افتتاح نمایشگاه خوشنویسی ویژه "دهه ولایت و امامت " در صومعه سرا+تصویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۳ مهر ۹۲ - ۲۱:۵۴

  کد خبر : 18746

  افتتاح نمایشگاه خوشنویسی ویژه “دهه ولایت و امامت ” در صومعه سرا+تصویر

  نمایشگاه خوشنویسی ویژه « دهه ولایت و امامت» طی مراسمی با حضور مسئولین در صومعه سرا افتتاح شد. به گزارش …

  نمایشگاه خوشنویسی ویژه « دهه ولایت و امامت» طی مراسمی با حضور مسئولین در صومعه سرا افتتاح شد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، این نمایشگاه ظهر سه شنبه با حضور سید محمود رزمگیر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا، حمید رضا خصوصی ثانی نماینده مجلس و میرزا حسینعلی زاده فرمانده صومعه سرا و جمعی از مسئولان  در مجتمع فارابی، گالری استاد عباسیه کهن این شهرستان گشایش یافت.

   

  مسئول ارشاد اسلامی صومعه سرا درحاشیه برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت:انسان به طور فطری کششی به سوی زیبایی دارد و زیبایی موهبتی است الهی که از آن خداوند است و هنر خوشنویسی یکی از این زیبائیهاست. خط هنر تثبیت ذهنیات است ، دیدن خط در انسان  وجد وشعفی ایجاد می کندو تمامی این فرازها وفرودها ، دوایر وانحناها وکشش ها وترکیب هاآهنگ  حرکت ورویش است که اگر به آن دقت کنیم می توانند حقایقی ملموس را برای ما بیان نمایند به خصوص زمانی که با حقایقی معنوی در آمیزد.

  سید محمود رزمگیر خوشنویسی را از نشانه های فرهنگ وتمدن اقوام مختلف برشمرد و افزود: در فرهنگ ایرانی واسلامی،  خوشنویسی از ارزش ومقام والایی برخوردار است  ویکی از نشانه های بلوغ فرهنگی وهنری ایرانی واسلامی در تمامی اعصار بوده است  به خصوص در زمانیکه درخدمت معماری و کتابت قرآن کریم  و کتب مذهبی ومعنوی واحادیث  و بیانوروایت آثاربزرگان شعر وادب وفرهنگ وهنر این مرز وبوم قرار گرفته باشد.

  این نمایشگاه از ۲۳ مهر به مدت ده روز برپا می باشد و علاقه مندان می توانند  در صبح و عصر از این نمایشگاه دیدن کنند.  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro