6 هزار تن شلتوک راتون ازشالیزارهای شهرستان صومعه سرا برداشت شد.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۹ مهر ۹۲ - ۱۲:۵۹

  کد خبر : 19055

  ۶ هزار تن شلتوک راتون ازشالیزارهای شهرستان صومعه سرا برداشت شد.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سراگفت:۶ هزار تن شلتوک راتون (برداشت خوشه های برنج از ساقه های جوانه زده  شالی پس …

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سراگفت:۶ هزار تن شلتوک راتون (برداشت خوشه های برنج از ساقه های جوانه زده  شالی پس از برداشت محصول اول)ازشالیزارهای این شهرستان برداشت شد.

  احمد پادیاب عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگار واران نیوز با اعلام این که برداشت راتون از اراضی شالیکاری شهرستان صومعه سرا به پایان رسید اظهارداشت:کشاورزان این شهرستان امسال ۷ هزارو۵۰۰ هکتار از اراضی شالیکاری خود را به کشت راتون اختصاص دادندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از۵۰ درصد افزایش داشته است.

  وی افزود:ازاین مقدار شلتوک برداشت شده ۲ هزارو۷۰۰ تن برنج سفید به ارزش اقتصادی ۱۶۰ میلیارد ریال تولید شد.

  پادیاب با اشاره به این که بطور متوسط در هر هکتار از مزارع شالیکاری ۸۰۰ کیلوگرم راتون برداشت می شود ادامه داد:امسال در بهترین شالیزارکشاورزی صومعه سرا که کلیه مراحل ترویج کشاورزی را رعایت کرده بود یک هزاو۵۰۰ تن شلتوک راتون برداشت شد.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا در ادامه با بیان این که تاکنون حدود یکصدو۳۰ تن کود شیمیای در این شهرستان توزیع شده اضافه کرد:در مرحله دوم نیز ۲۰۰تن کود شیمیایی خریداری و وارد این شهرستان شده است.

   

  پادیاب همچنین ازآغاز برداشت کشت دوم پاچ باقلا در اراضی کشاورزی صومعه سرا خبر داد وگفت :امسال چهارهزار و ۵۰۰ هکتارازاراضی کشاورزی این شهرستان به کشت پاچ باقلا ، باقلا برکت ،سبزیجات برگی وغده ای ،کلزا،شبدروگیاهان علوفه ای اختصاص یافته است .


  وی خاطر نشان کرد:امسال درراستای حمایت از کشاورزان و افزایش تولید و درآمد آنها به ازای هرهکتارکشت دوم ۱۰میلیون ریال تسهیلات بانکی به کشاورزان شهرستان صومعه سرا پرداخت شد. 

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro