مدیریت یکپارچه فرهنگی در صومعه سرا امری ضروری است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۷ مهر ۹۲ - ۱۶:۲۶

  کد خبر : 18925

  مدیریت یکپارچه فرهنگی در صومعه سرا امری ضروری است

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا بر ضرورت مدیریت واحد و یکپارچه فرهنگی دراین شهرستان تاکید کرد. حجت الاسلام منوچهر احمدی …

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا بر ضرورت مدیریت واحد و یکپارچه فرهنگی دراین شهرستان تاکید کرد.

  حجت الاسلام منوچهر احمدی پور در گفتگو با خبرنگار واران نیوز  به  مشکلات و چالش های پیشروی این شهرستان در حوزه فرهنگ  اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات عمده درصومعه سرا بحث مدیریت فرهنگی در این شهر است که متاسفانه این مدیریت واحد نیست.

  وی اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک بتوان این مدیریت را به یک مدیریت واحد تبدیل کرد.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا  در ادامه به  عمده ترین اهداف و وظایف این اداره اشاره کرد و گفت: تبلیغات اسلامی در زمینه های مختلف از قبیل جمع آوری اطلاعات کافی از مساجد و هیئت های مذهبی ،  کانون ها و خانه های قرآنی ، ساماندهی مداحان و غیره فعالیت دارد.

  وی افزود: پیش از راه اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان صومعه سرا  تمامی این فعالیت ها به صورت دستی انجام می شد.

  احمدی پور اظهارداشت: با تاسیس این اداره  هیئت های مذهبی دسته بندی، مداحان شهرستان شناسایی و مساجد شهرستان شناسنامه دار شدند.

  وی درخصوص روحانی مستقر در صومعه سرا گفت: بر اساس  این طرح روحانیونی از قم یا استان دیگر با هدف تبلیغ دین اسلام به شهرستان هجرت و مستقر می شوند.

  رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا افزود: هم اکنون در این شهرستان چهار روحانی مستقر و چهار روحانی طرح هجرت داریم.

  وی همچنین  روحانیون مورد نیاز شهرستان را  ۱۵ روحانی اعلام کرد و اظهارداشت:  ساکنان برخی مناطق روستایی صومعه خواستار استقرارمبلغ در مناطق  هستند اما به دلایل مختلف همچون  نداشتن خانه عالم  و نبود خانه های استیجاری  نمی توان روحانی مستقر کرد.

  احمدی پور گفت:  در حال حاضر این شهرستان هشت خانه عالم دارند که دو خانه عالم در حال ساخت است.

  وی افزود: یک خانه عالم در سه سار با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و خانه دیگر در طاهر گوراب با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دو طبقه با هدف ایجاد کانون فرهنگی و خانه عالم در حال ساخت است.

   رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا در پاسخ به این پرسش که سیاست ها و برنامه های تبلیغات اسلامی در مقابله با تهاجم فرهنگی چیست، اذعان داشت: ‎ این اداره در همه برنامه های فرهنگی شهرستان حضور فعال دارد و برنامه های خوبی همچون اجرای گفتمان های دینی و بصیرت افزایی در سطح دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و مدارس صورت می دهد.

   وی عنوان داشت:  از ابتدای سال جاری تاکنون  هیچ اعتبار فرهنگی به اداره تبلیغات تعلق نگرفته  فقط ۵۵ میلیون تومان برای ساخت خانه عالم  تخصیص یافته است.

  احمدی پور در پاسخ به پرسش که چه تعداد مساجد در صومعه سرا وجود دارد و  مهمترین مشکلات مساجد این شهرستان چیست، گفت: در حال حاضر ۲۲۷ مسجد در شهرستان وجود دارد اما همه این مسجد فعال نبوده و به عبارتی بیشتر مساجد در ماه مبارک رمضان، محرم و صفر فعال هستند.

  وی در ادامه مشکل نخست مساجد  صومعه سرا را عمرانی  دانست و یادآورشد: نبود مدیریت واحد از اساسی ترین و مهمترین معضل مساجد این شهرستان است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro