ورود 15 هزار دانش‌آموز صومعه‌سرایی به مدرسه

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳ مهر ۹۱ - ۱۷:۵۴

  کد خبر : 1852

  ورود ۱۵ هزار دانش‌آموز صومعه‌سرایی به مدرسه

  مدیر آموزش و پرورش صومعه‌سرا از ورود بالغ بر ۱۵ هزار و ۷۹۴ نفر دانش‌آموز این شهرستان به مدرسه خبر …

  مدیر آموزش و پرورش صومعه‌سرا از ورود بالغ بر ۱۵ هزار و ۷۹۴ نفر دانش‌آموز این شهرستان به مدرسه خبر داد.

   

   سیده حمیرا ذکی‌پور بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: مهر آغازی برای زندگی جدید در دامان علم، دانش و تربیت در مقاطع بالاتر تحصیلی برای فرزندانمان است.

  وی با بیان اینکه امروز همزمان با بازگشایی مدارس تمام دانش‌آموزان صومعه‌سرا در مقاطع مختلف تحصیلی وارد مدارس شدند، افزود: امسال بالغ بر ۱۵ هزار و ۷۹۴ نفر دانش‌آموز وارد مدارس صومعه‌سرا شدند.

  به گفته این مسئول از این تعداد دانش‌آموز صومعه‌سرا بالغ بر یک‌هزار و ۲۵۰ نفر کلاس اولی و یک‌هزار و ۲۹۳ نفر نیز از دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی محسوب می‌شوند.

  وی از بازگشایی ۱۴۲ مدرسه صومعه‌سرا در نخستین روز از ماه مهر خبر داد و افزود: این مدارس در حوزه‌های روستایی و شهری مشغول به علم‌آموزی و تربیت آینده‌سازان میهن اسلامی هستند.

  ذکی‌پور درباره تعداد مدارس نوسازی شده صومعه‌سرا در سال جاری خاطرنشان کرد: امسال دو مدرسه صومعه‌سرا نوسازی شده و حدود هفت مدرسه نیز در حال احداث است.

  وی متذکر شد: دانش‌آموزان مدارس در حال احداث نیز اکنون با مدارس دیگر صومعه‌سرا در نوبت عصر ادغام شده‌اند.

  مدیر آموزش و پرورش صومعه‌سرا با تصریح بر اینکه ایجاد مدارس خوب و شایسته حق دانش‌آموزان است، خاطرنشان کرد: اکنون هشت مدرسه صومعه‌سرا آماده مقاوم‌سازی هستند.

  وی با اشاره به توزیع مناسب و به موقع کتاب‌های درسی در سطح مدارس صومعه‌سرا یادآور شد: امسال بالغ بر ۱۱ هزار و ۷۱۳ جلد کتاب درسی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی در صومعه‌سرا توزیع شده است.

  ذکی‌پور ادامه داد: بالغ بر ۵۵۳ جلد نیز در مقطع پیش‌دانشگاهی، ۵۶۰ جلد در سطح کار و دانش و فنی و حرفه‌ای و ۷ هزار و ۹۰۰ جلد کتاب نیز در مقطع ابتدایی است.

  وی کتاب‌های مقطع راهنمایی را نیز بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ جلد کتاب عنوان کرد و افزود: توزیع کتب دوره راهنمایی در بیرون از مدارس صورت گرفته است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro