پست عامل همبستگی ملی و جهانی می باشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۸ مهر ۹۲ - ۲:۲۲

  کد خبر : 18437

  پست عامل همبستگی ملی و جهانی می باشد

  رییس اداره پست شهرستان صومعه سرا ضمن تبریک روز پست اظهار داشت: پست به عنوان یکی از ارکان حیات سیاسی، …

  رییس اداره پست شهرستان صومعه سرا ضمن تبریک روز پست اظهار داشت: پست به عنوان یکی از ارکان حیات سیاسی، اداری ، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  و همچنین عامل همبستگی ملی و جهانی شناخته شده و در برقراری ارتباطات و فعالیت های جوامع نقش زیربنایی دارد.
  واران نیوز: انوش عباسی ندامانی ضمن بیان اینکه  ایران یکی از پیشگامان صنعت پست در جهان به شما می رود و سابقه ی ممتاز در پیشینه پستی خود دارد، افزود: حکومت های ایرانی پیش و بعداز اسلام به اهمیت پست از لحاظ ارتباطی پی برده و از این وسیله به عنوان یکی از تاسیسات زیربنایی برای ارسال و ابلاغ اوامر حکومتی استفاده می کردند و در رونق و گسترش آن کوشیدند.
  وی عنوان کرد: پست به عنوان یک وسیله ارتباطی ساده و سالم و سریع و مطمئن نقش مهمی در برآرودن نیازهای افراد داشته و در جریان مناسبات  اقتصادی و اجتماعی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.
  عباسی تصریح کرد: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، به پشتوانه تجربه طولانی و با شناخت دقیق از نیازهای روزافزون  مشتریان توانسته با اجرای برنامه های جامع و زیربنایی  توسئه پست، امکانات و خدمات متنوع پستی را با کیفیت و سرعت مطلوب در دسترس عموم مردم سراسر کشور قرار دهد.
  رییس اداره پست با بیان اینکه در سالیان اخیر شرکت پست در راستای کاهش تصدی دولت و کوچک نمودن ساختارآن ، در واگذاری امور به بخش خصوصی تلاش چشمگیری داشته است، عنوان کرد: ایجاد دفاتر  خدمات ارتباطی و ict روستایی و نمایندگی پستی از جمله آن می باشد.
  عباسی اشاره کرد: اداره پست شهرستان صومعه سرا در راستای خصوصی سازی و واگذاری امور به بخش غیردولتی تا کنون ۶۲ دفتر ict روستایی و ۱۱ دفتر خدمات ارتباطی (پیشخوان دولت) جهت ارائه خدمات به مردم شریف شهرستان دایر نموده است.
  وی برخی از خدمات ارائه شده مانند تاییدیه تحصیلی ۱۰۶۹ فقره، صدور و توزیع دفترچه بیمه روستایی و کارمندی ۹۰۰۰فقره، تسلیم سند مالکیت ثبت و اسناد ۱۳۰۰فقره، توزیع قبوض گاز۱۰۷هزار، توزیع کارت هوشمند سوخت ۸۴۱فقره، ثبت نام مسکن مهر ۱۰۵فقره، فروش گذرنامه ۶۰۰ فقره، نسخ پزشکان تامین اجتماعی و خدمات درمانی ۳۰۰فقره، قبول کالابرگ برگشتی نفت ۲۲هزار و سیصد فقره، کارشناسی نصب صندوق ۴۲۰ فقره، ساخت و نصب پلاک کد پستی روستایی ۲هزارو ۳۰۰ فقره، توزیع اخطاریه های تامین اجتماعی ۱۳۵۰ فقره، توزیع اخطاریه اداره کار ۳۰۰ فقره ، در شش ماهه اول سال جاری عنوان کرد.
  عباسی کل مرسولات جابجا شده در شش ماهه اول سال۹۲  را، ۴۰۰هزار مرسوله و کل مرسولات جابجا شده در سال ۹۱ را ۷۹۰ هزار مرسوله بیان کرد.

  همچنین وی اذعان داشت: به هنگام سازی و تخصیص کد پستی حدود ۱۴۰ روستا این شهرستان و نصب پلاک کد پستی از دیگر اقدامات این اداره می باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro