امحای 800 دستگاه ماهواره ای که مردم داوطلبانه به بسیج تحویل دادند+تصاویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۸ مهر ۹۲ - ۳:۲۲

  کد خبر : 17657

  امحای ۸۰۰ دستگاه ماهواره ای که مردم داوطلبانه به بسیج تحویل دادند+تصاویر

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از سایت شیرازه، ضریب نفوذ ماهواره در بین جامعه تغییر سبک زندگی …


  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از سایت شیرازه، ضریب نفوذ ماهواره در بین جامعه تغییر سبک زندگی و مدل رفتار مردم را در پی داشته است. تا حدی که بسیاری از کارشناسان گسترش بسیاری از ناهنجاری ها، خشونت ها و اعمال منافی اخلاق و عفت عمومی را ناشی از استفاده از این ابزار در ظاهر فرهنگی می دانند.

  چندی پیش پخش سریال حریم سلطان از یکی از این شبکه های ماهواره ای حادثه ای را در یکی از روستاهای شمال استان فارس رقم زد. خانواده ای که محو تماشای دیدن این سریال بودند بعد از اتمام فیلم به دنبال دختر بچه سه چهار ساله شان گشتند و با کمال تاسف با جنازه بی جان فرزند دلبندشان روبرو شدند که به تقلید از صحنه اعدام یک زن در همان سریال خود ار از طناب تابی که در حیات خانه اشان بود حلق آویز کرده بود!

  اگرچه این خانواده و حتی بستگان و همسایگان آنان با تحویل ماهواره هایشان به بسیج خانه اشان را از لوث نفوذ شیطان های بزک کرده پاک کردند اما آیا این کار داغ فرزند دلبند و حتی بیگناهشان را آرام می کند؟ یقیناً هرگز…

  اینها واقعیاتی است که در کنار ما هر روز رخ می دهد و گاهی اوقات به سادگی از کنار آن عبور می کنیم.


  سپاه فجر فارس مبتکر یک طرح خلاقانه
  طرح جمع آوری داوطلبانه ماهواره و تحویل دستگاه های گیرنده دیجیتال برای اولین بار در شیراز از حدود ۴ ماه قبل شروع شد. سپاه فجر استان فارس که مبتکر این حرکت فرهنگی بود تا کنون توفیقات فراوانی را در این زمینه به دست آورده است. مراکز و پایگاه های مختلف بسیج در سومین حرم اهلبیت علیهم السلام که محل رجوع مردم بودند، خاطرات و حرف های عجیبی را از تحویل دهندگان ماهواره دریافت کردند.

  در اجرای این طرح پدران و مادرانی که در حین تحویل ماهواره با چشمانی اشکبار از لطمات و آسیب هایی که گریبان خود و فرزندانشان را گرفته بود سخن می گویند. بسیاری از زنان و مردان از شکسته شدن قبح منکرات در بین همسرانشان به دلیل استفاده از ماهواره سخن به میان می آورند.


  خیرین و دستگاه های فرهنگی کمک کنند
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro