مسئولان صومعه‌سرا از پروژه‌های جهادی این شهرستان بازدید کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳ مهر ۹۱ - ۱۷:۵۳

  کد خبر : 1850

  مسئولان صومعه‌سرا از پروژه‌های جهادی این شهرستان بازدید کنند

  مسئول گروه جهادی شاهراه پرواز رشت با بیان اینکه تاکنون فرماندار و مسئولان صومعه‌سرا از پروژه‌های این گروه بازدید نکرده‌اند، …

  مسئول گروه جهادی شاهراه پرواز رشت با بیان اینکه تاکنون فرماندار و مسئولان صومعه‌سرا از پروژه‌های این گروه بازدید نکرده‌اند، گفت: بازدید مسئولان از روند اجرایی پروژه‌ها کمترین توقع اعضای گروه‌های جهادی است.

  حمید رضا علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت جهادگران بسیجی را طلایه‌داران عرصه خدمت‌رسانی دانست که با حضور در مناطق محروم به اجرای برنامه‌های فرهنگی و عمرانی می‌پردازند.

  وی با اشاره به اینکه جهادگران می‌سازند تا ساخته شوند، اردوهای جهادی را یکی از تمرین‌های خودشناسی نامید و تصریح کرد: حرکت‌های جهادی حفظ، ترویج و تعمیق روحیه تحسین برانگیز جهادی است که از ارکان فروع دین و توصیه شده‌ برترین کارها نزد خداوند متعال و اولیا محسوب می‌شود.

  مسئول گروه جهادی شاهراه پرواز رشت، با بیان اینکه حرکت جهادی جوانان ناشی از تفکر پر دغدغه و مسئولیت محور آنهاست، ابراز کرد: این حرکت جهادی ناشی از این تفکر و انتخاب اهداف والاتر، روح اسلام و تفکر اسلامی را زنده می‌کند.

  وی ادامه به برگزاری طرح هجرت گروه جهادی شاهراه پرواز در روستای پردسر صومعه‌سرا اشاره کرد و یادآور شد: فاز دوم طرح هجرت این گروه‌های جهادی از دانشکده فنی مهندسی شهید چمران رشت و «همسنگران» دانشکده فنی صومعه‌سرا در منطقه محروم روستای پردسر بخش میرا کوچک این شهرستان در حال برگزاری است.

  علیپور اهداف این اردوی جهادی را ساخت سرویس بهداشتی مناسب، تجهیز فضای داخلی مسجد و هماهنگی با مسئولان شهرستان برای آسفالت مسیر خاکی و گل‌آلود منتهی به مسجد ذکر کرد و افزود: این اردوی عمرانی از تاریخ ۱۷ شهریور تا ۷ مهر جاری در حال برگزاری است.

  وی با اشاره به اینکه تاکنون بالغ بر ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای اجرای طرح مذکور از ناحیه بسیج دانشجویی گیلان به این گروه‌های جهادی کمک مالی شده است، خاطرنشان کرد: رئیس دانشکده فنی‌مهندسی شهید چمران رشت نیز کمک قابل قبولی برای سرعت بخشی به روند اجرایی این طرح پرداخت کرده است.

  مسئول گروه جهادی شاهراه پرواز رشت از همکاری نکردن و عدم مساعدت مادی و معنوی توسط رئیس دانشکده فنی صومعه‌سرا در پروژه مذکور خبر داد و ابراز کرد: فرماندار و دیگر مسئولان صومعه‌سرا نیز تاکنون از روند اجرایی این طرح عمرانی بازدید نکرده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه در این اردوی جهادی، هشت بسیجی جهادگر از بسیج دانشجویی شهید چمران رشت حضور دارند، متذکر شد: این گروه‌های جهادی، کاشی کاری، لوله کشی، برق کاری، سقف کاذب سرویس بهداشتی، کف سازی محوطه مسجد و نوسازی مسجد را در دست اجرا دارند.

  علیپور با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی در راستای محرومیت‌زادیی و رضایت الهی پا بر عرصه سازندگی در روستاها می‌گذارند، اذعان کرد: حضور مسئولان شهرستان‌ها در پروژه‌ها و بازدید از روند اجرایی آن کمترین توقع اعضای گروه‌های جهادی از آنهاست.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro