ضرورت توجه به مسایل فرهنگی دانشگاه‌های آزاد منطقه 17

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۰ مهر ۹۲ - ۱۵:۵۱

  کد خبر : 18614

  ضرورت توجه به مسایل فرهنگی دانشگاه‌های آزاد منطقه ۱۷

  رئیس منطقه ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت توجه ویژه به مسایل فرهنگی از جمله حجاب اعضای هیئت علمی در …

  رئیس منطقه ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت توجه ویژه به مسایل فرهنگی از جمله حجاب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی منطقه ۱۷ تأکید کرد.

  واران نیوز: محمد حسین سرورالدین ظهر امروز در جریان افتتاح نمازخانه جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد صومعه‌سرا با تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید هدف دانشگاه آزاد اسلامی را تربیت نیرویی متعهد و متخصص برای نظام اسلامی دانست و اظهار کرد: باید بتوان از این نیرو در مسایل مدیریتی کشور استفاده کرد.

  این مسئول، نظارت کامل مسئولان دفاتر فرهنگی در واحدهای دانشگاهی را مورد تأکید قرار داد و افزود: واقعیت‌ها باید در نظر گرفته و گفته شود تا بتوان مسایل و مشکلات را برطرف کرد.

  وی ادامه داد: وقتی نظارت کافی بر تمام مسایل فرهنگی دانشگاه وجود داشته باشد مشکلات به راحتی قابل حل می‌شود بنابراین باید با برنامه‌ریزی مناسب برای برطرف شدن مشکلات موجود اقدام کرد.

  سرورالدین، پیش‌بینی برنامه‌های فرهنگی را در اولویت کار مسئولان فرهنگی واحدها دانست و خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌ها هر اندازه کار فرهنگی انجام شود باز هم کم است زیرا در ارتباط با مسایل فرهنگی کمک کردن به خود و دیگران برای کسب رضایت خداوند متعال باید در اولویت قرار گیرد و در دانشگاه‌ها این اهمیت مضاعف می‌شود.

  رئیس منطقه ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پیگیری بحث حجاب و عفاف در واحدهای دانشگاهی تصریح کرد: توجه به بحث حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها تنها توجه به پوشش نیست بلکه توجه به اخلاق، نجابت، پاکی و پاکیزگی است.

  وی، رعایت حجاب در واحدها و مراکز آموزشی سطح منطقه برای تمام کارکنان و اعضای هیئت علمی را امری واجب عنوان کرد.

  سرورالدین، خواستار تشکیل کمیته اجرایی فرهنگی منطقه‌ای شد و خاطرنشان کرد: با تشکیل کمیته اجرایی فرهنگی در منطقه که با هماهنگی دبیر شورای فرهنگی به صورت مرتب برگزار می‌شود آسیب‌شناسی لازم برای شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه‌های فرهنگی اجرا شده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  وی، توجه ویژه به مسایل فرهنگی در دانشگاه‌ها را مهم خواند و متذکر شد: در پرداختن به مسایل مختلف فرهنگی در دانشگاه‌ها انتظار بیشتری از مسئولان دفاتر فرهنگی می‌رود.

  این مسئول، با بیان اینکه تخلف در واحدهای دانشگاهی باید به حداقل برسد، یادآور شد: توجه به تعهد و تخلف‌ها از مجموعه کارهای مسئولان دفاتر فرهنگی در واحدهاست و این بسیار مهم است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro