واکنش عجیب رضازاده به دوپینگ وزنه‌برداران

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ مهر ۹۲ - ۱:۳۷

  کد خبر : 19042

  واکنش عجیب رضازاده به دوپینگ وزنه‌برداران

  صراط: رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: هم وقت کافی دارم و هم با قدرت به کارم در وزنه‌برداری ارائه می‌دهم و …

  صراط: رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: هم وقت کافی دارم و هم با قدرت به کارم در وزنه‌برداری ارائه می‌دهم و دوستان نگران مشغله کاری من نباشند.

  حسین رضازاده در خصوص دوپینگ دو ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران گفت: از قزاقستان ۱۳ نفر، از ازبکستان و ارمنستان ۷ نفر،‌ رومانی ۴ نفر، گرجستان ۳ نفر، روسیه، مصر، چین ۲ نفر و در مجموع دوپینگ ۶۹ وزنه‌بردار ۲۹ کشور مثبت اعلام شده است.

  وی با بیان اینکه ورزشکاران باید بیشتر از همیشه حواس خود را نسبت به اطراف خود جمع کنند، ادامه داد: فعلاً نمونه‌های دو وزنه‌بردار ایرانی که در قهرمانی آسیا از آنها گرفته شد، مشکوک به دوپینگ است و باید منتظر پاسخ نهایی پس از بررسی نمونه‌های B باشیم.

  رضازاده تأکید کرد: جالب اینکه دوستانی که در قهرمانی آسیا در قزاقستان مدام در اطراف ملی‌پوشان ما بودند، زودتر از همه از این قضایا خبر داشتند.

  رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد اینکه گفته می‌شود ابتدا اسامی ملی‌پوشان ایران روی سایت فدراسیون جهانی قرار داده شده و سپس با درخواست وی از روی سایت برداشته شده است، گفت: این حرف‌ها چیست که می‌زنند، مگر سایت فدراسیون جهانی بی حساب و کتاب است که این کار را انجام دهند.

  وی در مورد اینکه موضوع دوری دو ساله وزنه‌برداران از تیم ملی که منجر به بازنشستگی آنها خواهد شد، تا چه اندازه صحت دارد،‌ گفت: این حرف‌هایی که برخی از آقایان بدون سند می‌زنند. ۳ ماه قبل از هر رقابتی به اردوی تیم‌‌ها می‌آیند و نام هر ورزشکاری را که اعلام کنیم، از آنها تست خواهند گرفت. همه اینها حرف است و هیچکدام صحت ندارد.

  رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد اینکه آیا برای اداره فدراسیون وزنه‌برداری، پرمشغله است، یادآور شد: هم وقت کافی دارم و هم با قدرت به کارم ارائه می‌دهم و دوستان نگران مشغله کاری من نباشند.

  رضازاده در خصوص اینکه آیا با این وضعیت، میزبانی قهرمانی جهان سال آینده از قزاقستان گرفته نخواهد شد، عنوان کرد: خیر چراکه فقط در ایران روی این مسائل حساس هستند. نهایتا کشورهایی که دوپینگی داشته باشند باید جریمه‌اش را بپردازند.

  وی افزود: تمرینات تیم ملی در لهستان برای حضور پرقدرت در رقابت‌های قهرمانی جهان در شهری که در آن مستقر هستیم، ادامه دارد تا از فردا که ورزشکاران ایرانی روی تخته می‌روند بتوانند برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro