برگزاری جشن ولایت علوی در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می شود.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ مهر ۹۲ - ۲:۰۵

  کد خبر : 19032

  برگزاری جشن ولایت علوی در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می شود.

  عزیز خادم شریف در گفتگو با خبرنگار واران نیوز افزود: اداره اوقاف شهرستان صومعه سرا در دهه ولایت ۱۰عنوان برنامه …

  عزیز خادم شریف در گفتگو با خبرنگار واران نیوز افزود: اداره اوقاف شهرستان صومعه سرا در دهه ولایت ۱۰عنوان برنامه اجرا خواهد کرد.

   وی همچنین برنامه های این اداره در دهه ولایت را شامل  برگزاری دعای عرفه در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان، برگزاری نماز عید قربان در امامزادگان شاخص، غبارروبی امامزادگان و بقاع متبرکه با دعوت از خانواده های معظم شهدا ،غبار روبی قبور مطهر شهدا در جوار امامزادگان با حضور خانواده هایشان، تکریم خانواده های شهدا و برگزاری یادواره شهدای خفته در جوار امامزادگان تحت عنوان شب خاطره و معرفی، قرائت وصایا و کرامات شهدای مدفون در جوار امامزادگان  است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه سرا  گفت: از دیگر برنامه ها می توان به  برگزاری مراسم برگزاری دعای کمیل در امامزادگان شاخص، برگزاری همایش های ولایت و بصیرت برای کارکنان، خانواده و اصحاب وقف، برگزاری دعای ندبه در امامزادگان، دعوت از دانش آموزان و جوانان برای حضور در فضای معنوی امامزادگان، قرائت زیارت جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی (ع) در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص، برپایی محافل انس با قرآن کریم در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص را نام برد.

  کلید واژه های مطلب:

  شهرستان صومعه سرا

  |

  عزیز خادم شریف

  |

  سازمان اوقاف و امور خیریه

  |

   

   

  عزیز خادم شریف شهرستان صومعه سرا در بحث وقف اظهار کرد: سه نوع وقف در سال جاری به صورت عادی در این اداره ثبت شده است.

  وی اذعان داشت: اعتبارات از طریق خود خیرین بوده است و طرح مودتی که در اماکن متبرکه اجرا شد خیرین در انجا حضور پیدا کردند و کمک هایشان را به این صورت وقف کردند.

  رییس اداره اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در سال جاری  خیرین  جهت کمک به اجرای پیوند آسمانی به ۵ زوج که در سه ماه گذشته ازدواج کرده بودند طی مراسمی در ۱۵ مهرماه سال جاری   هدایایی به این زوج ها ارائه گردید .

  خادم شریف افزود: درآمد وقف به صورت عمومی می باشد و بیشتر در مراسمات مذهبی ، کمک به اماکن متبرکه ، کمک به ضعفا و مستضعفین هزینه می شود.

  وی در زمینه ی تشکیل مراکز فرهنگی –قرانی که در سطح بقاع متبرکه در حال اجرا می باشد  گفت: تا کنون ۲۰ بقعه متبرکه با تشکیل مرکز فرهنگی قرآنی  و همچنین ۵ عضو، در این مراکز جهت همکاری برنامه های فرهنگی ،مذهبی و قرآنی با این اداره زیر نظر هیئت امنای امامزادگان و بقاع متبرکه همکاری می کنند.

  خادم شریف در ادامه گفت: مساجدی که موقوفات دارند آنها هم تحت برنامه های قرآنی مذهبی فرهنگی قرار گرفته اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro