرند و تحمل می کنند. حاضرند این فشار را تحمل کنند ولی اگر کوچکترین نرمشی در برابر دشمن ببینند تحمل نمی کنند.

مگر همین هفته گذشته آقای اوباما درباره ایران نگفت همه گزینه ها روی میز است؟!

فرمانده سابق نیروی مقاومت بسیج گیلان افزود: امروز ما باید در عرصه سیاسی و فرهنگی دفاع و مقاومت کنیم. اما چه کسی باید این مقاومت را انجام دهد. خداوند ابتدا به پیامبر می فرماید مقاومت کن «فاستقم کما امرت» اما مقاومت پیامبر کافی نیست و به کسانی که پیرو پیامبر هستند نیز می فرماید شما هم باید مقاومت کنید «و استقم کما امرت». مگر همین هفته گذشته آقای اوباما درباره ایران نگفت همه گزینه ها روی میز است.

اگر در میدان نبرد دشمن متوجه شود شما ذره سستی و ضعف دارید از همان جا شما را تحت فشار قرار می دهد. جالب است که آقای اوباما گفته است ما به دنبال بر اندازی جمهوری اسلامی نیستیم. شما در طول این ۳۵ سال کجا عقب نشینی کردید؟ در کدام صحنه با جمهوری اسلامی درگیر نیستید؟ در همه جا مقابل جمهوری اسلامی ایستاده اید. جالب است که ۵۱۱ نفر از اصلاح طلبان که شامل همشهری های ما هم می شوند در آستانه سفر رئیس جمهور به آمریکا به اوباما نامه نوشته اند که در این سفر شما مشکل ما را حل کنید.

جالب است که سیاستمداران آمریکا به اوباما نامه نوشته اند که شما موضع سختتان را در برابر جمهوری اسلامی حفظ کن. حالا دشمن فکر می کند اینجا تزلزلی بوجود آمده است.

اگر نرمشی نشان میدهید نرمش قهرمانانه باشد. از سر ذلت نباشد. به خواهش و التماس نیافتید.

علیزاده با اشاره به آیه «اشدا علی الکفار» گفت:  قرآن از ما می خواهد با کفار با شدیدترین حالت برخورد کنیم تا در چهره شما صلابت ببنند و عقب نشینی کنند. در جای دیگر قرآن می فرماید «جاهد الکفار والمنافقین واغلظ علیهم» شما با کفار و منافقین جهاد کنید و بر اینها سخت بگیرید. متأسفانه در بحث نرمش قهرمانانه مقام معظم رهبری عده سوء برداشت کردند. آقا در این بحث می فرمایند نباید ظلم کرد و نه زیر ظلم رفت. نرمش قهرمانه به این معناست که ذلیلانه نباشد. گردن کج کردن نباشد. موضع آقا این است که به اینها اعتماد ندارد. حالا که اصرار می کنید (همین اصرارهاست که کار را به اینجا رسانده است) اگر نرمشی نشان میدهید نرمش قهرمانانه باشد. از سر ذلت نباشد. به خواهش و التماس نیافتید.

  • امروز آمریکایی ها به ذلت افتاده اند و حتی جرأت حمله به سوریه را پیدا نکردند

چون آن روزی که ما هیچ چیز نداشتیم اینها تمام امکانات را علیه ما بکار گرفتند و نتوانستند. آن روز ما در برابر همه فشارهای نظامی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… آنها ایستاده ایم همه اینها را پشت سر گذاشتیم. یک روز ۷۲ تن از بهترین نیروهای ما به شهادت رسیدند خم به ابرو نیاوردیم. امروز که دستان جمهوری اسلامی ۲۵۰۰ کیلومتر  را مورد هدف قرار می دهد نباید تن به ذلت دهیم.

آن روز که رهبر انقلاب فرمودند اگر اسرائیل غلطی بکند تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم شعار نبود بلکه واقعیت امروز است. امروز آمریکایی ها به ذلت افتاده اند و حتی جرأت حمله به سوریه را پیدا نکردند. آخرش گفتند حمله محدود می کنیم اما همین را هم نتوانستند.

البته اعتقاد من این است که خلع سلاح سوریه از سلاح شیمیایی خدمت به اسرائیل است که روسیه انجام داده است.  همانطور که روسها با ارائه این طرح آمریکایی ها را از یک وضعیت بدی نجات دادند تا آمریکایی ها در یک وضعیت بغرنج بهانه ای برای حمله نکردن داشته باشند و بگویند این طرح پذیرفتنی است و قطعنامه صادر کنند و خودشان را از مهلکه نجات دهند.

امروز دیگر روز مذاکره از سر ذلت نیست

سردار علیزاده افزود: آمریکایی ها امروز فلج شده اند و امروز دیگر روز مذاکره از سر ذلت نیست. سخنرانی آقای روحانی در سازمان ملل سخنرانی خوبی بود اما در خصوص مکالمه تلفنی باید جزییات مکالمه مشخص شود تا بتوان قضاوت کرد. اما باید بدانیم که آمریکایی ها به دنبال مذاکره نیستند.

آنها می خواهند با ما مذاکره کنند و این مذاکره را به رخ مقاومتهای جهانی بکشند و بگویند ببینید اینها که ۳۵ سال با ما در جنگ بودند مجبور شدند با ما بنشینند و بسازند. در اینجا رهبر انقلاب فرمود من به اینها اعتماد ندارم. در جای دیگر فرمودند دست چدنی زیر دستکش مخملی را ببیند. اینجا هم فرمودند نرمش قهرمانانه چون سنگ سخت و چون شمشیر تیز و چون حریر نرم باشد. نرمش نباید تیزی شمشیر را از بین ببرد. تیزی و سختی و نرمی باید با هم باشد. اما در اینجا دشمن از نفس مذاکره در حال بهره برداری است.قرآن می فرماید دشمن وقتی دست از شما بر می دارد که دست از دینتان بکشید.

هاشمی می گفت ما یک عملیات پیروزمندانه انجام دهیم ما می نشنیم موضوع را حل می کنیم

نظر علی علیزاده ادامه داد: ما سه شعار در جنگ داشتیم. امام می فرمود جنگ جنگ تا رفع کل فتنه. مردم شعار می دادند جنگ جنگ تا پیروزی. ما جنگ را تا پیروزی صدام می دیدیدیم و امام جنگ را پیروزی بر باطل عنوان کرد. اما شعار سومی از زمان روی کار آمدن آقای هاشمی در کسوت فرماندهی عملیات جنگ باب شد و آن شعار جنگ جنگ تا یک پیروزی بود.

یعنی با یک عملیات پیروزمندانه ما می توانیم با مذاکره موضوع را حل کنیم. برای جا انداختن این شعار دو سه سال کار کردند تا فضا را برای پذیرش قطعنامه فراهم کردند. در اینجا نگفته ها زیاد است. امام (ره) هم در آن زمان پرداختن به این موضوع را ممنوع کرده بودند.

آقای هاشمی می گفت ما یک عملیات پیروزمندانه انجام دهیم ما می نشنیم موضوع را حل می کنیم. ضریه که این موضوع به جنگ ضد این بود که باعث ایجاد رخوتی در رزمندگان و فرماندهان شد و دشمن نیز از همین موضوع سوء استفاده کرد. در عملیات والفجر ۸ ما در حال تصرف بصره بودیم که آلمانی ها قطعامه ۵۹۸ را با هماهنگی ایران و عراق به تصویب رساندند و اجازه ندادند ایران پیروز جنگ شود. این تحرکات باعث شد هدف ما کوچک شد که ناشی از عقب بودن مسئولان از مردم و رهبری بود. همین موضوع در مسائل جاری کشور نیز وجود دارد و مسئولان از مردم و رهبری انقلاب اسلامی عقب ترند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.