افزایش 42درصدی قیمت بنزین

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۹ مهر ۹۲ - ۴:۰۴

  کد خبر : 18514

  افزایش ۴۲درصدی قیمت بنزین

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانابه نقل از سایت سبلانه، در پی رد اصلاحیه دولت برای  بودجه ۹۲ از طرف …


  به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانابه نقل از سایت سبلانه، در پی رد اصلاحیه دولت برای  بودجه ۹۲ از طرف نمایندگان مجلس، افزایش قیمت بنزین و خذف سه دهه از لیست یارانه بگیران راهکار هایی طلایی بودند که کارشناسان برای تامین کسری بودجه مطرح کردند؛ دو راه حلی که یکی در تیم دولت و دیگری در مجلس مطرح است.


  جلیل جعفری بنه خلخال عضو کمسیون انرژی مجلسدر خصوص راهکار های پیشنهاد شده برای تامین کسری بودجه، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور حذف سه دهک از لیست یارانه بگیران راه حلی منطقی است.


  وی معتقد است منابعی که از محل هدف مندی یارانه ها عاید می شود نمی تواند همه را تحت پوشش قرار دهد و از طرفی هم این سه دهک نیازی به گرفتن یارانه ندارند.


  این نماینده با اشاره به پروژه های عمرانی نیمه تمام موجود کشور و تامین منابع این پروژه ها از  محل هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: کمتر از ۱۰ درصد پروزه های عمرانی به نتیجه رسیده اند و سایر این پروژه ها با مشکلات زیادی مواجه هستند.


  حذف سه دهک از یارانه بگیران و افزایش قیمت بنزین راهکاری مناسب برای تامین کسری بودجه


  رئیس مجمع نمایندگان شمالغرب کشور تصریح کرد: نتیجه تعطیلی پروژه ها عمرانی و تولیدی بیکاری گسترده و توسعه نیافتگی بیشتر خواهد بود، بنابراین با توجه به وضعیت اقتصادی کشور حذف سه دهک ازلیست یارانه بگیران و افزایش قیمت بنزین و سایر حامل های ضروری و راهکارهای مناسب برای حل مشکلات موجود هستند.


  وی افزود:  البته صحبت بر سر تشخیص درست مصادیق این سه دهک است و دغدغه اصلی دولت و مجلس هم همین موضوع است که احتمالا این تشخیص درصدی خطا هم داشته باشد که آن هم قابل قبول است.


  این نماینده خاطر نشان کرد: افزایش ۳۸ درصدی قیمت بنزین و محصولات و فرآورده های نفتی قانونی است که در مجلس به تصویب رسیده و در شرایط کنونی اقتصادی اگر اجرا به نفع همه مردم و اقتصاد کشور است که البته منابع حاصل از آن هم باید صرف پروژه های عمرانی و تولیدی شود و اگر غیر از این باشد به مصلحت نیست.


  نماینده مردم خلخال و عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: اگر افزایش قیمت حامل های انژی اجرا نشود کسری منابع دولت در تامین هزینه ها چه در زمینه هزینه های جاری و چه در پروه های عمرانی کاملا مشهود خواهد بود.


  این نماینده تاکید کرد: دولت منتظر این است که بودجه ۹۲ ابلاغ شود و بعد از ابلاغ بودجه قانون مصوب مجلس مبنی بر افزایش حامل های انرژی را اجرا کند که احتمالا شاهد افزایش ۴۲/۵ درصدی بنزین و سایر محصولات نفتی باشیم.


  وی گفت: مطرح کردن این بحث که افزایش قیمت بنزین در شرایط فعلی؛ تورم و مشکلات معیشتی مردم را بیشتر می کند تنها جو روانی جامعه را متشنج می کند و فرصت سوء استفاده را برای عده ای فراهم خواهد کرد.


   عضو کمسیون انرژی تصریح کرد: اینکه بگوییم افزایش ۴۲/۵ درصدی بنزین افزایشی به همین نسبت در سایر کالاها خواهد داشت، سخنی نابجا است.


  وی تصریح کرد: طبق برآوردها افزایش قیمت بنزین حداکثر ۱۰ تا درصد بر بالا رفتن قیمت سایر کالاها موثر است که با توجه به شرایط اقتصادی این موضوع هم قابل پذیرش همه مردم است.


  وی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تعداد ماشین ها را کاهش می دهد، افزود: متاسفانه امروز با خیابان هایی مواجه هستیم که به پارکینگ تبدیل شده اند و رشد نامتناسب نرخ بنزین و تورم موجب شده تا برخی بنزین .را بی رویه استفاده کنند.


  نماینده مردم خلخال تصریح کرد: افزایش قیمت بنزین یک قانون است و لاجرم باید اجرا شود.


  انتهای پیام/


   


   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro