بصیرت عاشورایی بهترین راه مبارزه با خرافات در محرم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۱ آبان ۹۲ - ۱۹:۱۵

  کد خبر : 19235

  بصیرت عاشورایی بهترین راه مبارزه با خرافات در محرم

    هدف اصلی برنامه های فرهنگی جاری در کشور شناساندن مکتب عاشورایی و عمق بخشیدن به باور های اقشار مختلف …

   

  هدف اصلی برنامه های فرهنگی جاری در کشور شناساندن مکتب عاشورایی و عمق بخشیدن به باور های اقشار مختلف جامعه در خصوص اهداف والای نهضت حسینی بوده است.


   

  خادم شریف در گفتگو با خبرنگار واران نیوز گفت: هر ساله واقفین زیادی در شهرستان صومعه سرا اقدام به برپایی هیئات و تکیه های مذهبی و عزاداری میکنند و گاهی این مراسم ها بی برنامه و بدون نظم برگزار می شد.

  خادم شریف اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر “تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی” و به منظور جهت دهی مراسمات عزاداری و اجرای صحیح آن طرح ها و برنامه های متنوع و پرباری را به اجرا در آورده است.

  رئیس اوقاف بیان کرد:شهرستان صومعه سرا برای سومین سال متوالی “بصیرت عاشورایی” را در امام زادگان و بقاع متبرکه اجرا خواهد کرد این طرح برای روشن گری نسبت به خرافات و انحرافات در مورد واقعه کربلا و همچنین نحوه اجرای صحیح برنامه های محرم است

  وی از جمله برنامه های دهه اول محرم را برگزاری بصیرت عاشورایی در ۲۵ بقعه شاخص شهرستان ، اععزام مبلغ و استفاده از مبلغهای بومی و برپایی خیمه های معرفت در بقاع شاخص دانست و گفت: ختم قرآن و مراسم سوگواری،نشست صنفی،توزیع پوستر های محرم از دیگر برنامه های ماه محرم است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro