ترسیم خط قرمز نتانیاهو برای ایران!! + عکس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۷ مهر ۹۱ - ۱۸:۴۱

  کد خبر : 1882

  ترسیم خط قرمز نتانیاهو برای ایران!! + عکس

  سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در مجمع عمومی سازمان ملل که از چند روز پیش رسانه های غربی …

  سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در مجمع عمومی سازمان ملل که از چند روز پیش رسانه های غربی تبلیغات خود را درباره آن آغاز کرده بودند، دیشب انجام شد.

   

  نکته جالب توجه در این سخنرانی این بود که با وجود اظهارات کلیشه ای ضد ایرانی، اظهارات نتانیاهو درباره تعیین «خط قرمز» برای ایران، متفاوت از گذشته بود.

  وی در سخنان خود بیان داشت: تنها راه حل صلح‌آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران تعیین خط قرمز است.

  نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: خط قرمز به جنگ منتهی نمی‌شود بلکه مانع از جنگ می‌شود.

  نتانیاهو افزود: خط قرمز را می‌توان در حوزه‌های مختلف برنامه هسته‌ای ایران کشید اما این خط قرمز باید در زمینه غنی سازی برنامه هسته‌ای ترسیم شود.

  وی با اذعان به اینکه تحریم های بین المللی نتوانسته در برنامه هسته ای ایران اخلال ایجاد کند، مدعی شد تنها راه باقی مانده برای جلوگیری از جنگ، تعیین خط قرمزی آشکار از سوی جامعه بین المللی و به ویژه آمریکاست که در صورت عبور از آن، ایران با حمله نظامی روبرو شود.

  وی در ادامه سخنان خود، با نشان دادن یک طرح از بمب هسته ای اظهار داشت: «ایران در حال حاضر در دومین مرحله از غنی سازی قرار دارد و می تواند تا بهار سال آینده، وارد مرحله سوم (غنی سازی ۹۰ درصدی شود). از آن زمان به بعد، تنها چند ماه یا چند هفته زمان لازم است تا یک بمب هسته ای ساخته شود».

  بر این اساس، وی مدعی شد خط قرمز هسته ای برای ایران، باید در مرز مرحله ۲ و ۳ مشخص شود که در حقیقت، جلوگیری از غنی سازی ۹۰ درصدی توسط ایران است.


  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro