جابجایی مقر سازمان ملل؛ ضرورتی انکار ناپذیر/سفارت‌هایی که لانه جاسوسی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۱ آبان ۹۲ - ۲۳:۳۱

  کد خبر : 19238

  جابجایی مقر سازمان ملل؛ ضرورتی انکار ناپذیر/سفارت‌هایی که لانه جاسوسی است

  به دنبال افشای جاسوسی آمریکا از بسیاری از کشورهای دنیا، بسیاری از کشورها به دنبال تعطیلی سفارت آمریکا در کشور …

  به دنبال افشای جاسوسی آمریکا از بسیاری از کشورهای دنیا، بسیاری از کشورها به دنبال تعطیلی سفارت آمریکا در کشور خود هستند و لزوم جابه جایی مقر سازمان ملل بیشتر شده است.


  به گزارش واران نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا، بحث جاسوسی آمریکا از کشورهای دنیا چند هفته ای است که به عنوان یکی از مسائل مطرح در دنیا مورد توجه دولت ها قرار گرفته است؛ مسئله ای که ذهن دولت ها را به این سمت برده است که سفارت آمریکا در کشور خود را تعطیل کنند.

  این در حالی است که تعدادی از کشور ها نیز تا کنون این کار را انجام داده و تعدادی دیگر به دنبال تحقق این موضوع هستند.

  آنچه که مشخص است دانشجویان پیرو خط امام خمینی (ره) در ۳۴ سال پیش با شناخت چهره واقعی آمریکا و نقشه های شوم آن، اسناد جاسوسی آمریکا در ایران را به دست آوردند و به دنبال آن سفارت آمریکا در ایران تعطیل شد.

  همه این اقدامات بحث تغییر مکان سازمان ملل متحد از آمریکا به یک کشور مطمئن و بی طرف را بسیار جدی کرده است.

  *ملت ایران نسبت به شعار “مرگ برآمریکا” تردید نمی‌کنند

  *آمریکا دیگر قدرت برتر نیست

  محمد حسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش‌هایی از گفت‌وگویی مشروح با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا گفت: شعار مرگ بر آمریکا که امروز مطرح می شود، ناشی از نگاه رقابتی دنیای کمونیست علیه دنیای سرمایه‌داری نیست؛ بلکه ناشی از خباثت‌های آمریکاست که در طول ۳۴ سال گذشته هربار این خباثت ها به ملت ایران ثابت شده است.

  وی تأکید کرد: درحالی که برخی از محافل در کشور در آستانه ۱۳ آبان نسبت به آمریکا ابراز خوش بینی می‌کنند و ضرورت بازگشت از راه گذشته را یادآور می شوند، اظهارات افرادی مانند وندی شرمن مبنی بر اینکه DNA ایرانیان با فریب سرشته شده است، نشان داد که خوی شیطانی آمریکا نه تنها کمتر نشده بلکه بیشتر نیز شده است.

  صفارهرندی اظهار داشت: این القاء وجود دارد که شعار مرگ بر آمریکا در کشور به تدریج کمرنگ تر می شود؛ اما در واقع مردم ایران با شناختی که از رفتار گذشته آمریکا نسبت به خودشان و دنیا دارند، در این شعار تردیدی نخواهند کرد؛ هیچ کشوری نیست که ادعا کند در کنار آمریکا بوده و رستگار شده است.

  وی یادآور شد: دیگر آمریکا قدرت برتر نیست و در آینده آمریکا از یک قدرت درجه یک به قدرت درجه دو بعد از چین تبدیل می‌شود و  در نهایت هم به سرنوشتی مانند سرنوشت انگلیس در اواخر قرن ۱۹ دچار خواهد شد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: سرنوشت افراد زیادی مانند انورسادات، مبارک، بن علی شاه ملعون و … نشان داده که هرکس به آمریکا وصل شد، بیشتر در باتلاق فرو  می‌رود.

  صفارهرندی افزود: امروز آمریکا وقتی به کشورهای کوچک نزدیک می‌شود با هدف نجات آن‌ها نیست بلکه نیت اصلی اش این است که از آن ملت به عنوان عصایی استفاده کند تا خود را بیشتر بر سر پا نگه دارد.

  وی گفت: مشکل اصلی آمریکا با ایران بر سر اسلام و حاکمیت اسلام در کشور ایران است و آنها هدف اصلی شان ضربه زدن و دشمنی با حکومت برخواسته از اراده مردم مسلمان است.

  *افرادی که به آمریکا خوشبین شده‌اند، نادانند

  *سازمان ملل هر چه سریعتر باید از آمریکا منتقل شود

  حجت‌الاسلام سید علی طاهری، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی دانا اظهار داشت: کسانی که در داخل کشور به آمریکا خوشبین شده اند، افراد نادانی هستند؛ چرا که سابقه  آمریکا نشان داده که دولت این کشور قابل اعتماد نیست.

  وی افزود: عکس العمل آمریکا بعد از دیدار و صحبت تلفنی اوباما با روحانی و از طرفی صحبت های سران آمریکا با اسرائیل نشان داد آمریکا بدون اجازه اسرائیل آب نمی خورد و مذاکرات با آمریکا درست نیست.

  نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس خاطرنشان کرد: امروز در آستانه ۱۳ آبان قرار داریم و برخی از افراد به دنبال القای این موضوع هستند که حساسیت مردم نسبت به آمریکا کمتر شده و سر دادن شعار مرگ بر آمریکا در روز ۱۳ آبان کمتر خواهد بود؛ این افراد خوب بدانند که مردم ایران بسیار آگاه هستند.

  طاهری یادآور شد: نظر ملت ایران در مورد آمریکا عوض نشده است و دنیا شاهد باشد که در روز ۱۳ آبان مردم ایران چگونه شعار مرگ بر آمریکا را محکم تر و بیشتر تکرار می کنند.

  وی تأکید کرد: سالهاست تغییر مقر سازمان ملل متحد از آمریکا به یک کشور بی طرف از سوی ایران مطرح شده است اما جاسوسی های اخیر آمریکا از  کشور های دنیا نشان داد که باید این جا به جایی سریع تر صورت بگیرد.

  این نماینده مجلس افزود: با توجه به قانون جنگلی که در شورای عالی امنیت ملی آمریکا وجود دارد، انتظار ما از کشور های عضو سازمان ملل این است که باید به صورت بی طرفانه در سازمان ملل متحد برای جابه جایی مقر این سازمان تصمیم گرفته شود.

  *طرح انتقال مقر سازمان ملل را در مجلس هفتم ارائه دادم

  *امروز این جا‌به‌جایی لازم‌تر از گذشته است

  مهدی کوچک‌زاده، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا اظهار داشت: ۳۴ سال پیش دانشجویان پیرو خط امام(ره) با تسخیر سفارت آمریکا در ایران و پیدا کردن اسناد جاسوسی، به همه نشان دادند که سفارت آمریکا یک مرکز جاسوسی است.

  وی افزود: ملت ایران ملت بسیار هوشیاری هستند که ۳۴ سال قبل از دنیا متوجه جاسوسی آمریکا و نقشه های آنها برای پیاده کردن برنامه های صهیونیست ها در جهان شدند؛ این درحالی است که امروز کشورها به دنبال بستن سفارت آمریکا در کشور خود هستند.

  این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در مجلس هفتم طرحی را مبنی بر جا به جائی مقر سازمان ملل از آمریکا به یک کشور دیگر دادم و امروز با توجه به جاسوسی های گسترده آمریکا از سایر کشورها لزوم این جا به جایی بیشتر احساس می شود.

  *حکومت آمریکا مورد اعتماد نیست

  *مقر سازمان ملل نباید در آمریکا باشد

  حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا، با اشاره به نزدیک شدن به روز ۱۳آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام(ره)  اظهار داشت:ما چندین سال پیش زود تر از اینکه کشور های دنیا یا اروپایی ها با این نتیچه برسند که سفارت خانه ها آمریکایی در کشورهایشان محلی برای استراق سمع و جاسوسسی از این کشور های است.

  وی افزود:با هوشمندی و ذکاوتی که دانشجویان و مردم داشتند لانه جاسوسی آمریکا را اشغال کردند و این یک استراتژی درست و به حقی بود که حضرت امام (ره) از آن حمایت کردند.

  موسوی‌نژاد در خصوص شناخت سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورمان تصریح کرد: برای تبییین رفتار های ظالمانه و جاسوسی آمریکا ضرورت دارد که کرسی های آزاد اندیشی در رابطه با رفتار های آمریما و غیر اعتماد بودن آمریکا برگزار شود؛ صدای همیشگی مردم که از بطن جامعه بر خواسته می شود همان شعار مرگ برآمریکا است.

  وی افزود : امروز روزی است که آحاد ملتها و جامعه بین المللی هم به این واقعیت رسیده که آمریکا به غیر از دستیابی به منافع ملی کشورها از طریق رفتارهای جاسوسانه سعی می کند به کشورها مسلط شود که این‌ها رفتار های استکبار گونه‌ای است.

  وی در خصوص لزوم  انتقال مقر سازمان ملل از آمریکا اظهار داشت: این اعتقاد را داشتیم که محل سازمان ملل درکشور آمریکا مناسب نیست و باید تغییر پیدا کند و امروز با رفتار هایی که آمریکا در کشورهای دنیا داشته مانند جاسوسی های آمریکا از کشور های اروپایی این ضرورت را پر رنگ تر کرده است و همچنین اکثر کشورها برای تعطیلی سفارت خانه های آمریکا درخواست‌هایی را کرده اند ببر همین اساس این امر مهم ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

  وی گفت: انتقال سازمان ملل از آمریکا باید اتفاق بیافتد زیرا حاکمیت آمریکا یک حکومت مورد اعتماد نیست.

  *امروز همه اذعان دارند که سفارت‌های آمریکا لانه جاسوسی است

  *لزوم تغییر مکان مقر سازمان ملل

  صفر نعیمی‌رز عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا اظهار داشت:به اعتقاد من مقر سازمان ملل باید از آمریکا جابجا شود و به کشور دیگری انتقال یابد ولی با توجه به اوضاع کنونی عملا این کار شدنی نیست.

  وی در ادامه با اشاره به جاسوسی‌های آمریکا در کشورهای مختلف گفت: متاسفانه کشورهای بزرگ در راستای حفظ منافع خودشون دست به جاسوسی میزنند که این کار از دیدگاه ما مطرود است.

  این نماینده مجلس با بیان اینکه امروز بسیاری از کشور ها خواستار عدم فعالیت سفارت آمریکا در کشورشان هستند، تصریح کرد: باید این نکته را بگوییم که گذر زمان دیدگاه‌ها را عوض می کند ، ما چندین سال پیش گفتیم که سفارت آمریکا لانه جاسوسی است ولی در آن زمان همه بر علیه ما موضع گرفتند ولی امروز دیدگاه همه عوض شده و همه اذعان دارند که سفارت‌های امریکا لانه جاسوسی است.

  *شعارهای کوبنده “مرگ بر آمریکا” ۱۳ آبان پاسخ محکمی به اظهارات ضد ایرانی امثال “وندی‌شرمن” خواهد بود

  محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی دانا اظهار داشت: چندی پیش شاهد بودیم که مقامات امریکایی موضع گیری‌های تندی علیه ایران داشتد که این نشان می‌دهد رفتار و گفتار امریکایی‌ها دچار تناقض است.

  وی افزود: البته تیم مذاکره کننده ایران هم باید متوجه این موضوع باشد و در غیر این صورت مردم نگاه شان به تیم مذاکره کننده تغییر خواهد کرد .

  آصفری ادامه داد: ما که تا امروز هیچ حسن نیتی از آمریکایی‌ها ندیده ایم و بر همین اساس قطعا نگاه ملت هم به امریکا هم عوض نشده است.

  وی تاکید کرد: ۱۳ ابان روز ملی استکبار ستیزی است و در این روز ملت انزجار خود از استکبار جهانی و آمریکا جنایتکار نشان خواهد داد .

  این نماینده مجلس اظهار داشت: راهپیمایی ۱۳ آبان قطعا پر شکوه تر از گذشته خواهد بود و امریکایی‌ها خواهند فهمید تا زمانی که دست از حیله گیری برندارند نگاه ملت به انها تغییر نمی کند

  وی تصریح کرد: شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا در راهپیمایی ۱۳ آبان پاسخ محکمی به اظهارات ضد ایرانی امثال وندی‌شرمن خواهد بود.

  *آمریکایی‌ها نشان دادن که سابقه جاسوسی در دیگر کشور‌ها را دارند

  *رفتارهایی که در دنیا می‌بینیم رفتار‌های دیپلماتیک نیست

  محسن پیر هادی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص بحث تغییر محل سازمان ملل وجنایات و رسوایی‌های آمریکا اظهار داشت: آمریکایی‌ها نشان دادند که سابقه جاسوسی در دیگر کشور‌ها را دارند که نمونه بارز آن بر می‌گردد به اوایل انقلاب و تشکیل سفارت آمریکا که این سفارت مکانی شده بود برای جاسوسی آمریکایی‌ها.

  عضو شورای شهر تهران گفت:وقتی ما صحبت از عدم صداقت آمریکایی‌ها می‌کنیم با دلیل و مدرک حرف می‌زنیم با نگاهی به وضعیت کشور آلمان به خوبی می‌توان از عدم صداقت و اعتماد به آمریکایی‌ها حرف زد.کشورهای مستقل و با هویت باید باهم همگرا و همدل شوند وبه فکر تغییر باشند.

  وی تاکید کرد: باید تغییراتی در ساختار سازمان ملل صورت بگیرد این رفتار‌هایی که در دنیا می‌بینیم رفتار‌های دیپلماتیک نیست و آمریکایی‌ها باید در رفتار‌های خود تغییراتی را ایجاد کنند.

  ساختار و مکان سازمان ملل باید تغییر کند

  اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص بحث تغییر محل سازمان ملل و اینکه با توجه به جنایات آمریکا و رسوایی‌هایی که به بار آورده آیا صلاحیت داشتن سازمان ملل در این کشور وجود دارد یا خیر اظهار داشت:آن چیزی که مورد اهمیت است بحث تغییر ساختار سازمان ملل است یعنی شورای امنیت باید از این حالت در بیاید.

  نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر هر دو مورد یعنی ساختار سازمان ملل و شورای امنیت تغییر کند دیگر کسی نمی‌تواند به مکان سازمان ملل ایراد بگیرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro