اجرای 200 برنامه فرهنگی ‌ورزشی در گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۹ مهر ۹۲ - ۱۷:۴۷

  کد خبر : 19023

  اجرای ۲۰۰ برنامه فرهنگی ‌ورزشی در گیلان

  سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان از اجرای ۲۰۰ برنامه فرهنگی‌ ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در استان …

  سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان از اجرای ۲۰۰ برنامه فرهنگی‌ ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در استان خبر داد و گفت: آکادمی ورزش قهرمانی این هفته افتتاح می‌شود.

  واران نیوز: افشین ملایی بعد از ظهر امروز در جلسه ورزش و جوانان گیلان با تبریک فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش اظهار داشت: به مناسبت این هفته بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی‌ ورزشی و عمرانی در استان برگزار می‌شود.

  به گفته وی، ۱۵ برنامه کلیدی و با اهمیت در این هفته تدوین شده و در حال اجرایی شدن است.

  سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان، تجدید بیعت و گلباران مزار شهدا، همایش پیاده‌روی خانوادگی، دیدار با خانواده‌های شهدای ورزشکار، پیشکسوتان و بازنشستگان ورزش، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و … را از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته ذکر کرد.

  وی افزود: در بخش عمرانی نیز سه طرح ورزشی شامل سالن ورزشی تنیان صومعه‌سرا، چمن مصنوعی لاهیجان و سالن تیراندازی رودسر با تلاش نمایندگان مجلس و مسئولان شهرستان‌های مذکور افتتاح می‌شود.

  ملایی، گیلان را از نظر ورزشی جزو ۶ استان برتر کشور دانست و تصریح کرد: اگر با نگاه علمی و منصفانه به ظرفیت‌ها و جایگاه گیلان در ورزش کشور نگاه کنیم در می‌یابیم که این استان قهرمانان و مربیان بزرگی را به کشور و دنیا معرفی کرده است.

  وی از افتتاح آکادمی ورزش قهرمانی گیلان با امکانات مناسب در هفته تربیت بدنی خبر داد.

  سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان یکی از مشکلات مدیریت ملی ورزش در سال‌های گذشته را توجه بیش از اندازه به ورزش قهرمانی عنوان کرد و گفت: برخی از دستگاه‌های دیگر و رسانه‌های تصمیم‌ساز و فرهنگ‌ساز نیز به حیطه ورزش همگانی کمتر توجه کردند.

  وی با قدردانی از صدا و سیما و فدراسیون ورزش‌های همگانی در پخش زنده ترویج فرهنگ پیاده‌روی خانوادگی در شهرهای مختلف کشور، ادامه داد: همگانی کردن ورزش در جامعه نیازمند اراده و تلاش عموم مردم و مسئولان کشور است چراکه سلامتی نسل‌های آینده با تحرک و نشاط تضمین می‌شود.

  ملایی با اشاره به فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش همگانی خاطرنشان کرد: همگانی شدن ورزش در جامعه نیازمند اراده و تلاش عموم مردم و برنامه‌ریزی همه مسئولان کشور است.

  وی عنوان کرد: برای همگانی شدن ورزش یک ساعت در روز باید زنگ ورزش در ایران به صورت اجباری مشخص شود تا دانش‌آموزان، دانشگاهیان، کارمندان، کارگران و تمام مردم ایران تحرک و ورزش را در دستور کار روزانه خود قرار دهند.

  این مسئول با اشاره به این‌که هنوز نقشه ملی برای توسعه ورزش همگانی در کشور وجود ندارد، افزود: طبق اصل سوم قانون اساسی، ورزش رایگان و آموزش و پرورش رایگان را مطرح کرده است که با فرهنگ‌سازی در مدارس می‌توانیم مردم را به تحرک وادار کرده و موجب سلامت جامعه شویم.

  وی فراهم شدن امکانات مناسب و برنامه مشخص و دقیق برای قشر دانش‌آموز و دانشجو در راستای توسعه ورزش همگانی را موجب ترویج فرهنگ تحرک عمومی و سلامت جامعه و نسل‌های آینده دانست.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro