مرکز بهداشت و درمان صومعه سرا پیشگام طرح های کشوری می باشد.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۳ مهر ۹۲ - ۰:۳۱

  کد خبر : 18691

  مرکز بهداشت و درمان صومعه سرا پیشگام طرح های کشوری می باشد.

  واران نیوز:مدیر شبکه بهداشت صومعه سرا از پیشگام بودن مرکز بهداشت و در مان صومعه سرا در طرح های کشوری …

  واران نیوز:مدیر شبکه بهداشت صومعه سرا از پیشگام بودن مرکز بهداشت و در مان صومعه سرا در طرح های کشوری خبر داد.

  دکتر مهدی مقدم راد در گفتگو اختصاصی با خبرنگار واران نیوز افزود:‌ یکی از باسابقه ترین سیستم های بهداشتی در سطح نه تنها استان بلکه در سطح کل کشور ، شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا می باشد.

  وی اظهار کرد: ساختمان این شبکه بیش از ۳۵ تا ۴۲ سال شاهد بسیاری از طرح هایی بوده که در کل کشور ابتدا درشبکه بهداشت و درمان صومعه سرا کلید خورده است.

  دکتر مقدم راد  موفقیت این شبکه بهداشت را دو علت بیان کرد و افزود: کارشناسان به روزی که این شبکه دارد و دیگری داشتن مردمی فهیم می باشد که در این زمینه همکاری میکنند و استان و وزارت خانه را قانع می کند که خیلی از طرح ها را از شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا شروع کنند.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان در پاسخ به این سئوال مبنی براینکه اکثر مردم صومعه سرا پزشک خانواده ندارند برنامه شما چیست؟ گفت: پزشک خانواده به  دو مرحله ی شهری و روستایی تقسیم می شود ، که پزشک خانواده روستایی از ۸ سال پیش در حال اجرا می باشد ، اما پزشک خانواده شهری هنوز در استان گیلان اجرایی نشده است و به محض دستور این امر، بهداشت و درمان صومعه سرا این آمادگی را دارد که کلیدش را بزند و اجرایی کند.

  دکتر مقدم راد همچنین در پاسخ به سوال تاسیس درمانگاه شبانه روزی در ضیابر ، اظهار کرد: معمولا تاسیس یک درمانگاه شبانه روزی در هر جایی مقتضی این است که چارت سازمانی آن از طرف وزارت خانه ابلاغ شود و مسائل  مربوط به نیروی انسانی و اعتبارات مالی هم در این امر سهیم می باشد.

  وی در ادامه گفت: در رابطه با تاسیس درمانگاه شبانه روزی در ضیابر، درخواستی از خود ضیابر به وی دادن نشده است تا بخواهد پی گیر ان باشد و این مسئله در داخل استان تصمیم گیری نمی شود بلکه باید به وزارت خانه ابلاغ و تصمیم گیری شود.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان اذعان داشت: به عنوان مدیر شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا  تمام سعی و تلاش  وی این است که شاخص های بهداشتی شهرستان را در میان مدت و کوتاه مدت  بهبود ببخشد.

  دکتر مقدم راد تصریح کرد: در شهرستان صومعه سرا ۱۳ مرکز بهداشت و درمان و ۷۲ خانه ی بهداشت وجود دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro