نام نویسی الکترو نیکی دانش آموزان صومعه سرایی در سال تحصیلی جدید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ تیر ۹۱ - ۱۱:۵۹

  کد خبر : 190

  نام نویسی الکترو نیکی دانش آموزان صومعه سرایی در سال تحصیلی جدید

  خبرگزاری صومعه سرا (SCNA): معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از نام‌نویسی الکترونیکی بالغ بر ۳ هزار و ۳۸۰ دانش‌آموز …

  خبرگزاری صومعه سرا (SCNA): معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از نام‌نویسی الکترونیکی بالغ بر ۳ هزار و ۳۸۰ دانش‌آموز برای سال تحصیلی جدید در مدارس این شهرستان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، حسن پیر اولیا عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به اتمام آزمون‌های پایان سال تحصیلی دانش‌آموزان اظهار کرد: همزمان با پایان امتحانات، اولیای دانش‌آموزان باید درصدد ثبت نام برای ترم مهرماه باشند.

  وی با بیان اینکه تمام ثبت‌نام‌های دانش‌آموزان در مدارس به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، تصریح کرد: تاکنون بالغ بر سه هزار و ۳۸۰ نفر در صومعه‌سرا در مقاطع مختلف تحصیلی برای ترم مهرماه نام‌نویسی الکترونیکی کرده‌اند.

  معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا به میزان شهریه‌های دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد و افزود: مبلغ شهریه‌های دانش‌آموزان در حوزه اختیار مدارس و مدیران آنها است.

  وی از آغاز به کار پایگاه سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان در آموزشگاه‌های صومعه‌سرا خبر داد و ابراز کرد: کار نوبت‌دهی به نوآموزان از ۸ خرداد و فعالیت پایگاه‌ها از تاریخ ۱۶ خرداد جاری آغاز شد.

  پیر اولیا، تعداد پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان را یک پایگاه ثابت در سطح شهر و یک پایگاه به صورت سیار در مدرسه راهنمایی حضرت زینب گوراب‌زرمیخ عنوان کرد و یادآور شد: این پایگاه‌ها کار سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان را انجام می‌دهند.

  به گفته وی، پیشگیری از افت تحصیلی و تامین بهداشت روانی خانواده‌ها، هدایت صحیح نوآموزان در نظام آموزشی، تشخیص به موقع کودکان دارای مشکل جسمی و جلوگیری از بروز یا تشدید معلولیت در آنها و ارائه خدمات توانبخشی به کودکان نیازمند از مهم‌ترین اهداف طرح سنجش است.

  معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا تصریح کرد: نوآموزان ضمن ثبت نام در مدرسه محل زندگی می‌توانند معرفی‌نامه طرح سنجش سلامت را دریافت کرده و برای اخذ نوبت به یکی از پایگاه‌های این طرح مراجعه کنند.

  وی با بیان اینکه برای سنجش شدگان طرح سلامت، شناسنامه سنجش سلامت صادر می‌شود، متذکر شد: ارائه معرفی‌نامه از مدرسه محل ثبت نام، همراه داشتن شناسنامه نوآموز، شناسنامه پدر و مادر نوآموز، کارت واکسیناسیون، دفترچه بیمه درمانی نوآموز، یک قطعه عکس و پرداخت مبلغی بالغ برشش هزار و ۵۰۰ تومان وجه نقد برای انجام طرح سنجش الزامی است.

  پیر اولیا خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری حدود یک هزار و ۲۲۳ نفر از نوآموزان صومعه‌سرایی در اجرای طرح مهم سلامت شرکت کنند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro